Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Őszintén, ti szoktato...

Anyukák! Őszintén, ti szoktatok kiborulni a totyogotokra?

Figyelt kérdés

Olyankor mit tesztek, mondtok, utána megbanjatok?


Ma este igencsak elegem lett, más idegesített fel, egyébként is fáradt voltam már az egész nap után, ő pedig nyűgös volt, sírt, csak fáradt volt, de kiakadtam. Gyors lefurdettem és lefektettem, megvártam mig elelaszik, de olyan lelkiismeret furdalasom van, amiért felemeltem a hangomat, annyira sajnálom szegényket, el is sírtam magam mellette. Ti, ha ilyen van, hogy rendezitek le magatokban? Szörnyű anyának érzem magam ilyenkor.


2020. júl. 6. 21:09
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
93%

Persze, mindenkinek véges a türelme. Emberek vagyunk. Törekszünk a legjobbra de mindenkivel előfordul hogy nem jól reagál egy helyzetre. Én elnézést szoktam kérni tőle, és elmondom hogy ma fáradt voltam, nem akartam megbántani. Persze még nem sokat ért ebből, de ez is egy tanulás neki. Hiszen a férjemtől is bocsánatot kérek ha valamiben nem volt igazam vagy túlreagáltam. Miért ne tenném meg ezt a gyerekkel? Később ezt hasznosítani tudja ő is mikor már nagyobb lesz és jobban tisztában lesz a saját érzelmeivel illetve mikor már ki is tudja őket fejezni.


Hibázni nem bűn. Persze lelkiismeret furdalása van az embernek, de a bocsánat kérés ezen is segít. Aztán alszunk egyet és ha másnap előjön ugyanaz a helyzet akkor már tudatosabban tudom kezelni. De egy egy ilyen helyzettől még senki nem lesz rossz anya.

2020. júl. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
88%

Még a fiamra nem borultam ki, hanem a helyzetre.


Hetek óta nem aludtam, migrénem volt, a férjemmel is stresszes időszakot éltünk át.

Az egyik nap, a fiam is nagyon nyűgös volt, semmi nem volt jó, türelmetlen volt.

Az etetőszékben volt, de torka szakadtából kiabált, én csináltam az ebédjét, de nem olyan gyorsan mint szerette volna, éhes volt.

Akkor életében először és remélem utoljára, ráüvöltöttem, hogy maradjon már csöndben.

Egyszerűen kitört belőlem a több heti fáradtság, stressz és fájdalom.

Szegénykém, rettentőn megijedt, én is megdöbbentem magamon, szinte egyszerre kezdtünk el sírni.

Kivettem megvígasztaltam, majd betettem a kedvenc játékával a járókába, én meg kimentem és bőgtem.

Szörnyű anyának érzem magam miatta azóta is.


Ha ilyen van, hogy nagyon a türelmem végén vagyok, akkor igyekszem biztonságba helyezni, majd kimegyek a fürdőbe, hideg vízzel arcot mosok, eszembe jut a kis arca, mikor rákiabáltam és azonnal igyekszem lehiggadni.

Iszom egy pohár vizet és visszamegyek hozzá, ha nyűgös, igyekszem megnyugtatni, ha rosszat csinált, nyugodt hangon megpróbálom elmagyarázni, hogy ezt, vagy azt, miért nem tesszük. Ha velem van gond, igyekszem úrrá lenni magamon és akkor foglalkozni a 0toblémáimmal, ha már lefeküdt.

2020. júl. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
84%
Kedves kérdező, nincs kedved örökbe fogadni? Már kinőttem a totyogókorból, de ilyen anyukát szeretnék!
2020. júl. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
87%
Nyilván. Mindenkinek vannak ilyen napjai. Nem egy lesz még a köv. 20 évben, jobb, ha ezt már most tudatosítod magadban. Senki sem tökéletes. Te sem. Ő sem. És lesz majd olyan, hogy nem más, hanem ő fog felidegesíteni és te megemeled a hangodat. Mert ez van. Pontosan tudják, hogyan nyomkodják a "gombjainkat".
2020. júl. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok, alig várom, hogy reggel legyen, és megpuszilgassam. Köszönöm a kedves és építő valaszaitokat!
2020. júl. 6. 21:35
 6/26 anonim ***** válasza:
11%
Én sosem borultam ki. Mi lesz ha nagyobb lesz? Sokkal több és durvább ilyen helyzet lesz! Ekkora gyerekre nem hinném, hogy kiabálni kellene. Lehet nem tetszik, hogy megmondom. Nem is ez az egy alkalom a probléma. Hanem az, hogy aki ekkora gyerekre kiabál, az bizony később még többet fog minden hülyeségen kiakadni. Nem, nem normális kiabálni ekkorára. Ha ez lenne az utolsó alkalom (nem nagyon hiszem), akkor oké lenne. De mondom, az elég ritka. Nem a reggeli puszilgatáson kellene gondolkodni, hanem hogy mit fogsz csinálni legközelebb. Miben lesz más egy ilyen helyzet? Mert lesz még ilyen rengeteg! Ja igen, akkor már nem fogod ennyire bánni...
2020. júl. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
96%
Na megjött bezzeganyu.
2020. júl. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
94%
Persze, mindig vannak ilyenek :D már meg is lepődtem, hogy itt nem jelent meg előbb :DDD A mintaanya (fejben), a valóságban meg egy kényszeres görcs valószínűleg, vagy troll, mint minden második bezzeg.
2020. júl. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom miért olyan hihetetlen hogy valaki nem ordit egy ekkora gyerekkel. Miert kell azz mondani h de mindenki kiabal???
2020. júl. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
98%
Persze, hogy nem. Mondd, te mindent elfojtasz? Sikítani kéne egy nagyot, szerintem. Este 10-kor itt kárálsz, ez jót nem jelent ;) Mi ez a sok kérdőjel? :D Most itt kiabálsz velünk, hogy ne a gyerekkel keljen holnap? :DDD
2020. júl. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!