Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Légzésfigyelő. Mi értelme...

Légzésfigyelő. Mi értelme van? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Érveljünk a gép megléte és annak hirdetése mellett vagy ellen,hogy a légzésfigyelő kell.


Pár gondolat:


Tanulmányok szerint a mozgást detektáló készülékek csak abban az esetben előznek meg tragédiát, ha nem állt fenn semmi olyan szervi elváltozás a csecsemőnél, ami kiváltja a légzésének leállását.

Csak akkor van esély az újraélesztésre, ha a baba valamilyen fizikai behatás miatt nem vett levegőt: félrenyelte a szilárd hányadékot, esetleg idegen testet, vagy fejsérülést szenvedett egy esés következtében. Ezen esetekkor, ha van gép, ami észleli, hogy az ágyban fekvő gyerek nem mozog, lehet rajta segíteni időben.


Sajnos sem a SIDS (látszólag egészségügyi előzmény nélküli, tehát váratlan és megelőzhetetlen hirtelen bolcsohalal) klasszikusan rejtélyes esetei, sem egyéb olyan betegség során, mely okozhat halált, nem a légzés áll le először. Ha tényleges baj van, nemcsak fals riasztás (aminek eseteire mindjárt kitérek) a monitorizált baba szülei észlelik a készülék sípolásával a bajt, a csecsemő valóban nem mozog,nem lélegzik. Abban az esetben, ha ők tanulták és még mindig tudják is, mi a teendő keringésleálláskor, az okot megszüntetni ott helyben nem tudják. Nagyon ritka az, hogy elsősegéllyel addig fenn lehet tartani az elégséges életfunkciókat, míg szaksegítség nem jön, majd ők tenyleg időben orvoshoz érnek a babával, akik az okot kezelve megszüntetik az életveszélyt.


Fals jelzés-e, ha a baba láthatóan megmozdul és lélegzik, amikor ijedt szülei beszaladnak hozzá? Tényleg nem vett vajon levegőt? A sípolás nélkül vett volna-e? Nem tudjuk meg.

Honnan tudjuk, hogy az adott esetben mitől csippant a gép, ha odaérve minden rendben? Átessünk egy nagy kivizsgáláson egy pár ilyen miatt? Honnan tudjuk, hogy lecsúszott az érzékelő, lemászott róla a pici, elromlott, rossz a matrac, rossz az ágyrács? Mennyi miniszívrohamot visel el egy szülő?

Mi a véleményetek erről? Bármiről, amit leírtam.


2020. júl. 18. 07:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
97%

Nagyon érdekes információkat szedtél össze. Szeretem a kritikus szemmel írt dolgokat olvasni, próbálok én is szűrni és fenntartásokkal kezelni mindent.

Ennek ellenére van légzésfigyelőnk és sosem gondoltam, hogy felesleges lenne. Az ember igyekszik mindent megtenni, hogy a gyereke megérje a felnőttkort és nekem/nekünk megéri ennek érdekében a magánorvos terhesgondozásnál és szülésnél, a légzésfigyelő, minden elérhető oltás és hasonlók.

Az utolsó bekezdésedhez tudok annyiban hozzászólni, hogy abban az esetben nem fals a riasztás, ha a baba teste ernyedt marad, hiába kapjuk ki az ágyból. Többször becsippant, mindannyiszor rohantunk és szerencsére sosem volt ájult a gyerekünk, így nem cidáltuk orvoshoz.

2020. júl. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
98%

Az, hogyha validált kiszüléket veszel, utasításnak megfelelően használod, nem fog tévesen riasztani.

A legnépszerűbb angelcare nem orvostechnikai eszköz.

Feleslegesen nem kell átélned egy miniszívrohamot sem.

Tény hogy kell tudnod az újraélesztést hozzá, de ez alap.

Egyébként meg: barátnőméknél jelzett, bementek vizsgálatra, kiderült rendszeresen kihagy légzése, találtak vmilyen gyulladást a szervezetében. Kezelték, megszűnt. Megérte akkor?

