Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A baba apja segít valamiben?

A baba apja segít valamiben?

Figyelt kérdés

Nálatok hogy van? Segít az apuka altatni, etetni, bufiztetni? Neha felkel ő is éjszaka? Pelenkazik? segít a házimunkaban vagy úgy van vele hogy te vagy a nő, neked kell csinálni, esetleg te vagy otthon és időd mint a tenger hát csináljad te, különben is ő dolgozik?

Atveszi a gyereket hogy segítség "tulelni" a nehez napokat amikor alig aludtál, hogy pihenhess kicsit?


2020. jún. 3. 18:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
34%
Természetesen nem várom el, hogy felkeljen éjszaka. Én egész nap itthoj vagyok gyes miatt, nehogy már ő ugráljon, aztán reggel kialvatlanul menjen dolgozni. A gyerek nincs fennt egész nap, ha alszik, alszok én is. Soha nem értettem, mi az Istent tud az művelni, akinek semmi ideje a baba mellett. Én sokszor még unatkozok is. Tud a férjem főzni, szeret is, de nem várom el tőle. Főz, ha van kedve. Házimunkában a legtöbb segítséget hétvégén kapom tőle. Hétköznap inkább a gyerekekkel játszik, fürdeti őket, mesél nekik. Tisztába is teszi a pelenkást, ha kell. Munka után pihenjen csak és hadd lássa a gyerekeit, ne pl. a szennyessel foglalkozzon.
2020. jún. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
70%

Átveszi, játszik vele, segít a házimunkában, ő jár bevásárolni, ő mos, de nehogy azt hidd, hogy minden álomszerű, és soha nincsenek a feladatokon összezördülések, a tökéletes apukás válaszok ezután jönnek majd.

Eleinte nehéz volt, hogy már nem csak ketten voltunk, és így hogyan oldjuk meg az addig tök természetesnek tűnő dolgokat, de belerázódtunk.

2020. jún. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%
Nem segít mivel a gyerek nem az én feladatom, ahogy a háztartás sem. Kiveszi a részét a dolgokból? Természetesen. Pelenkázik, fürdőket, etet, mindent megcsinál. Éjjel is felkel ha úgy van. Nyilván, ha másnap korán megy dolgozni nem, de hétvégén igen. A házimunkát most nyilván én csinálom, de mikor en is dolgozom felesben. A gyereket nem én akartam, hanem MI a házban nem az én koszom van, hanem a MIÉNK. Ém komolyan nem értem ezeket a kérdéseket.
2020. jún. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
79%

". Soha nem értettem, mi az Istent tud az művelni, akinek semmi ideje a baba mellett. "

Pl képzeld el azt hogy a gyerek egész nap alszik 2szer összesen 2-2,5 órát. Mindeközben már mászik, feláll és szeparációs szorongása van. Kb bárminek állsz neki vagy megy utánad és mászik rád, vagy abban a pillanatban hogy magára hagyod ordít. Pihenőszékben nincs el. Na megnézném hogy unatkoznál.

A kérdésre: Segít a házimunkában és a gyerekkel is. Mosogat, ha kell főz, takarít. Ha nagyon nyűgös a gyerek akkor foglalkozik vele míg csinálom a dolgomat

2020. jún. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%
4-es az enyém 2x30 percet alszik 😂
2020. jún. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
75%
5 nálunk is volt olyan. Aztán rájöttem, hogy ha a karomba van vagy összebújunk többet alszik. Persze így megint semmit nem tudok csinálni
2020. jún. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
84%
A szoptatáson kívül mindent megcsinál.
2020. jún. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
72%
Ahogy a 7eséknél.
2020. jún. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
65%

Valóban

Szoptatáson kívül mindent..

Persze zömmel én csinálom.


Éjjel a kicsihez nem kel..

Minek kelne?

Szoptatni kell elsődlegesen..


A nagyhoz van, hogy ébred..

2020. jún. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
83%
Mi mindent egyenlően csinálunk, kivéve a szoptatást, és az ahhoz kapcsolódó ebredeseket. Az első naptól pelenkáz (mosival, és mossa is), hordoz, ringat, mióta osszekoltoztunk takarít, főz, szóval bármit megcsinál, amit én is. Máshogy nem is szültem volna neki. Nyilván amíg itthon vagyok ő meg dolgozik, addig amit tudok elvegzek a ház körül, de amikor hazaer, ugyanúgy nekiall ő is. Ja, és a lányunk egy éves kora után ő volt itthon gyeden.
2020. jún. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!