Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9hónapos kislányom fülét...

9hónapos kislányom fülét megfogta az arany fülbevaló. Miért? 3hónapos kora óta a fülébe van. Nem beteg. Tapasztalt valaki ilyet?

Figyelt kérdés

2020. márc. 29. 19:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Ha megfogta, az nem arany. Lehet hogy valami gagyi aranyozott volt, es szep lassan lekopott rola. Szerintem szedd ki a fulebol, mielott valami allergias reakciot valt ki.
2020. márc. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi, de arany. Még az én gyermekkori fülbevalóm volt a nagymamámtól kaptam.15 éves koromig hordtam. Biztos arany 14 karátos.
2020. márc. 29. 19:40
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mielott a fulebe tetted elvitted tisztitasra?

Az oxidalodott reteg befoghatja a fulet.

2020. márc. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én áttörölhgttem arany tisztító kendővel. De akkor lehet az kevés volt. Biztos. Elviszem majdm köszönöm!
2020. márc. 29. 20:42
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az oxidacio, vedd is ki a fulebol mert begyulladhat.
2020. márc. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon érdekes élményem volt ezzel kapcsolatban 11 évvel ezelőtt. Az újszülött kislányomnak csak az egyik fülében feketedett be a fülbevaló. Ekszerboltban vettem. A blokk megvolt szerencsére. Visszavittem.. Azt mondta az ékszerész akkor hogy valószínűleg az arany összetevőinek az aránya nem volt megfelelő.. De azt o sem tudta miért csak az egyik fülében jelent ez meg. Mindenetre választottam egy másik fülbevalót ezt pedig visszavette. Az ujjal már nem volt semmi gond. Nálatok sem tudom mi okozhatta.
2020. márc. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az arany nem oxidálódik, csak a hozzáadott ötvözők!

Ha színezi a bőrt, akkor az nem arany, csak aranyozott. Akkor is, ha már sok-sok éves!

Egyes kozmetikai szerekre, gyógyvizekre elszíneződhet, de nem színez!


Érdemes elolvasni:

[link]

2020. márc. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
39%
Én hozzátenném még ezekhez, hogy hormonális elváltozást is jelezhet ha az arany alatt elszíneződik a bőr.
2020. márc. 30. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ékszerbolt a dolgozók amúgy. Tudom hogy felnőtteknél hormonális változás ha elszíneződik a bőr. De csecsemőknél nem hallottam még ilyenről. A fülbevaló arany! Csak,hogy mindenki megnyugodni be is vizsgálták! ARANY! Nem aranyozott nem bizsu arany. Köszönöm a válaszokat mindenkinek. Meg fogom tisztíttatni ultrahangos géppel. Utána reméljük nem lesz ilyen gond.
2020. márc. 30. 07:15
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, többször is. Nincs köze a babákhoz. Ennek az ötvösmunkákhoz van köze csak, illetve a fémek egymással alkotott ötvözeteire.

A 14 karátos annyira arany, hogy egy hajszálnyival a felénél több része arany(~58%), a többi része ezüst és réz, olykor nikkel.

Az ezüst oxidja fekete a bőrön, a réz oxidja zöld a bőrön. Mivel több benne az ezüst, mint a réz, így a fekete elnyomja a zöld színt általában.

Hogy mitől van ez?

A 24 karátos (100%-ban arany) arany túl puha, sérülékeny, nem alkalmas ékszerkészítésre, így ötvözik más fémekkel. Ötvözési eljárás közben 99,999-es aranyhoz raknak általában 99,95-ös vagy 92,5-ös ezüstöt, ami már nem vegytiszta, illetve a színek kialakítása és rugalmasság miatt rezet. Az egész egy olvadék, amit felhevítve kevernek meg, majd lehülve formálják ki a különféle ékszereket. Nem tökéletesen lesz homogén az így keletkezett ötvözet, így meglehet, hogy egy pár ékszerből az egyik oldali így, a másik oldali úgy viselkedik.

Az oxidréteg pedig az izzadság, levegő és más dolgok(pl: tisztálkodószerek, víz, és a többi) miatt, a 14 karátos ékszerrel való kapcsolatban keletkezik.


Ezért ajánlatosabb orvosi acél, vagy titánium száras ékszert hordani, babának vagy másnak új ékszerként adni. Az ilyen aranyakat, ha megtisztítod és más hordja, lehet, nála nem alakul ki semmi, a molekularétegek sem egyformán kopnak és mindenkinek más a teste.

2020. márc. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!