Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bevállaljuk úgy gyereket,...

Bevállaljuk úgy gyereket, hogy a fizetésem most 120 ezer Ft? Páromnak (N) csak 4 órás munkája van, ami megszűnik 1 hónap múlva. Kérdés hogy elmegy-e dolgozni? (még sose dolgozott 8 órában)

Figyelt kérdés
Van hol lakni, autón sincs hitel. Nekem van 4 millió Ft megtakarításom. ( 34 F/ 32 N)
2020. júl. 11. 11:49
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
83%
Ha minimumon akarod tartani a gyereket, akkor vállald.
2020. júl. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim válasza:
98%
Hát nem tudom, én így nem biztos hogy bemerném vállalni. Pláne a mostni helyzetre való tekintettel. Mi van ha esetleg a te munkahelyed is megszűnik vagy ilyesmi?
2020. júl. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
92%
Kérdés hogy elmegy e dolgozni?????? Nem ne vállaljatok gyereket. A van hol lakni,az mit jelent?
2020. júl. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Az enyém nem fog megszűnni, max a fizetésem lesz még kevesebb. 80 alá tuti nem megy a fizum. Vagy kevés a 4 millió tartalék? Vagy várjam meg, amíg párom bebizonyítja 1-2 hónapig,hogy képes a 8 órás munkára?
2020. júl. 11. 11:59
 5/37 A kérdező kommentje:
Egy kisebb ház (2 szobás) Anyukám háza mellett.
2020. júl. 11. 12:01
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem most egy 3 hónapos kislányom van, plusz 25e havonta a kiadás (és ez nyilván egyre nőni fog), és akkor nem számolom a babakocsit, bútort, egyebeket. Ezeket persze használtan olcsóbban be lehet szerezni, mi csomó mindent csak úgy kaptunk családon belül.


A 120 erre úgy gondolom, önmagában kevés, bár nyilván függ attól, kell-e pl lakbért, kölcsönt fizetnetek, mennyi a rezsi stb.

A párod csed/gyed-e nem lesz túl sok, főleg, ha megszűnik a munkaviszonya.


Én ilyen helyzetben inkább várnék vele, de ez a ti döntésetek.

2020. júl. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
37%

Persze, ti vagytok az ideális család! Munkanélküli ellőgép, mellette a 34 éves "férfi" aki a gyakorin szavaztatja meg, hogy havi 120 ezerre vállaljon-e gyereket.

Nettó 320-at keresek havonta, van saját autóm, lakásom, de eszembe nem jutna gyereket vállalni. Sok sikert a segélyekhez.

2020. júl. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
Babához már mindent megkaptunk használtan. Rezsi olyan 30-40 ezer körül van. Köszi mindegyik választ, hasznos volt. Nektek mennyi együtt a keresetetek?
2020. júl. 11. 12:07
 9/37 anonim ***** válasza:
85%

6-os vagyok

Férjem 200 nettó, én csedre 320-at kapok, gyedre majd a maximumot (180 körül).


Illetve annyi kérdésem lenne még, hogy ha az asszony kérdéses, hogy bírja-e a 8 órát, a gyereknevelés hogy fog menni? Az 0-24. Én 280-300 órákat dolgoztam havonta, de némelyik nap még én is kiborulok, pedig nem kifejezetten problémás a lányunk.

2020. júl. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
91%

32 évesen hogyhogy nem dolgozott még életében 8 órában? Én 28 éves vagyok, de 5 éve dolgozom 8 órában. összkeresetunk a párommal havi 550.000 ft, most hogy itt a baba, 450.000bol élünk, de mondjuk rengeteget elvisz az albérlet budapesten, és kocsi is van, úgyhogy necces a dolog. Tartalék az jó, ha van, de fel akarod élni az egészet? Nekünk anyatejes baba havi alapköltsége kb 10-15 ezer ft, de beadattuk neki a nem kotelezo oltasokat is, amik elég drágák, ha nem ad támogatást az önkormányzat, szóval ezzel is számolj.

Meg azzal is, hogyha párod 32 éves koráig nem volt képes rendesen melózni, akkor a gyerek neki rengeteg ideig kifogás lesz, hogy miért nem megy vissza dolgozni. Így neked kell őket eltartani, és arra a 120.000 ft kevés lesz. A 80 végképp, annyit a diákok keresnek.

Szerintem menjen el a párod 8 orazni, te keress egy jobban fizető munkát, aztán beszéljetek meg, mikor megy vissza dolgozni a gyerek születése után, és ehhez tartsa is magát. Mert ha most bevállaljátok, nagyon hamar elmegy az a 4 millió.

2020. júl. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!