Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeretem a gyerekeket úgy...

Szeretem a gyerekeket úgy alapvetően!!! De ez mást is felhúz(na)?

Figyelt kérdés

Olyan a munkaköröm, mintha eladó lennék. Emberek ügyeit intézem, rengetegen megfordulnak nálam egy nap. Gyerekekkel jönnek hozzám többnyire. A gyerekekkel semmi baj. De amit leművelnek főleg az anyák az nagyon durva számomra!


Sokszor nem haladunk sehova, mert a gyerekkel beszél, hogy (Na, mondod te a néninek? Odaadod te a néninek? ) Nagyobb gyerekeknél nevetgélnek azon amit a gyerekek mondanak. Holott nem barátkozni jönnek hozzám, hanem hogy haladjunk, sokszor sor van, mások is várnak, de azt várjuk, hogy a gyerek mutassa az ujján, hogy hány éves (mondjuk a kérdésre hogy hány éves), és közben rám nézve várják hogy én is mosolyogjak hogy milyen cuki.


Én értem hogy el vannak ájulva tőlük. De ha anyuka tudna a gyerektől elvonatkoztatva válaszolni a kérdéseimre kb fele idő alatt meglennénk. Ezt hogy nem látják, hogy gáz?


Aranyosak a gyerekek, de nekem is vannak, nem ájulok el másétól. Cuki, oké, de nekem ennyi. Én biztosan nem voltam ilyen! De boltban is megfigyeltem. Téged ez nem idegesít? Lehet engem is csak azóta amióta feltűnt hogy ez a viselkedés akadályoz a munkámban.


2020. júl. 2. 19:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%
Ilyenkor kedvesen szólj, hogy elnézést, sokan várnak rám, szorítkozzunk a teendőkre. Nem kell bájologni a gyerekkel.
2020. júl. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
58%

3 évet kasszáztam, én már csak cukinak sem tudom őket mondani. Nekem kiakasztó, hogy mennyi ember viszi ide-oda a gyerekét csak azért, hogy ne otthon kelljen vele foglalkozni. Sosem értettem miért nem lehet tekintettel lenni arra aki éppen dolgozik és lehet, hogy 12 órája kasszában áll, már zsong a feje a rengeteg visító gyerektől. Nem egy álom úgy pénzt kezelni. Pláne nem egy álom minden nap kétszer visszapakolni amit leborigatnak meg elhurcolnak a bolt másik felébe mert játszani akarnak vele.

Sajnos sok szülő azt hiszi a gyerekre mindent rá lehet fogni és mindenhol előnyt kell élvezniük, mindenhol tekintettel kell rájuk lenni csak mert kipotyogtattak egy gyereket.

2020. júl. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem nem a gyerek lenne itt a baj, hanem hogy forgalmas a nap, elfoglalt vagy stb.


Én pont fordítva szoktam, felajánlom a tanulás lehetőségét, pl fizethetnek nálam, neki adom a visszajárót, megnyomhatják a gombot a gépen amit használunk.


Szerintem ez nem cukiskodás hanem a tanulás egy része. Így lesznek magabiztosak egyszer.


Viszont én nem dolgozok feszített tempóban.

Gondolom ha ezer dolgom lenne, és haladnék akkor engem is idegesítene.

2020. júl. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
24%

A múltkor a postán egy hozzád hasonló gondolkodású leugatta a gyerekemet. Hát nem állt meg a lábán, úgy elküldtem az anyjába. Annyi volt a gyerek bűne, hogy nyújtott neki egy lottót, amit játékból kitöltött. Az meg leugatta, hogy lehet ilyen neveletlen. What?


Neked nem mindegy, mennyi idő alatt végeztek? Neked ugyanúgy a munkaidő végéig ott kell ülni.


Ha ennyit nem tudsz elviselni, menj backofficera

2020. júl. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
75%

Na az ilyen 4-eshez hasonló momzilla tipikus példa. Az ő neveletlen kölykének mindent lehet mert jajj az ő kicsi tündére. Semmire és senkire nem kell az ő kicsi gyönyörűségének tekintettel lenni, persze ezáltal neki sem.

Azt is leszarja, hogy amúgy miatta vár kint 50 ember akikből már 5 bejöhetett volna ha nem az ő kis csodájának a seggét kell nyalni. Nyilván rajta kívül mindenki ráér meg amúgy is neki jajj de nehéz a gyerekkel brühühü...

2020. júl. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
85%
Ezt nem hiszem el. Épp ma voltam a gyerekkel egy boltban, épp erről beszélt az eladó, szó szerint! De nem vettem magamra, mert nem miattam kezdett el erről beszélni valakivel. Az én gyerkőcöm már nagyobb, de én sem szeretem azt a stílust, ahol a szülők idomított majomként mutogatják a gyereküket vagy vagánykodi próbálnak, hogy az ő gyerekük milyen önálló, ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy szabadon szaladgál egy üzletben. Ez a mai szülői attitűd, hogy "én tökéletes gyereket nevelek" nekem is ellenszenves, tolakodó, fennhangon okosakat beszélünk és mindenhol megmutogatom az én szép és okos gyerekemet, aki maga a tökély. A szülők, főleg a kisgyerekesek, születésétől kezdve úgy mutogatják a gyereküket, mint valami felső kategóriás kocsit vagy mobiltelefont. A gyerek totális tárgyiasítása folyik. De ezt a gyerek is érzi, mert a szülő a saját termékének és a nevelése produktumának tekinti a gyerekét, a gyereke nem önmagától olyan, amilyen, hanem a szülő "csodálatos" munkájának eredménye.
2020. júl. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
27%
Igazából mindkét oldalt megértem. Sok anyuka tényleg túlzásba tud esni, de aki csak annyira vitte az életben, hogy pénztáros legyen, az ne csodálkozzon, hogy szar a meló.
2020. júl. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
77%
Hát tudod 7-es, inkább kasszás legyek, mint olyan tahó, korlátolt fejű, mint te.
2020. júl. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
79%
Hát megértelek. A gyerekek műsoroztatása amúgy is gáz nagyon szerintem. Nem hogy idegeneknek kvázi hivatalos helyen... jóhogy nem mondókát énekeltetnek el a postán a néninek...
2020. júl. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
85%

Én is szoktam hagyni néha a 2,5 éves gyereknek, hogy had fizesse ő amit kiválasztott magának. Sose gondoltam volna, hogy mások számára ez ennyire idegesítő lenne. Megspórolok egy visitozós, hisztizős bevásárlást, mert ilyenkor a gyerek nem unatkozik, hanem el van foglalva azzal, hogy vigyázzon a kis pénzére meg a kis csokira amit ő választott.


Mondjuk mi nem cukiskodunk, rá szólok a gyerekre, hogy gyorsan add oda, gyorsan vedd el, segítünk a bolti eladónak azzal, hogy nem kell számolgatnia miből mennyit vettünk, nem dobáljuk egybe a pék termékeket, villám gyorsan pakoljuk a kosárba amit már lehúzott.


Szóval talán csak belefér nekik az a +10 másodperc míg a gyerek nagy örömére kifizetheti ő maga a kis csokikáját.

2020. júl. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!