2020. júl. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
83%
Igazából az az értelme, hogy biztonság érzetet nyújt a szülőnek.
2020. júl. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm, pontosan ezért, ezekért kérdeztem/kértem véleményeket :) várok még továbbiakat!
2020. júl. 18. 07:29
 5/24 A kérdező kommentje:
2.valaszolo, leirnad kérlek, milyen vizsgalat es mit deritett ki?
2020. júl. 18. 07:31
 6/24 anonim ***** válasza:
94%

"Fals jelzés-e, ha a baba láthatóan megmozdul és lélegzik, amikor ijedt szülei beszaladnak hozzá? Tényleg nem vett vajon levegőt? A sípolás nélkül vett volna-e? Nem tudjuk meg."


Erre csak a mi történetünket tudom elmesélni. 6 hós volt a gyerek, mikor éjszaka berohantunk hozzá, mert besípolt a légzés figyelő. Azt láttuk, hogy a gyerek a hasán fekszik, és bizony nem vesz levegőt, mikor a férjem felkapta, már kék volt a kicsi szája, de hirtelen egy nagy sírással, mint mikor megszületett, újra elkezdett lélegezni.


Akár hisz nekünk valaki, akár nem, nálunk a légzés figyelő életet mentett, mert ha nem jelzi ez a mások számára használhatatlan kütyü, hogy a gyerek belefúrta a fejét a matracba és nem kap levegőt, már nem lenne a lányom 2,5 éves.


Ugye sokan mondják, hogy csak koraszülött babáknál érdemes beszerezni, mert egy egészséges időre született újszülöttnél ilyen nem fordul elő.


Hát mi erre is rácáfoltunk. A lányom 39 hétre született 3150 grammal, 49 cmel, 1/10, 5/10, 10/10 apgarral.


Én mindig azt mondom, hogy mikor egy baba érkezik a családba, annyi felesleges dolgot vesz az ember, 250ezres babakocsi, ilyen pihenőszék, olyan kis ágy forgó, nehogy már a gyerek életének megmentésére sajnáljunk már 20.000 Ft-ot, akkor se ha esetleg felesleges, mert az esetek 90%ban tényleg nincs rá szükség.


De hogyan számol el az az anyuka a lelki ismeretével, aki esetleg bele esne a 10%ba, de inkább a légzés figyelő helyett a 20.000es mamas & papas kiságyforgót vette meg?


Itt nem amellett kell érvelni, hogy van-e értelme a légzésfigyelőnek, vagy nincs, hanem amellett, hogy ér-e 20.000 ftot a nyugalmad, vagy fontosabb a giccs?

2020. júl. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
29%
Üzleti értelme van. Mint bármilyen biztosításnak. Ilyen az emberi agy működése. Csak bele kell ültetni valami bogarat, az aztán megteszi a magáét.
2020. júl. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Minden embernél előfordul néha-néha légzéskimaradàs, ha nagyon mélyen alszik.


Ez normális.



Egy felnőttnél, kisgyerekbél ilyenkor beindul az oxigén hiànyára a légzésreflex.. gyorsan vesz 2 nagy levegőt.

Újszülöttek, csecsemők ilyen esetben meghalnak. Náluk ez a reflex nincs.. elhall a légzés.


Nálunk a családban van tisztázatlan “bölcsöhalál”

A lányomnál is jelzett és valóban nem lélegzett..

2020. júl. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti, nagyon örülök, hogy megmentette a picidet! Sosem mertem hason fekve altatni, az ilyen történetek miatt, de volt egy ismerősöm, akinek sehogy máshogy nem aludt el az újszülött babája. Megkérdezhetem, az apgar 1/10 mitől volt?

Semmiképp nem azt írom, hogy felesleges költeni rá, épp az a baj, hogy tudod valaki vesz és biztonságban érzi magát, aztán ott találja magát rettegve a baba mellett minden éjjel, amikor fals riasztás miatt kihullik a haja. Megveszi direkt a "jól bevált, márkás" figyelőt, ezzel megtéve mindent, amit csak tud, erre ez van, semmit nem pihen az ilyen éjszakákon, se utána többé...a biztosan fals riasztásról beszélek természetesen, nem arról, amikor a pici ernyedten lóg, hanem vidáman nyujtozkodik a visító gép mellett.

2020. júl. 18. 07:49
 10/24 A kérdező kommentje:
Utolsó, attól vett levegőt végül, hogy kivettetek, vagy a csipogástól már? Vagy lélegeztetni kellett?
2020. júl. 18. 07:51
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!