Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek viszonylag hamar...

Akinek viszonylag hamar mászni kezdett a babája, azt követően mikor állt fel? Valóban gondot jelent ha korán feláll?

Figyelt kérdés

Kisfiam 8 hónapos lesz a hétvégén. Kb. 2-3 hete kezdett mászni, és pár napja, hogy mindenben felkapaszkodik, megpróbál felállni. Ebbe a mindenbe mi magunk is beletartozunk, ha mellette ülünk😅 Én szoktam nekinsegíteni, nem tudom jól teszem-e?!

Bútorok mellett általában csak térdelni tud, mert még nem erős eléggé szerintem.

Tényleg gond lehet később egyébként hogy ilyen hamar feláll?



2019. okt. 1. 11:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Annyira nem állt fel hamar,ne aggódj. Az én kislányom 1 nappal a 6. hónapja előtt felállt. 6 hónaposan már körbe-körbe ment a kiságyában kapaszkodva. Most 7 hónapos és már ott tartunk, hogyha elenged mindent pár másodpercig megtartja állva magát és csak utána esik el. Az orvos szerint el fog indulni 8-9 hónaposan. A védőnő annyit mondott, hogy ne hagyjuk felállni,de ez kivitelezhetetlen,mert mindenbe kapaszkodik bele, bár néha már tárgyi segítség sem kell neki így. Egyébként volt kúszás és mászás is előtte. Most is mászva közlekedik. Én csak azt javaslom,amit az én orvosom mondott,hogy ne segítsek neki,mindent önállóan kell csinálnia. Ha nem elég erős ahhoz, hogy önállóan csinálja ne segíts neki. Mielőtt bárki lepontozna csak,mert azt hiszi, hogy jöttem dicsekedni...nem...csak leírtam a saját tapasztalataimat a saját gyerekemmel.
2019. okt. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem korai, 8 hós kisfiam is felhúzza magát, és a környezetemben lévők is ilyenkor álltak fel. Viszont a felállás és a járás között akár több hónap ia eltelhet. Van aki 9 hósan megindult, van aki 14 hósan.
2019. okt. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
7 hónapos a babám, most kezdett el bútorokba kapaszkodva lépegetni. Minden fokozaton végigment magától, turbó módban. Voltunk mindenféle szakembernél vele, de minden rendben, egyszerűen ő ilyen sietős. Szeretik az anyákat ijesztgetni, hogy gond ha mindent túl hamar csinál a gyerek, de ha magától csinálja és nem segítséggel akkor nincs semmi probléma. A beszéde is ilyen rohammódban fejlődik, minden nap új hangokat utánoz..egyszerűen ők ilyenek🙂
2019. okt. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A nagylányom 6 hónaposan mászott és állva lépegetett, de 15 hónaposan indult csak el rendesen. 😊
2019. okt. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
7 hónaposan mászott a fiam, 8 hónaposan felállt- bútorok mellett lépegetett, de csak 14 hónaposan kezdett el önállóan menni.
2019. okt. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%
Kislányom 6 hósan állt fel... 10 hónaposan mar lépegetet 1 evesen szaladt.most 2 éves semmi baja 😁
2019. okt. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ezek alapján nem tűnik annyira borzasztóan korainak.

Egyébként mindenhova mászva közlekedik, mióta tud.

(Igaz nála kúszas nem igazán volt.) Bár most a fő célja, hogy eljusson bútorokhoz és itt felkapaszkodjon.

Egyetlen bajom csak az, hogy nem tud esni. Ma úgy hátravágódptt pl egy az egyben a járókában (ahol egyébként csak akkor van ha eszünk) mint annak a rendje.

Eldőlt mint egy krumplis zsák, szörnyű latvany volt... remélem hamar megtanulja hogy a fenekére kellene huppanni. Ha bárkinek van még tapasztalata, szívesen elolvasom! Köszi a válaszokat addig is!

2019. okt. 1. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!