Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normalis, hogy egyaltalan nem...

Normalis, hogy egyaltalan nem mondd meg ertelmes szavakat?

Figyelt kérdés
Mult heten toltotte be a 12 honapot a kislanyom. Baba mama dede nene gajgaj ilyesmiket mondogat es ezeket se tudatosan hasznalja valamire csak ugy dumal egesz nap. Nem gondoltam h ez gond de a vedono mondta h mar kene mondania ezt azt v legalabb utanoznia. Marmint h ha mondom nemi h baba akkor visszamondja nekem. De nem, csak vigyorog:) es valoban, ahogy emiatt most direkt figyeltem masokat ennyi ido gyerekek mar mondanak nehany dolgot a kornyezetemben. Le lenne maradva a kicsikem?
2020. júl. 17. 05:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Jóindulattal mondom, hagyd békén azt a gyereket, és ne hasonlítsd másehoz. Majd megtanul beszélni, 1 éves, könyörgöm.
2020. júl. 17. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Az enyém ennyi idős korban mondott kb 5-6 szót.Aztán mégis megkésett beszedfejlődésű lett.2.5 éves kora után kezdett igazán fejlődni beszéd terén akkor viszont látványossan.Azt hiszem 18 hónapos statuszon kérdezték először, hogy utanoz e állathangokat,2 éves korára 10 szót kerdeztek ami akár hangutánzó is lehetett.A gyerekednek van 1 egész éve hogy beszélni kezdjen,hol volna már lemaradva??
2020. júl. 17. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Az enyém 2 és ugyanennyi a szókincse./ plusz hangutánzóak mennek, mint a vauvau/


És ez is normàlis.


Vannak gyerekek, akik nem gyors beszédfejlődésűek...

és vannak akik 1,5 éveswn mondatokban beszélnek.


Manapság már azt várják a gyerekektől, hogy 3 évesen űrkutatók legyenek.


Tesóm diplomás, 3 szakmás 26 évesen.

Óvodás korában sem értette senki, hogy mit beszélt

2020. júl. 17. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
Jó idióta védőnőd van. Feleslegesen ijesztget. Nem ugyan úgy fejlődnek a gyerekek. Vannak lassabbak. Az is hátráltathatja a beszédet ha gyors a mozgás fejlődés. Nekem pl 10 hósan járt a fiam. Neki a finom motorika maradt el kicsit. De a beszéde se fejlődött olyan gyorsan.
2020. júl. 17. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
XD Az én lányom 3 évesen szólalt meg konkrétan.
2020. júl. 17. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

Az enyém sosem utanzott: nem volt vauvau, búbú és társai. Ha a kutyat akarta megnevezni, akkor azt a nevén próbálta mondani.


És akkor neked összevetésképp:



egy évesen semmit nem mondott.

Másfél évesen már egy-ket szava volt, kb. 7-8 állandó használatban. Abból tudott egyébként mondatot formálni.

Március 14-én, azaz majdnem éppen 22 hónaposan mondott legalább 40 új szót. Aztán a következő nap még többet, rá pár héttel mar összetett mondatokat mondott (alárendelés, mellerendeles, utalószavak, kötőszavak változatosan és helyesen). Nagyon hirtelen volt, talán ezt hívják valóban annak, hogy hirtelen beindul/robban a beszéde. És azért emlékszem így a dátumra, mert teljesen megdöbbentett a beszédének ez az ugrása.

(Nyelvész vagyok, minden mozzanatát figyeltem a beszédének/kommunikációjának...)


Ma a fiam (4 éves) zavarba ejtő szókinccsel, bizonyos területeken pedig szakszókinccsel rendelkezik, grammatikailag teljesen helyes, többszörösen összetett vagy bővített mondatokban beszél.


És hogy lásd, nem minden a beszéd:


két éves korig (amíg a beszéd nem indult be) a nagymozgasokkal, finommotorikaval nem volt baj. Utána ebben teljesen lemaradt, tornát javasoltak, kell járnia. Elég látványosan bicebóca (futni alig tud, ugrani három és fél évesen ugrott először, csetlik-botlik stb. De tud két keréken biciklizni nyílegyenesen... szóval elég ambivalens ez).


Tehát summa summarum: a gyermeked nincs lemaradva :-)

2020. júl. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%
Az én lányom 3 évesen kezdett beszélni az ovi hatására. Most komolyan ne aggódj ezen mert becsavarodsz.
2020. júl. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%
Van valami ilyen státuszkérdés, kell 5 szó 1,-vagy másfél évesen, lányomnál az megvolt, egészen 20 szóig el is jutott, de tovább nem, megkésett beszédfejlödésü, 3 éves múlt, most kezdett el mondatot alkotni. Teljesen mindegy, hogy 1 évesen mond-e szavakat.
2020. júl. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%
Kisfiam 1 éves, még nincs egy értelmes szava sem. Ahogy te is mondod, dumál egész nap, de semmi konkrétat. Én nem aggódom emiatt, majd fog egyszer beszélni. Anyósom elmondása szerint az apja 2 éves koráig egy szót se mondott. Ma 3 diplomás, rendkívül értelmes ember.
2020. júl. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Bár az én babám még kisebb, de ismerősök babái között van több egy-másfél éves, közülük se "beszél" egyik sem, pont ennyi megy, szótagok, meg egy két rövid szó "baba, mama" ilyenek.


Nem is elvaras ennél több 1 évesen, vannak furcsa dolgai a védőnőknek, nálam a főzelékek etetéset erőltette 5 honaposan,mert majd attól hizik rendesen. Nem tudom honnan veszik ezeket, ne stresszelj rajta.

2020. júl. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!