Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi van, ha súlymérésen kevesel...

Mi van, ha súlymérésen keveselli a doktor a baba súlynövekedését?

Figyelt kérdés

1 hónap alatt 400 grammot hízott, 3 hónapos lesz a jövő héten. Előtte 2 hónaposan az 1.hónaphoz képest 800 grammot, illetve születése és 1 hós kora közt 1 kg-ot (először a születési súlyát nyerte ugye vissza, majd rátett 600 grammot). Most ehhez képest a 400 olyan kevésnek tűnik. A hossza biztosan nőtt, növi ki a ruháit. 68-as méret épphogy jó rá, most 5400 grammnak mérem. Kislány, már próbál forogni, hasról vissza tud is, szépen tartja magát, vidám, 1x kel éjjel.

Ha kevés a súlya, mit mond a doki? Tápszer jön? Voltatok így?


2020. máj. 5. 21:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Az enyém tàpszeres 4 hónapos és szintén 400 grammot hízott 1 hónap alatt. Nekem senki se szolt egy rossz szót se...
2020. máj. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
40%
Engem meg nem érdekel mit mond bárki is. Az én gyerekem rengeteget mozog panelban. Futkorászik a két szoba közt. Reggelire általában egy kakaót kíván, délelőtt 1-2 alma, alvás utána, ebédre általában egy nagy tányér leves, vagy babakaja de abból egy egész, vacsora finom csirkemell, vagy bármi ilyesmi 😊 18 hónapos
2020. máj. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
27%
Mi pont így jártunk. 380 gr és 2 cm 2 és 3 hós kora között. Nekünk másik tapszert irt. Mivel ugye tapszeres. De nem esett kétségbe, mert az első és a második hónap között meg 1,3 kg-t hízott és 9 cm-t nőtt.
2020. máj. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Ja azt kihagytam, hogy full anyatejes babának csak ezért nem fog meg tapszert írni az biztos... vagy legalábbis a mi dokink nem tenné.
2020. máj. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
37%

A lányom 3. hónapról 4. hónapra semmit sem hízott (mondjuk nőtt 4 cm-t, de a hossz nem számít csak a súly, ezt mondta akkor a védőnő). A gyerekorvos tápszerpótlást ajánlott. Szoptatás után abszolút nem fogadta el a tápszert, ezért úgy csináltam, hogy egyik evésnél megszoptsttam, a következőnél tápszert kapott, majd megint szoptazás. A tápszeres evéseknél lefejtem a tejet, de nem adtam oda neki, mert szinte víz volt az egész. A mennyiséggrl nem volt baj, mert 180-200 ml is lejött egy alkalommal ( tápszerből kb. 120 ml-t evett), de átlátszó vízszerű volt az egész 1 mm zsírréteggel a tetején. 2 napig csináltam ezt a szoptatok-tápszer-fejek mizériát, mikor meguntam és teljesen tápszeres lett. Semmi értelme nem volt vízzel etetni, persze, hogy nem hízott. A gyerekorvosnak vittem mintát a "tejemből", aki azt mondta, hogy egész pályafutása alatt azt mondta,hogy nincs rossz anyatej, de most ezzel most megcáfoltam.

Lelkileg nem nagyon hatott meg szerencsére, mert a véleményem a szoptatásról: jó, de nem minden áron. Főleg így, hogy láttam, hogy nem jó neki. A fiamat nem is tudtam szoptatni, ő teljesen tápszeres volt.

Utána szépen ősszeszedte magát a lányom,behozta a lemaradását, soha nem volt egy pufi baba, de magához képest szép arányos. 1 évesen 9700 gr és 74 cm volt.

Bocs, hogy hosszú lett, és mondom az enyém SEMMIT sem hízott egyik hónapról a másikra. Nem hiszem, hogy nálatok is egyből tápszert írnak, esetleg tejserkentőt javasolnak.

2020. máj. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%

5, De a semmiből, a vízből nőni sem tudott volna...

Fiam 8 és 12 hónapos kora között nem hízott egy grammot se. Vagyis de, majd lefogyta. Viszont nőtt 10 centit. A semmitől neki se ment volna.

Nem kell tápszer csak azért mert nem hozza a nagykönyvi adatokat.

Az elsővel én is elcse... tem. Jaj, jaj nem hízik, stagnál, nyomjuk neki a pótlást... sikerült is elhízlalni, félévesen 8,5 kg volt 68 centihez. Gurult. Egyévesen egy fokkal jobb, de csak a 6-os pelenka ment föl a combjára holott csak 9,7 kg volt ő is.

2020. máj. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
55%
6-os de hízlalod fel tápszerrel? Meg van adva a napi mennyiség. Ha túl gyorsan hízik a gyerek abból is lejjebb lehet venni pl etetésenként 20 ml-t. Vagy ezt en most lehet nem értem.
2020. máj. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
400 gramm nem sok, viszont nem is kevés. Nem tudnak egyszerre nagy mennyiséget hízni és nagyot nőni. Azt mondod most nagyott nőtt, akkor ezért nem hízott. Ez ilyen egyszerű.
2020. máj. 6. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
73%
Az a baj, hogy a most végzett védőnők nem látnak mást csak a tankönyvet. Szerencsére a miénk elment szülni, majd a gyerekén megtanulja a magyarok istenét, hogy nem minden fekete és fehér, ahogy az a tankőnyvekben írva van. Nekem az elejétől fogva unszimpatikus volt, mert úgy találkoztunk először, hogy ő mindent jobban tud nálunk, és majd megmondja mi hogy legyen. Na ezzel kb nálam el is vágta magát az első találkozókor. A másik elvágódása az volt, amikor kijött a lakáshoz. 5 perc alatt letudta a gyereket meg a papírjait, és a többi 55 percben meg arról panaszkodott, hogy ebből ő sose fog meggazdagodni és hát most csak azért mondja ezt, mert amúgy semmi dolga csak legyen meg az órája.
2020. máj. 6. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
68%

"mondjuk nőtt 4 cm-t, de a hossz nem számít csak a súly, ezt mondta akkor a védőnő"


Hogy ne számítana! Alap tétel, hogy egyszerre nem nőnek és híznak. Amikor a hossznövekedés dominál, akkor a súlyuk nem vagy alig változik.


"de átlátszó vízszerű volt az egész 1 mm zsírréteggel a tetején"


Ami teljesen normális. A tej összetevői napszakonként és a gyerek igényei szerint változik. Van hogy 90+ %-a víz és ez rendben van. (Jellemzően éjjel zsírosabb illetve a hátsó tej az, amihez fejővel ritkán jutsz hozzá.)


"aki azt mondta, hogy egész pályafutása alatt azt mondta,hogy nincs rossz anyatej, de most ezzel most megcáfoltam."


Dehogy cáfoltad. A gyereked nőtt, fejlődött, nem fogyott. Rossz tanácsot kaptál és most rossz tanácsot adsz.


"Szoptatás után abszolút nem fogadta el a tápszert, ezért úgy csináltam"

Miért is fogadta volna, amikor elég volt a tejed. 🙊


Értem hogy nehéz lehetett és most önigazolsz. Ez teljesen természetes emberi reakció, különben be kellene ismerned, hogy az elégtelen információk miatt feladtad az anyatejes táplálást.


És tény, hogy ha nincs támogató környezet, akkor a tápszeres táplálás sokkal kisebb stressz, mert látod hogy mennyit eszik.

Komolyan a legnagyobb találmány az lenne a friss anyák számára, ha valami kütyü képes lenne megmondani, hogy a gyerek mennyit evett mellből ill. "mennyi maradt benne". :)

2020. máj. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!