Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csinálja ezt?

Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés

6 hónapos kislányom, mikor fél ülő helyzetben van, állandóan erőlködik. Piros az arca, nyög is és rugdos a lábával. Biztos nem gyomor gondok, mert kakilás után is csinálja.

Még nem tud ülni magától, lehet csak fel akar ülni? Vagy mi lehet? Másnál is volt ilyen?



2020. ápr. 7. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Hogy kerül félülő helyzetbe?
2020. ápr. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem fel akarja húzni magát. Az én lányom is ezt csinálta kb ennyi idősen az Adamo hintában, pedig fekvő helyzetben volt. A félig döntött babakocsiban is. Bár nem olyan erőteljesen csinálta, hogy bepirosodott volna az arca.
2020. ápr. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Félülő helyzet alatt a hordozót és a pihenő széket értem.
2020. ápr. 7. 21:56
 4/6 anonim ***** válasza:
én olyan szögben szoktam 'ültetni/fektetni' a combomon velem szembe mint amilyenben a pihenőszékben lenne, nekem is csinálja két esetben: kakil, majd utána zavarja a pelenka, el is kezd sírni ha nem cserélem időben :) ha egyik helyzet sem áll fenn, akkor nyugodtan fekszik, szóval nem hiszem, hogy fel akarna ülni. persze az enyém nem hat hónapos hanem csak hat hetes. a tiéd attól még lehet, hogy fel akar ülni
2020. ápr. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem is fel akar ülni. Nálunk is csinálja, bár nem vörös tőle. 4 hónapos, de már három hónapos korban elkezdte, mivel tetszett neki, mikor a védőnő vagy a gyerek orvos felültette, hogy megnézze tartja e a fejét. Azóta gyakorol a kisfiam. Nagyon okos és ügyes már ilyen kicsi korban. 😍
2020. ápr. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sem az autós hordozó sem a pihenőszék nem ideális egy ekkora gyereknek (hacaak nem utazik az autóban) Nem igazàn jó ötlet engedni a hasizomból felülést, amelyik baba érzékeny erre, annál félreviheti a mozgásfejlődést.

Az enyém is amúgy csinálta ezt a sportrészben, lefotóztam és megírtam mozgásfejlődés szakértőnek, és azt mondta, nem szabad engedni.

A hozzátàplálás miatt persze nyilván nehéz, de talán ha csak erre az időre teszed be, nem annyira próbálkozik.

2020. ápr. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!