Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért vállaltatok gyereket?...

Miért vállaltatok gyereket? Mi volt a fő motivációtok? Van, aki megbánta és van, akinek szebb lett az élete azóta?

Figyelt kérdés
2020. jún. 30. 14:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Mert akartam. Az élet meg szórakoztatóbb azóta. :)
2020. jún. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Így teljes a családunk, így bontakozott ki igazán a szerelmünk. El sem tudtam volna képzelni gyerekek nélkül az életemet/életünket. Sokkal jobb, minőségibb azóta minden.
2020. jún. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%
Terhes vagyok jelenleg, en is sokat gondolkodom ezen. A ferjemmel tizeneve egyutt vagyunk, azt hiszem termeszetesen jott az erzes. Tudod a mokuskerek ami vitt minket az eletben elore, rendkivul unalmas es szurke volt mar. Mindkettonknek volt/van hobbija, ennyi ev utan nem logunk egymas nyakan de egyetertesben eltunk/elunk. Ez a baba olyannyira felporgetett minket, hogy eladtuk a lakast, vettunk egy hazat (eljottunk a belvarosbol peremvidekre), bujjuk a konyveket nezzuk, milyen teendoink lesznek...nehez megfogalmazni, kicsit olyan mintha ujra kezdenenk a kapcsolatot, mint egy uj szakasz az eletunkben aminek VAN ertelme. Mindketten multinal dolgozunk. Ha valaminek nincs ertelme, az az hogy egy multicegnel gurizve haljunk meg gyerek nelkul vagy kuldjenek el minket vegul mert kioregedtunk. Minden egyes nap sokat tettunk a munkankert, de a megbecsules igazan sose jon, mignem egy gyerekben lathatok majd valodi sikereket. Most epp azon ugykodom hogy megprobaljam 3 honapos koratol a doman modszert bevezetni majd a kicsi eletebe hogy jo legyen a memoriaja. Sokkal tobb ertelmet latom annak, hogy egy kis eletet gondozzak, minthogy a szazadik ettermet megnezzuk hetvegen. Nem tudom hany eves vagy, de ha ez megfogalmazodott benned hasonlo gondolkodasuak lehetunk alapbol. Hidd el, mikor teherbe estem 0 anyai osztonom volt, es terhesen rendkivul nyugodt es kiegyensulyozott lettem. Amikor azt mondjak ez a nok dolga, nem mondanak hulyeseget. De hogy a kerdesre is valaszoljak: nem vagyok tul hiteles valaszolo mert 2 honap valaszt el a szulestok, de 100% hogy nem fogom megbanni.Terhesen pedig a szex elkepesztoen jo 😂 erdemes kiprobalni 😀
2020. jún. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Szamomra gyerekkorom ota ugy teljes egy elet, egy parkapcsolat hogy vannak/lesznek gyerekeim/nk, magyarazhatnam meg bonyolultabban hogy tovabbadni a genjeimet es a ferjem genjeit, az emlekeimet,a nagymamam tudasat amit o tovabb adott vagy hogy mokasabb, erdekesebb altaluk az eletem vagy amig cseperednek ujraeljuk a sajat gyerekkorunkat stb. De az igazsag az h veluk kerek (es miattuk bonyolult) es bar neha baromi farasztoak es irigylem nehany baratnom hetvegejet, senkivel nem cserelnek. Sot, volt 2 evem amikor egyedulallo anya voltam es akkor is ugy gondoltam hogy ok eleg feladatot es oromet adnak nekem meg jo sokaig, ugyh minden rendben van.
2020. jún. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%
Már egész kisgyerekként tudtam, hogy csakis a család adhat olyan boldogságot, és biztonságot, amiben megnyugodhatok. Sokára találtunk egymásra a férjemmel, sok hányattatáson mentem keresztül az életem során, és most mondom, hogy nem vágyom többre az élettől. Fogalmam sem volt, hogy létezhet ekkora szeretet, amíg meg nem született a lányom. Minden nap hálát adok a sorsnak, hogy átélhetem!
2020. jún. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%

Nem hatott az esemény utáni és miután utána néztem, hogyan működik az abortusz nem volt szívem megtenni.

Oltári nagy hiba volt nem védekezni!!

2020. jún. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%
6: vegul megbantad?
2020. jún. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 khniki ***** válasza:
86%
Mindig is akartam gyereket. Most még pici a kisfiam, 10 hónapos. Egyre könnyebb vele az élet, de nem hazudok, vannak olyan pillanatok, amikor eszembe jut, milyen egyszerű lenne minden gyerek nélkül. Ugyanakkor nincs ehhez fogható szerelem.
2020. júl. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
86%

Igen

#6

2020. júl. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%

Én mindig is tudtam, hogy lesz gyerekem. De amikor terhes lettem volt, hogy arra gondoltam, hogy kell-e ez nekem. Dehát végülis fel kell áldoznod az egész életed neki. Úgyhogy szerintem ez a kérdés teljesen természetes. A kérdés akkor vált semmissé, mikor megláttam az első olyan ultrahangot, ahol már kisember volt. Akkor tudtam, hogy akarom, hogy minden bajtól megvédeném.

Nállunk is ő volt aki előremozdított mindent. Ház, jogsi, kocsi, munkahely. A férjem is rögtön szerette, de ő sosem gondolkodott azon, hogy szeretne-e. Mikor pár hónapos volt a pici akkor azt mondta, hogy ez olyan, mintha mindig is velünk lett volna.

Nekem a legnagyobb hibám az volt, hogy azt hittem addig nem akarok gyereket, amíg fel nem készülök rá. Namármost, nem lehet felkészülni rá. :D Ez téves, ha szeretnétek, vágjatok bele, az idő megoldja a többit. Biztos van aki nem alkalmas szülőnek. De a te gyereked, a tiéd lesz, tehát nagy valószínűséggel nem fog annyira különbözni tőled, és megtaláljátok majd a közös hangot. :)

2020. júl. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!