Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor alakult ki babátoknál a...

Mikor alakult ki babátoknál a napirend, milyen volt az alvása?

Figyelt kérdés

Sokat olvastam a témában, és arra jutottam, hogy még nem baj, ha három hónaposan nincsen a babának napirendje. Ennek ellenére most voltam a védőnőnél, aki nagyon aggódva hallgatta, hogy nekünk még nincsen napirendünk, és a babám is csak húsz-harminc perceket alszik napközben többször, éjjel viszont sokat. Én eddig azt olvastam itt gyakorin is, meg mindenhol, hogy ez teljesen normális, mert egyik baba ilyen, a másik olyan. Azt mondta hogy kevés, mert alvás közben fejlődik...

Nektek mi a véleményetek erről? Hozzáteszem, hogy a négy oltás előtt amit egy hét alatt kapott, valamicske rendünk mégiscsak volt, főleg este. De azóta megint felborult minden. Plusz mindig amikor megyünk valahova, időpontokat is úgy kapunk hogy mindig belerondít a pici alvásába... heti egyszer tuti, de van hogy többször.



2020. jún. 5. 11:17
 1/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk azt sem értem, hogy miért kérdezi mindenki, hogy kel-e még éjjel... hát még jó hogy kel, én is felkelek inni, ha szomjas vagyok... plusz a mellem is kidurran ha nem kel fel.
2020. jún. 5. 11:22
 2/8 anonim ***** válasza:

4 hónapos baba. Napirendünk nincs. Csak ilyen kb.

Felkel valamikor 8-9 óra között. Ritkán 9:30. Előtte azért felkel még 6-7 órakor enni de ilyenkor meg visszaalszunk (nem vagyok korànkelő alkat, kizárt, hogy arra szoktassam hogy minden nap 6-7-kor kelünk, majd nagyobb korában úgyis fog kukorékolni eleget) de amúgy olyan is van, hogy 9-kor kel először.

Aztan nap közben délelőtt tartom a kb. 3 óránkénti evést (tápszeres, de amúgy ezt ő alakította ki, nem én, volt hogy 2 óránként evett). Annyi a kitétel, hogy 18 órakor mindenképp eszik mert utána megyünk ki babakocsival és alszik egyet. Mióta szép az idő kint vagyunk 19:30-ig, ha alszik akkor a kocsiban van, ha nem akkor kiveszem a játszószőnyegét. Fürdetés 19:30 és 20:30 között van. Általában inkább 19:30 vagy 20:00. Utána közvetlenül vacsora és alvás. Ő már nem kel éjjel 2 hónapos kora óta, de nincs abban semmi, ha megéhezik és megeteted aztán alszik tovább.

Szoval igazából a 18 órás etetés és fürdés ami nagyjából fix. A többi ahogy sikerül. Az en babám is nap közben 30 perceket alszik. Azt sem ugyanakkor. Az biztos, hogy 3 óránál többet nem tud fent lenni, de van, hogy 1,5 óra után alszik egyet. A mi védőnőnk nem esett kétségbe.

2020. jún. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ennyi idős babánál az a napirend, hogy eszik sacc/kb egy időben aztán játszol vele és alszik valamennyit és így megy egész nap.Ennyi sincs meg?Az én lányom sem aludt fél óránál többet senki (védőnő, gyerekorvos) nem problémázott rajta.Ilyen kész, pedig sűrűn kelt éjszaka is.A napirend meg kb 2000* fog még borulni szóval az se szól örökre,kar miatta aggódni 😂
2020. jún. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
De amúgy hova járkáltok ennyit, hogy mindig belerondítanak? Mi havi egyszer megyünk az orvoshoz aztán ennyi. Védőnő ha jön, telefonál előtte, hogy ébren van e. De ugye eddig nem is járt ki csak most kezdte újra.
2020. jún. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

9 hós

Kb fix a tízórai, ebéd, uzsonna meg az esti rutin. Az is csak kb mert ha 12kor pont nem éhes akkor később kap kicsit. Míg nem kezdtük a hozzátáplálást (6 hósan) addig csak az esti rutin volt fix.

Nincs semmi baja a babádnak. Az enyém is keveset aludt mindig nappal. Az meg hogy ébred éjszaka még normálisabb. Gondolom a védőnőd valami vén satrafa. Ne is figyelj rá

2020. jún. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

pont hogy nem vén, most végzett a tanulmányaival.

hát járunk dévényre, most egymást után két héten voltunk oltáson, meg ortopédia, meg ultrahang. Előző vasárnap egyik családnál voltunk, most vasárnap a másikhoz megyünk... aztán megint Dévény meg uh stb. Ez heti 1-2 alkalom de akkor is nehéz így tervezni.


amikor a húsz perces alvásból ébred akkor nem mindig éhes, tehát még ez sem szabályos, hogy ébredés után evés.. lehet, hogy az ébrenlét közepén éhezik meg, utána is játszik picit és úgy alszik.

2020. jún. 5. 11:50
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja hat ha ilyen tornákra jartok akkor persze hogy meg az is “bezavar”. De ne aggódj szerintem tok normális minden amit leírsz. A gyerekek nem gépek.
2020. jún. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyikük sem kelt éjjel ennyi idősen, 10-12 óra alvás megvolt egyhuzamban. Nappal az elsővel még nem állt be a fix rend, a kicsikkel igen, mert igazodni kellett egymáshoz.
2020. jún. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!