Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Félrenyelte a babám a kajcsit!...

Félrenyelte a babám a kajcsit! Lehet baja?

Figyelt kérdés

5 hónapos Kisfiam túl mohón ette a lereszelt ételt (alma, őszi) és sajnos elég durván félrenyelt (talán egy kicsit nagyobb almadarabka), melynek következtében vagy fél percig fuldoklott, alig kapott levegőt. Nagyon megijedtem, azonnal a lábamra fektetve kissé megütögettem a hátát, és köhögött, sírt azonnal, az eszméletét egy pillanatra sem vesztette el. Az eset után még többször volt köhögési ingere, de látható más baja nincs, már jókedvű. Kérdésem az lenne, hogy ennek a sajnálatos esetnek később nem lehet következménye? Pl ha a tüdőbe került/maradt egy kis étel? Dokinőnk, védőnőnk pont szabin, egy ismerős csecsemőst kérdeztem meg, ő ezt mondta: "SOS mutassam meg orvosnak! Ha nincsen a tüdejében kaja maradék, nem lesz későbbi következmény, de egy idegentest hónapokig elüldögélhet a hörgőkben, és ez már okozhat bajt." Szerintetek ő túlozza el, vagy vigyem el ügyeletre?? Látszatra jól van... Hogy derítik ki, van-e a kis hörgőiben valami?

Nyugtassatok meg kérlek! Köszönöm!


2010. júl. 13. 15:04
 1/4 anonim ***** válasza:
múltkor nekem a krumplit nyelte félre a fiam.nem lett semmi baja.
2010. júl. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Figyelj, én elvinném, mert azzal tuti nem ártok... és meg is nyugodnék...
2010. júl. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, én is elvinném. Jobb biztosra menni. Mi így látatlanban nem tudunk mit mondani..
2010. júl. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát igen, ha már egy csecsemős ezt mondta, akkor itt sem fogsz olyan hozzáértő választ találni, aki mást javasol. Még ma elvinném, hogy nyugodt legyen az éjszaka!
2010. júl. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!