Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek milyen véleménye van a...

Kinek milyen véleménye van a Milán névről? Hogy lehet benézni? Pántlikás Milán jól hangzik szerintetek?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 14. 22:59
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
7%
Miért akarod bevetni? Szerintem jó.
2020. ápr. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a vezetéknévvel túl lányos, a Milán alapvetően is egy lágy, szelíd fiúnév, de a Pántlikással főleg, sok az "á", nekem kicsit nyápiccá teszi. Én valami fiúsabbat választanék. DE! Alapvetően korrekt név, a véleményem csak a sajátos, ha nektek tetszik, adjátok.
2020. ápr. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
*sajátom
2020. ápr. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
24%
Nekem tetszik, szerintem jól összeillik a Pántlikással a Milán. Nekem unokatesómat meg egy pár sulitársamat is Milánnak hívják. Nem feltétlen szelíd név amúgy, kedves előttem szóló. Jól becézhető.
2020. ápr. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
92%

Becézés: Milkó, Milus, Milánka, Mila.

Nagyon lányos név szerintem, nem adnám a gyerekemnek.

2020. ápr. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Őszinte leszek hozzátok egy fiú név sem fog meg.szivesen meghallgatok bármilyen tanácsot.
2020. ápr. 14. 23:20
 8/29 anonim ***** válasza:
93%

Nekem nem illik össze a vezetèknévvel. Egy jobban meghonosodott, magyarabbnak hangzó nevet adnék, nem vmi újonnan felkapott ősmagyart azért, vagy nem is régieset.

Pl. Pántlikás Endre, Pántlikás Gábor/Gergő, Pántlikás Botond, Pántlikás Imre, Pántlikás Attila stb.

2020. ápr. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
86%
Pantlikashoz jó lehet meg az Attila, Botond, Szilárd is. Szerintem.
2020. ápr. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
63%

8 vagyok. Gondkodtam még.

Annyi, hogy az ilyen falusias régies közneves név + fèlig meghonosodott, menőnek tartott külföldi név = cigányos vagy legalábbis nem igazán kifinomult hatású szàmomra.

Bár a Milán talán határeset, elég elterjedt már, a Noel rosszabb lenne.

Nem adnék hozzá régies keresztnevet sem, mert fokozza a hatást (pl Géza, Béla, Gyula, Ferenc, József).

És amúgy hosszú, karakteres vezetéknév.


A mi névlistánkról még ezeket néztem: Andor, Ádám, Balázs, Csaba, Jakab, Kristóf, Lóránd, Marcell, Márton, Máté, Miklós, Norbert, Róbert, Tamás, Zoltán.

2020. ápr. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!