Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A férjem küllföldi, adhatunk-p...

A férjem küllföldi, adhatunk-pl angol nevet, angol írással, akkor is ha van magyar megfelelője a születendő babának?

Figyelt kérdés
A férjem nem angol, csak angliabol jöttünk haza, angolul beszélünk, egyertelmu lenne, hogy a gyereknek is angol nevet szeretnénk adni.

2020. ápr. 27. 08:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nevet adhattok, amilyen származású a férjed.
2020. ápr. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Oh ez komoly? Akkor pl angol származású nevet nem lehetne?
2020. ápr. 27. 08:21
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
Unokatestvérem lánya külföldön született, de mindkét szülő magyar így a kicsi is, mégis Sharon a neve, ami itthon csak Seronnak anyakönyvezhető. Nem tudom, hogy mi az eljárás akkor, ha Magyarországon születik a baba.
2020. ápr. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%

Kérvényezheted, de ha magyar állampolgárok vagytok és itt születik, akkor nem valószínű, hogy engedélyezik.


Senkit sem érdekel, hogy otthon milyen nyelven beszéltek. Akár tünde nyelven is beszélhettek, attól még az állampolgárság nem változik.

2020. ápr. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat. Aki pedig le ostoba libázott, annak csak annyit mondanék, hogy a világon semmit nem tudsz az életkörülnényeinkről, hogy miért költöztünk haza, úgyhogy szerintem elég szomorú, ha ismeretlenül itélkezel. Feltettem egy egyszerű kérdést, mivel szerettem volna valaszt kapni rá. Egyébként a férjem nem magyar állampolgár és úgy gindoltam, hogy csak adhatunk olyan nevet, amilyet szeretnénk és ami nekünk tetszik, semmi kirívó... egyébként ezt az utáljozás meg annyira tipikus magyar hozzállás...
2020. ápr. 27. 08:59
 6/16 anonim ***** válasza:
83%

Ez a tipikus magyar hozzáállás szöveg meg annyira tipikus kivándorolt hozzáállás... ;)


De tessék, itt a hivatalos:

"A nem magyar állampolgárságú szülők esetén a nevek anyakönyvezéséről a 2010. évi I. törvény 44. §-ának (7) bekezdése rendelkezik: „Ha valamelyik szülő nem magyar állampolgár, az anyakönyvvezető vagy a hazai anyakönyvezést végző hatóság a gyermek utónevét az anyakönyvbe az érintett nem magyar állampolgárra irányadó szabályok szerint is bejegyezheti.”


[link]


Tehát, ha a férjed mittudomén ugandai, akkor kaphat a gyerek ugandában elfogadott keresztnevet, külföldi írásmóddal. De angolt nem - csak akkor, ha az adott név az ugandai szabályoknak is megfelel.

2020. ápr. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt olvastam én is. Lehet, hogy ez pedig “kivándorolt” hozzállás, csak nem gondoltam volna, hogy egyből le kell támadni.
2020. ápr. 27. 09:20
 8/16 anonim ***** válasza:
60%

Miért nem adsz nemzetközi nevet?

Ádám, Áron, Dániel, Dávid, Erik, Joel, Leó, Noel, Norbert, Patrik, Róbert, Anna, Abigél, Bettina, Dóra, Hanna, Lili, Nora, Rebeka...

Otthon angolosan ejtitek.

2020. ápr. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Mi Jane illetve Elizabeth-en gondolkodtunk ha lány, illetve Reginald ha fiú 🤣
2020. ápr. 27. 09:33
 10/16 anonim ***** válasza:
87%

Ha a férjed külföldi állampolgár, akkor a gyerek kaphat külföldi nevet, olyan származásút, amilyen az apuka is. Akkor is, ha magyarországon szülsz.

Nálunk is így volt, én apa után arab nevet kaptam, nem volt ebből semmi gond, mivel a vezetéknév is arab, sokkal jobban áll hozzá az arab keresztnév is.

Az meg, hogy ismeretlenül, ok nélkül nekiállsz ostoba libázni 59%-os, az csak a saját szegénységi bizonyítványod! Mi a nagyzolás abban, hogy a gyerek az apja származása után kap nevet pl??! Áruld már el, de tényleg. Gusztustalan, rosszindulatú ember vagy!! Ráadásul a világon semmi közöd nincs ahhoz, hogy ki hogyan nevezi el a saját gyerekét!

2020. ápr. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!