Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS A lányom alig eszik és...

SOS A lányom alig eszik és nem is hízik! Hány kg általában egy 10 hónapos kislány?

Figyelt kérdés
A lányom alig eszik valamit egy hónapja és 2 hónapja semmit se hízott. Doki meg a védőnő szerint nem gond, hogy nem eszik, ha nem fogy, de a súlya ugyanannyi, mint 2 hónappal ezelőtt. Csak a joghurt kell neki, semmi más. Egy nap megiszik kb. 1,5 üveg tápszert (reggel és este) és megeszik 2 joghurtot meg pár morzsát a mi kajánkból. Nem merek neki több tápit adni, mert így is nagyon fogja a hasát, nehezen megy a kaki. Már nagyon kivagyok, segítsetek!
2010. júl. 13. 17:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem kisfiam van,aki 10hónapos,és ö sem eszik mostanában vmi jól.

Ö is vékonyka,72cm és 7900gramm!

Mondjuk neki most jön a 7.foga és ez is rátesz egy lapáttal a nem evéssel,és ö is inkább joghurt és krémturót eszik,illetve tápszert és folyékony innivaló-ennivaló tejpépet.

Csak egy ici picit eszik a mi kajánkból,az sem kell neki igazán.

Ez a meleg is rátesz még szerintem nekik,biztos nincs akkora étvágyuk,én is szinte egész nap alig eszek vmit.

2010. júl. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
az én lányom is 7800-7900 g és 7800 volt két hónappal ezelőtt is. Most jön a 8. foga, de szokott kapni homeós fogibogyit (mi így hívjuk) :) , tehát nem kéne, hogy a foga legyen a bűnös. Ez a nem kakilás is kikészít, nagyon aggódom miatta. Bár nem tudom, hogy ennyi kajával mennyit kellene kakilnia.
2010. júl. 13. 17:57
 3/11 anonim ***** válasza:

A lányaim 1 évesen voltak 7,2kg-osak.Semmi bajuk,ilyen vékony típus mindkettő-ikrek-,most 4,5 évesek,és talán már elérték a 15kg-ot.:)A dokink azt mondta,amíg jókedvűek,mozgékonyak,nem betegesek,addig ez nem gond.Ők pont ilyenek.:)

Most pedig ha belegondolsz,más se nagyon tud enni ebben a melegben.Éhen halni biztosan nem fog,amíg van előtte étel.Ne görcsölj az evésen,mert végeláthatatlan csatározások lesznek belőle.

2010. júl. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Szia!


Azt nem tudom hány kg volt 10 hósan a lányom, de azt tudom,hogy ha jött a foga, akkor szó szerint semmit sem volt hajlandó enni. :( Sík ideg voltam.

Tápszer váltáson nem gondolkoztál még? Nekünk is volt hasonló problémánk ( fogta a hasát) , de kb. a negyedik fajtánál megoldódott. .)

2010. júl. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De, holnap megyünk a doktor nénihez, csak nem tudom, hogy hányfélét írhat fel receptre, mert mi receptre vesszük, mert sajnos nem úgy alakult az anyagi helyzetünk, ahogy kellett volna. Eddig egyik tápi se fogta a hasát, de amit felírhat a doki, persze az igen. :( Remélem, adhat másikat.
2010. júl. 13. 18:28
 6/11 anonim ***** válasza:
Detto ugyanez.Már régóta alig hízik,de engem nem zavar,így is jó súlyban van.Kb másfél hónapja alig eszik,van hogy egy pogácsát egész nap.Reggel,este meg éjszaka egyszer cici,és slussz.Mióta melegek vannak,azóta joghurtot eszik csak és kizárólag.Meg persze pogácsát.Ebéd nem kell,gyümölcs nem kell.Csak joghurt.Eddig meg ezt nem ette.Remélem elmúlik,éhen halni nem fognak:)
2010. júl. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja,az enyém lassan egy éves,de 5 hónapos kora óta másfél kilót hízott.10 hónaposan 10 kiló volt majdnem.És most is...
2010. júl. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak két keresztes volt a vizelete.Kapott rá gyógyszert, meggyógyult, azóta eszik.
2010. júl. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A két kereszt az mit jelent, hogy mi nincs rendben?
2010. júl. 13. 22:44
 10/11 anonim ***** válasza:

Elsö vagyok.

Nálunk is volt olyan tápszer is,ami fogta a hasát,a Mildibé volt az,nemtudom ti milyen tápszert esztek.

Mi a Babylove 2es tápszert esszük,ez 1300ft körül van és 600grammos,mióta ezt esszük azóta nincs gond a kakilással.

Mi sem állunk tul jól anyagilag,igy én sem tudok neki nagyon drágát venni,mondjuk én azt vallom,h attól,h drága,még nem biztos,h jó is!

2010. júl. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!