Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet piros a bőr az...

Mitől lehet piros a bőr az egyik szeme alatt a 20 hónapos lányomnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nem tudom, mi lehet, olyan, mintha "beteg" lenne, de akkor mindkét szeme alatt olyan lenne, de csak egyik szeme alatt olyan kis lilás-piros a bőr. Tegnap délelőtt vettem észre. Mintha kicsit bebokszoltak volna neki, de csak enyhén. (ez kizárt, nem voltunk játszótéren 3 napja sem).


Aggódnom kéne? Volt már ilyen valakinek?


2010. aug. 2. 13:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Szúnyog csípés? Néha csúnya tud lenni. Megüthette otthon?
2010. aug. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szúnyocsípése van, de a lábán. A szeme alatt biztos nem az, mert nem duzzadt. Meg se üthette, legalábbis nem vettem észre. Viszont dörzsöli többször, (mintha viszketne neki). De ha allergia lenne, akkor csak az egyik viszket neki? Rejtély ez nekem. Köszönöm, hogy válaszoltál.
2010. aug. 2. 13:59
 3/6 anonim ***** válasza:

a kisfiamnak egyszer bevérzett picit az egyik szemefehérje. Azt hittem, attól, hogy előző napokban párszor Sterimárt kellett az orrába fújni, és azt hittem, befújtam véletlenül a szemébe, attól gyulladt be.


Ezzel egy időben a másik szeme alatt lilásbarnás lett a bőre, mintha karikás lenne a szeme, de nem volt annyira feltűnő, annak nem tulajdonítottam különösebb jelentőséget. Gondoltam, ha baja lenne (pl. vérszegénység), akkor mindkettő karikás lenne.


A bevérzés miatt elvittem szemészetre, ahol mondta a doki, hogy be van gyulladva, ad rá szemcseppet (nem a Sterimártól, hanem a valószínűleg a náthától), és látja, hogy a másik szeme alatt piros, úhygogy arra meg ad krémet, mert ott is kezdődik a gyulladás. Kérdezte, nem dörzsöli-e, mondtam, hogy nem vettem észre.


Na, ahogy elindultunk haza, elkezdte dörzsölni, és utána még többször is, tehát viszketett neki.

Úgyhogy egyik szemét cseppentettem, másikat kentem. elég soká sikerült kigyógyulni, mert mire az egyik szemén meggyógyult a bevérzés, átment a másikra is.


Szóval valószínűleg valami gyulladás lesz nálatok is, hs dörzsöli.


Vidd el szemészetre!

2010. aug. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!! Most hogy így mondod... Sövényt nyírtam két napja, és ott állt végig mellettem. Lehet, h valamelyik növényre allergiás mégis. Elviszem, ha holnapra sem lesz jobb. Köszönöm szépen!
2010. aug. 2. 14:26
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk pár napja volt ugyan ez, akkor egy nap pirosság után a piros szín egyre inkább csak a az alsó szemhéján volt (másnap). Ekkor már lehetett látni egy kis dudort is. Orvos szerint árpa vagy valamilyen fertőzés, ami egy apró sérüléstől van. Enyém általában vakarja a szemét és mindig belemar, valszeg így juthatott be a baci. Szóval Tetrane kenőcsőt írt fel, 1,5 nap alatt elmúlt tőle.
2010. aug. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is. Mostmár pici dudor látszik neki is, lehet, h tényleg árpa. Tetranunk épp van is itthon. :)
2010. aug. 2. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!