Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Üvöltve fogmosás. Mit tehetnék?

Üvöltve fogmosás. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

15 hónapos a kislányom; kb. 1 hete már akkor üvölt, ha csak közelítek felé a fogkefével. Összeszorítja a száját, a kezével ellöki a kezemet.

Szabályosan úgy kell leharcolnom, hogy néhány mozdulattal meg tudjam mosni a fogait.

Az első kibújt fogacskától kezdtem Vele a fogmosást. Eddig nem volt gond, de most nagyon ellenáll.

Nem akarok erőszakoskodni Vele, de egyszerűen nem megy másképp. Azt sem akarom, hogy tönkremenjenek a fogai.

Van valakinek ötlete ennek a helyzetnek a kezelésére? Én már kifogytam az ötletekből...


2019. okt. 22. 22:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs úton foga, ami miatt fájhat neki, vagy marhatja a fogkrém?
2019. okt. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem látom egyértelmű jelét. Ettől függetlenül persze van rá esély. De a fogát akkor is mosnom kell.
2019. okt. 22. 22:52
 3/11 anonim ***** válasza:
Lehet hogy bújik a másik fogacskája. Mindenesetre próbáld meg elterelni a figyelmét valamivel miközbe mosod a fogát pl. Indíts el egy mesét telefonon vagy valami gyerekdalt, esetleg az apuka vagy valaki aki ott van kösse le a figyelmét. Beszélgess vele, magyarázd el neki hogy fontos a fogmosás és ha nem mossuk meg a fogainkat akkor csúnya fekete folt lesz rajta.
2019. okt. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Lányom is ezt csinálta. Le kellett fogni, mert nem tudtunk rá hatni. Most 3,5 éves, mondom neki, ha nem mossuk meg megeszi a fogmanó a fogad. Ha tovább ellenáll akkor taktikát váltok és kijelentem neki, hogy nem akarom megmosni a fogát, erre hisztizni kezd, hogy de mossam meg neki.😅
2019. okt. 23. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha csskodaadod neki mit csinál?

Pár napig fogkrém nélkül?

2019. okt. 23. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Valts fogkremet, lehet nem jo az ize neki
2019. okt. 23. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
15 hós, elindulhatott az önállósodás útján. Lehet, hogy magának akarja mosni. Persze utána neked is át kell mosnod. De engedd, hogy kicsit ismerkedjen a fogkefével, esetleg pancsolhat kicsit a fogmosó pohárral. Tök jó móka beletölteni a vizet, aztán kiönteni. ;)
2019. okt. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
Most biztos le leszek pontozva de biztosan nem eröszakoskodnék vele,inkább taktikát váltanék.Azzal hogy lefogod lehet 1 életre megutáltatod vele a fogmosást.Azzal hogy 1 fogmosás kimarad még nem fog tőnkre menni az ősszes foga.
2019. okt. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Attól félek én is, hogy megutálja; de mégsem hagyhatom Rá; volt, hogy nem mostam meg Neki, csak odaadtam a fogkefét. Kicsit rágcsálta, ami fogmosáshoz kevés volt, de azért a semminél több.

Megy a kedvenc meséje közben, bábozok a macis fogkefével, énekelek, a kezébe megkap mindent, amit kér... de nem tudom ezekkel sem becsapni, vagy elterelni a figyelmét. Nagyon makacsan kitart amellett, hogy Ő márpedig nem fog fogat mosni...

2019. okt. 23. 13:00
 10/11 anonim ***** válasza:
2,5 éves a fiam kb fél éve mutattam neki fotókat ( neten telefonon) fekete lukas fogú gyerekekről. Na azóta nincs gond! Nem szeretne olyan fogakat. Tudom kicsit durva mert szörnyű fotók vannak fent, de nekünk bevált.
2019. okt. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!