Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves kor után hogy hogy...

1 éves kor után hogy hogy adható méz? Akkortól már miért nem kell számolni a botulizmus veszélyével?

Figyelt kérdés
2010. júl. 24. 12:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Sokmindennél 1 éves kor a határ mivel akkor érik meg a gyermek szervezete arra, hogy bizonyos ételeket feldolgozzon anélkül, hogy problémát jelentene.
2010. júl. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A botulizmus nem elsösorban a meztnek köszönhetö nem veletlen a nev: kolbaszbetegseg.

En amugy passzolom a kerdest mar egy eves kora elött is adtam mezet a kisfiamnak, semmi baja nem lett. Ha pedig valaki elkapja a botulizmust es esetleg evett mezet, de mellette eszik barmilyen hust akkor sosem fog kiderülni, hogy mi volt az ok.

De halottam mar azt is, hogy 3 eves kora alatt sem lehet meg adni, szoval mindenki ahogy jonak latja.

2010. júl. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom 2-3 éves kor után szabad csak adni. És azért mert ez elég brutális betegség, nyilván egy csecsemő éretlen immunrendszere sokkal nehezebben bírkózna meg vele mint egy nagyobb gyereké, ha ne adj isten elkapná a méztől.

De amúgy jól írták,hiszen a rosszul feldolgozott hústermékekben inkább gyakori, arról mégse szól senki...

2010. júl. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!