Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi gond? én csinálok valamit...

Mi gond? én csinálok valamit rosszul? Ha tej, ha tápszer ha jó éjt tejpép19-23ig esetleg éjfélig alszik a babám! 70cm 8850gr és beba ha1-et kap! Lehet ezt kellene váltani?

Figyelt kérdés
Mindenki meséli hogy ilyenkor,mióta,átalussza az éjszakát,én ilyenkor rosszul érzem magam,hogy mi miért nem?Én csinálok vmit rosszul?5hós
2010. júl. 14. 12:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

szia, ez nem rajtad függ. és nem függ attól sem, hogy jóllakott -e. az enyém 16 hós koárig nagyon sűrűn ébredt, függetlenül a kajától. vannak babák, akik simán 2 hetes kortól átalusszák az éjjelt, vannak olyanok, akik meg nem...de előbb utóbb majd ők is.

szerintem a foga zavarhatja. a védőnő mondta, hogy a növekedési hormon éjjel bocsátódik ki nagyobb mennyiégben, ezért zavarja őket éjjel a foguk az alvásban. próbálj neki homeós szereket adni, Chamomilla ch 15-öt. hátha az segít.

a fogán kívül meg zavarhatja a mozgásfejlődés is, meg aztán kicsit később a szeparációs szorongás. ez minden babát eltérő mértékben visel meg, van akit nagyon, és van akit kevésbé...

általános nyugtalanságra, ha nem jön a foga, de mégse tud aludni, adhatsz neki Viburcol kúpot is, ez is homeopátiás szer.

és egy jó tanács: ne hasonlítgasd a saját babádat másokéhoz. neked ő jutott, ő a te kicsikéd, és vele kell együtt élned, és boldogulnod. ha nem alussza át egyelőre az éjszakát, akkor ez van, ez dobta a gép. majd ez is elmúlik, ,kitartás!

2010. júl. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!A kisfiammal,nincs semmi gond :),csak azt gondoltam hogy én csinálok vmit rosszul hogy igy alszik!
2010. júl. 14. 12:26
 3/12 anonim ***** válasza:
az én fiam 7 és fél hónapos,eddig 1 éjjelt aludt át.már mindent kipróbáltam,de hiába adok neki tejpépet,éjfélkor felébred enni.mondjuk jó esetben utána csak reggel fél 6-kor.nyugi,előbb-utóbb át fogja aludni az éjszakát.
2010. júl. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

próbáld ki hogy adsz neki vagy vacsorára,vagy elöbb egy órával kb főzeléket.a fiam is igy volt hogy max éjfél 1-ig aludt(ő fél 8 körül vacsizott 210 ml tápszert).6-6:30 körül neki szoktam adni a főzeléket majd fél 8 körül a tápszer és utána alszik is.először ugy 4-5 körül szokott megébredni(pedig most jönnek a fogai),szopik(ő csak éjjel szopik 6 hónapos kora óta) és már alszik is tovább.

szóval ha már főzelékeztek akkor próbáld meg vagy vacsorára vagy elötte kb 1 órával adj neki főzit,hátha tovább alszik így.

/S/

2010. júl. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia!kisfiam a héten lesz 7 hónapos,de még ő sem alszik végig éjszaka.Ahogy irod én is minden variáciot kipróbáltam,hogy tovább aludjon,de nem jön össze.

Este 19.30-20.00 körül elalszik és éjfél körül már fent is van.És innen van,hogy fél !óránként felébred és csak nyöszörög.

Foga még nincsen biztos ez is gond.

Reggel pedig 6-nál tovább nem alszik.

Mondjuk mostanában az elalvás is sokkal nehezebben megy neki,mióta négykézlábra tudja tolni magát.Nem akar lefeküdni,csak hintázik.

2010. júl. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az álometetést próbáltátok már?

Én kb. 2 hónapos korában kezdtem, és tökéletesen működött. Este letettük úgy 8-9 körül, és reggel 4-5-ig bírta. Igaz közben megébredt úgy fél3 táján, de az 2 hétnél nemigen tartott tovább. Megszokás volt. Visszaaltattam, és kész. Most ott tartunk majdnem 5hósan, h kb. 4 hós korától nem csinálunk álometetést, és így is bírja reggelig. Fél8-8 körül fürdés, utána tejcsi, majd meg se nyikkan reggel 5-ig. Olyankor megébred, de cumi szájba, és pár perc után folytatja is a szunyát 6-7-ig.

Hozzáteszem, egyedül alszik el is.

Ha bárkinek kell tanács, leírom az álometetést is, meg az altatást is. V

2010. júl. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az, hogy átalussza az éjszakát, az nem azt jelenti, hogy késődélután 7-től reggel 7-ig alszik, hanem hogy este 10-től, reggel 7-ig. Próbáld meg úgy csinálni, hogy 10 fele legyen a vacsora, vagy utolsó etetés, figyeld meg, végig fogja aludni az éjszakát.

Pici fiam 9 hetes, 10-11 fele alszik el, és reggel fél 9-kor kel.

Próbáltuk a leteszem 7-kor a gyereket, de akkor 12-1 fele ébredt, hiszen az még neki délutáni alvásként funkciónált. Világos volt, természetes zajok voltak körülötte... éjjel kell aludni, amikor mindenki azt teszi.

2010. júl. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Tudomásul kell venni, hogy a babák nem úgy vannak tervezve, hogy huzamosabb idig aludjanak. Az alvásuk nem a jóllakottsággal van összefüggésben, egyszerűen más a ritmusuk és kész. Lehet tömni pacallal is ennyi erővel, attól még nem fog jobban aludni.

Van akinek alvósabb a babája, van akinek nem. Az én lányom 4 éves, és egy éjjel legalább 3-4 alkalommal fenn van pillanatokra. A 1,5 éves fiam, viszont 10-től alszik reggel 7ig. Nem egyformák a gyerekek. Kár hasonlítgatni, más roppant szuper gyerekéhez, aki valószínűleg ugyanúgy felébred éjjel, csak nem veszik észre, mert másik szobában van és rá van szoktatva, hogy el legyen egymagában.

2010. júl. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem csinálsz rosszul semmit.Nálunk is ugyan ez a helyzet, pedig én már többfajta tápszert és jó éjt tejpépet is kipróbáltam mire rájöttem hogy így is úgy is felkel 23 óra körül aztán hajnal 3 körül.Ő most 11 hónapos.Most már úgy vagyok vele hogy nem próbálgatok tovább, egyszer majdcsak átalussza az éjszakát. :)

Kitartás. :)

2010. júl. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

az én babám mióta a mildibé szépálmokat eszi lefekvés előtt este 7-től reggel 7 ig alszik, van hoyg tovább is...enyém tuti éhes votl eddig és ezért kelt éjjel...

ő most 8 hós lesz lassan

szóval ha nappal elég kalóriát visz be a kis szervezetébe akkor tuti nem kel éjjel:)

ja és nekünk sincs még fogunk

amúyg egyik napról a másikra aludta át ő is az éjszakát, előtte sokat kelt ő is

2010. júl. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!