Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen mozgásokat tud 2-3...

Milyen mozgásokat tud 2-3 hónapos babátok?

Figyelt kérdés
9 hetes babám mindig sír ha hasra teszem, pedig muszáj mert mondta a doktornő hogy picit gyenge a vállízülete. Többször átfordult a hasáról a hátára, mert annyira kalinpált, de a fejét ritkán tartja meg hason.
2010. júl. 20. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Hú, nagyon nem szerethet hason lenni, ha átküzdötte magát a hátára :-)

Az enyém négy hónapos, de még csak egyszer fordult meg. Eleinte ő sem szeretett hason lenni, nagyon fokozatosan szoktattam, először csak pár másodpercig, aztán fél perc, egy perc, most már szépen kinyomja magát, tartja magát, mint a cövek akár több percig is, szerintem 5-10 percig is, de nem mértem, mindenesetre próbáltam vele csinálni, de én nem bírom :-D

Szóval lényeg a fokozatosság, de szerintem ha magától hátra is fordul, ha nem nagyon sír, akkor hagyd, azzal is gyakorol és erősödik.

2010. júl. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mi 2 hónaposan már szépen tartottuk a fejünket hason fekve, kinyomva magunkat. 3 hónaposan fordult meg a hasáról a hátára. Most épp fordítva gyakorolgatja. Már van 2 fogunk is. Nem igen szeretném, de ő mindig állni szeretne (tartja magát, áll a saját lábán). Lassan 4 hónaposak vagyunk. Szerintem ezzel a gyerekem nincs tisztában.... :)
2010. júl. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hű, ezt hogy csinálja, hogy tartja magát? Azért gondolom te fogod közben nem? Vagyis akkor te állítod fel?? Nem értem..
2010. júl. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Úgy csinálja, hogy tartja magát, hogy persze még nem egyedül áll fel, hanem mikor fogom a kezét, hogy felüljünk, nálunk általában kimarad az ülés, hanem mindjárt feláll a babánk. Meg is kérdeztem, hogy nem baj-e, mert azért ennyi idősen még nem kellene ilyeneket csináljon. Bár a gyerekek jobban tudják, mint mi, hogy mi a JÓ NEKIk... :)
2010. júl. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!