Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elég neki ennyi kaja? Ennyivel...

Elég neki ennyi kaja? Ennyivel elszaladgál egész nap?

Figyelt kérdés
Lányom 11 hós.Kb 2 hete nagyon keveset eszik./szerintem/Eddig megette a tízóraire kínált kis szendvicsfalatkákat,délben húsos ételt,vagy levest,du gyümölcsöt.Mostanában csak joghurtot,és gyümölcsöt hajlandó enni.A főztömből is csak a gyümölcsszószt eszi meg egy kis husival.De nem akarok neki minden nap gyümölcsszószt főzni!A főzeléket,zöldséget,péksüteményt felvágottat egyáltalán nem eszi:(Már megy,és egész nap pakol,szalad,mindent megnéz,mindenre kíváncsi.Én meg aggódok,és megyek utána a kajával,hátha enne egy kicsit:(Tudom,ez is rossz megoldás.Most 80 cm,és 9,20 kg.
2010. júl. 22. 10:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát, ha továbbra is szaladgálsz utána a kajával, akkor végképp elrontod az étkezését!

De ezt te is tudod, akkor miért csinálod? nem szabad.

Hogyha túl keveset enne, nem tudna szaladgálni, mert nem lenne energiája. Ha éhes lesz, majd leül szépen enni. Ha folyamatosan tömöd pár falatokkal, sosem lesz igazán éhes.

2010. júl. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, elég neki ennyi kaja. Meleg van, nem kívánja a húsos ételeket, hanem - mint ahogy Te is írtad - a gyümölcsszószt, ami talán savanykásabb. Miért nem akarsz neki azt főzni minden nap? Nyugodtan add neki, főleg, ha mást nem akar enni. Tudja ő, hogy mi kell most neki.
2010. júl. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2 hete jött a meleg, azért nem eszik. Az én 11 hónapos babám is totál étvágytalan. Már pont kiváltottunk egy szopit, erre most semmit nem hajlandó megenni, folyton a vizet issza, meg szopizik... Közben egy hete kibújt az első foga, és harapdál azzal az incifinci fogacskával...

Én is csak kínálgatom az étellel, aztán 20-40 ml-t eszik belőle. Eddig meg 160 ml-ket evett... Amint jön a hűvösebb, az étvágyuk visszatér, biztosan. :)

Mi sem eszünk (állítólag) annyit a melegben, csak én vagyok folyton éhes?? XD

2010. júl. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
17 hónapos lányom hetek óta alig eszik, legalábbis ahhoz képest, amennyit addig megevett egy nap. Tegnap pl. egész nap ivott reggel 2 deci tejet, tízóraira 5 falat barackot evett, ebédre egy kevéske krumplifőzeléket (10 kanál kb.), uzsira egy joghurtot, vacsira pedig egy fél sajtos kiflit plusz egy deci tejet. Valamint megivott úgy 7-8 deci gyümilevet egész nap. Ennek hetekkel ezelőtt a 2-3szorosát ette meg, néha még többet is. Én is aggódom.
2010. júl. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Megértelek,már én is viszem utána,csak egyen.Mert tudom,hogy éhes, csak nem szeret egyhelyben ülni.
2010. júl. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!