Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A terhesség miatti károkat...

A terhesség miatti károkat hogy lehet megakadályozni? (Pl.: stria, narancsbőr, elhízás, hajhullás)

Figyelt kérdés

2020. júl. 1. 07:30
 1/7 anonim ***** válasza:
44%

A striákat megakadályozni csak akkor tudod, ha olyan a genetikád, csökkenteni lehet, ha sokat krémezed és nem hízol el.

A narancsböl szintén genetika, a terhességhez nincs köze, az elhízás fokozza.

A hajhullás nagyrészt vitaminhiány.

Az elhízást meg kellö odafigyeléssel és nem zabálással lehet megelözni, egy terhes nönek ugyanis (normál súlyról indulva) alig kell plusz kalória - a végefelé napi +300 kcal -. A többletet zöldségfélékkel meg fehérjékkel javasolt bevinni, a ch-t és a zsírt pedig aránylag alacsonyan tartani. Meg nem hinni, hogy kívánósnak kell lenni, mindent összevisssza magadba tömni, ami csak eszedbe jut. (4 gyereket szültem, nem híztam el)

2020. júl. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
2gyereket szültem az egyikkel 38at a másikkal 28at híztam, extra vizesedés miatt. A gyerekek fél éves korára vissza kaptam az eredeti súlyom minden erőfeszítés nélkül. Striám 1 db nem volt, soha nem kentem a bőröm. A hajhullásról azt olvastam, hogy terhesen nem hullik a nők haja, és ha vissza áll a hormonhaztartas akkor kezd el. Azért tűnik soknak. Nem tudom van e benne valami, az első után marék számra hullott, a második után semmit nem tapasztaltam. Szval vannak dolgok amivel talán ki tudod védeni ezeket a dolgokat, de egyszer sem biztos, hogy nálad az hatásos lesz.
2020. júl. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmivel, genetika(az elhízásra is van egy hajlam, illetve vannak, akiknek valami

máshogy működik a testében, amitől nehezebben híznak. Ha nem tartozol a szerencsés/szerencsélten kevésbé hízókhoz, akkor működik rendesen a tested) pont annyira, mint a haj dússága, egyenessége, szemszín, fogak állapota, amin csak minimálisan módosít a fogmosás.

2020. júl. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos hajlam,meg a hormonok de egészséges életmóddal valamennyira karban tartható a narancsbőr. A kollagént javasolják a striák megelőzésére
2020. júl. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Genetika jórészt


Narancsbőr max ha nem hízol sokat


Nekem nem lett, genetika pedig 20 kg is feljött😩


Stria

Hajlam.. nekem növekedési striáim is vannak tinikoromból.

Lehet mérsékelni hidratálással, belső-külső.

Kollagén pótlással



Terhesség alatt csak vitamin hiány miatt van hajhullás

Nekem 1,5-szer annyi hajam lett, szebb,mint valaha

Szülés után 3-4 hóval viszont hullik.. ami addig nem hullott ki.

Ez a hormonok leesése miatt van

Vitaminpótlással lehet mérsékelni

2020. júl. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
38%
Lehet képmutatóan hangzik, de én büszke vagyok a striáimra, nem szégyellem őket. Kihordtam a babámat, életem egyik legjobb időszaka volt a terhesség, arra emlékeztetnek a striák, hogy ott kezdődött el egy élet. Az elhízáson jelenleg sporttal és egészséges étrenndel dolgozom, jó úton haladva. Az elhízás nem normális. A tigriscsíkok azok.
2020. júl. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Genetika leginkább. Ikreim vannak, nincs striám, narancsborom sincs. Hajam hullott szoptatás abbahagyása után 2-3 honapig, de elmúlt. 25 kilót hiztam, lement nagy része. 2-3 kiló maradt.
2020. júl. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!