Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónaposan egyedül akar...

11 hónaposan egyedül akar enni? Nem eszik így mennyiséget?! Többi lent

Figyelt kérdés
Kislányom most tölti a 11 hónapot, 3-4 napja amint meglátja a kezemben a kanalat, hogy etetni akarom, elkezd ordítani, hisztizni! Próbálkoztam már hogy az ő kezébe is adtam egy kanalat és így “csempésztem” a szájába a kaját, de ez kb 5-6 kanál erejéig működik, aztán kezdődik elölről a hiszti. A reggeliket (kenyér sajt stb) saját maga eszegeti, de ebédre mit adjak neki amit ő magától is meg tud enni? Próbáltam a napokban apró főtt zöldségeket, husit, halat tenni elé, de 5 falat után ezt is megunja, nekem továbbra sem engedi hogy etessem, így alig eszik. Így minden komplett étel kilőve, pl főzelékek, de a joghurt, túrókrém is. Mit csináljak? Hagyjam rá? Kicsit aggódom, hogy kevés amit eszik, tápszert már csak hajnalban fogadja el abból is max 160 ml-t.
2020. júl. 24. 19:56
 1/2 anonim ***** válasza:
11 hónaposan már biztosan képes kanalat használni. Csak hagyd, hogy próbálkozzon. Eleinte biztosan sok koszt csinál, de hidd el, megéri. Biztos vagyok benne, hogy hamar belejön.
2020. júl. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Adj neki puha darabosat, amit akár meg is tud fogni a kezével. Az öcsém is ilyen volt. Szépen megtanult késsel-villával enni később :)
2020. júl. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!