Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha annyit adok enni a 2...

Baj ha annyit adok enni a 2 hetes babámnak, amennyit szeretne?

Figyelt kérdés

Csütörtökön volt 2 hetes, tápszeres. Van, hogy megeszik 100-120 ml-t egyszerre, van, hogy csak 60-70-et. Ma egész nap nyugtalan, most többször eszik kevesebbet.

Baj, ha így etetem? Félek, hogy felhízlalom, túl etetem.



2020. márc. 28. 16:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
23%
Két hetes korában már lehetne kicsit komolyabb. A védőnő által kijelölt adagot add neki, különben nagyon el fog kanászodni.
2020. márc. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem próbáld meg evés közben gyakran büfiztetni, ne egyszerre tolja be ezt a mennyiséget. Lehet nem is fog kérni többet egy büfi után.
2020. márc. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi, kipróbálom. A védőnő nem mond semmit az égvilágon, csak, hogy erőltessem a szoptatás...
2020. márc. 28. 16:24
 4/14 anonim válasza:
11%
Nem akarok beleszólni, de fontosabb a természetes szoptatás mint sokan hinnék, az anya gyerek kapcsolatban.(már ha tudsz szoptatni, csak valamilyen okból nem akarsz) Sok lelki probléma felnőtt korban ehhez vezethető vissza. Különös, de ez tény.
2020. márc. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nincs tejem.
2020. márc. 28. 16:38
 6/14 anonim ***** válasza:
89%
4 es mi köze ennek a kérdéshez? 100% tápszeres voltam kicsit se vagyok lelkisérült és mindigis kötődtem anyukámhoz. A lányom is tápszeres volt, szintén erős kötelékünk van.
2020. márc. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs tejed, ne erőltesd. Ez a lelkisérült és kötődés duma ostobaság.Csak a szoptatási tanácsadók dogmája. Olyanok, mint valami szekta.
2020. márc. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%
Mennyi az ajánlott? Én nem tudtam túletetni, nagyjából annyit evett, ami az ajánlás, nem is kért többet, olyan volt, hogy 3 óra helyett már két és fél óra múlva kérte. Ezek alapján azt gondolnám nem lehet túletetni, de minden baba más.
2020. márc. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A tápszert is lehet igény szerint adni. Az én fiam 5 hónaposan lett teljesen tápszeres, addig vegyesen kapta az anyatejet/tápszert, első perctől igény szerint. Soha semmi problémánk nem volt ebből. Se kövér nem volt, túl etetni meg pont így nem lehet.

Itt jó cikkeket is találsz: [link]

2020. márc. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az se mindegy, milyen gyakran kéri.


Egyébként milyen a súlya? Mert egy 3 vagy egy 4 kilós babának teljesen normális, ha eltérőek az igényeik. Az enyémek nem bírtak megenni 100 milit 2 hetesen, de egyáltalán nem voltak nagyok. Főleg a kicsi.


Azt azért hozzátenném, hogy én első gyerekkel és az etetésével hibáztam, nem is kicsit. Félreértettem, sokszor evett keveset (1,5-2 óránként). Álmosan gondoltam, hogy éhes. Szóval azért lehetsz kicsit gyanakvó, ha túl gyakran tűnik éhesnek. Amúgy ekkor sem hízlaltam fel, egyébként nem bukós baba sokszor sokat bukott, itt merült fel bennem, hogy valami nem oké.

2020. márc. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!