Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor és hogyan fog tudni...

Mikor és hogyan fog tudni leülni állásból?

Figyelt kérdés
10 hónapos lányom 2-3 hete kezdett el felállni a bútorok mellett, de leülni még nem tud. Persze néha sikerül neki, vagy csak lehuppan, de az esetek többségében sír, amikor elfárad. Olyankor nekem kell segítenem. Mikor fog neki önállóan menni?

2019. dec. 10. 11:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam úgy ül le, hogy az egyik lábát oldalra nyùjtja mintha spárgázni akarna. A másikkal meg letérdel közben és innen ül a fenekére.

Kellet vagy 2 hét mire "kifejlesztette" ezt a teknikát, előtte sokat esett.

2019. dec. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Par hetnel nem tartott tovabb de nekunk ennel rosszabb helyzet volt. Előbb állt mint ulni tudott es o ugy gondolta ha hatra veti magat az jo megoldás :) hagytam sokat szabadon menni nem zartam jarokaba meg tarsai és gyönyörűen megtanult mindent egyedul. Ovatosan jon le kuszobnel meg tarsai. Türelem nagyon okosak ám mindenre rajonnek szepen egyedül :)
2019. dec. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon nagy mázlim volt mert valahogy ráérzett magától. Áll valahol pl. az ágy szélénél, először csak nézegeti maga alatt a földet, aztán az ügyesebb kezével továbbra is kapaszkodik, a másikkal elkezd macerálni a föld felé és addig guggol míg meg nem tapintja a talajt. Akkor már majdnem teljesen guggol és onnan ül a popsijára és kinyújtja a lábait. Nem tudom hogy jött rá, nem mutattam semmit. De lehet kipróbálhatnád hogy amikor megáll valahol és még nem nyűgös, akkor kicsit a hóna alá fogsz, (nem erősen mintha fel akarnád emelni, csak mintha kicsit segítenél neki állni) és lehet ráérezne, hogy tud pl guggolni, ha kicsit jobban biztonságban érzi magát attól hogy fogod. Azt nem tudom mikorra fog menni, nálunk már tudott ülni mire elkezdett ácsorogni és egyből le akart ülni állásból is, pár esésre emlékszem, de szerintem egy hét alatt már egész jól ment neki állásból a leülés ezzel a módszerrel.
2019. dec. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!