Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tanacsok ujszulothoz?

Tanacsok ujszulothoz?

Figyelt kérdés

Lassan megszuletik a pici,elso baba ugyhogy gyakorlatom meg semmi.

Valami tanacs? mire figyeljek oda, mit hogy es hogy ne csinaljak stb..



2020. szept. 6. 18:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Minden baba más és más. Sajnos nincs biztos “recept”. Sok türelem. Illetve ne hanyagold el magad. Az nagyon sok nőnél előfordul, hogy nem figyel magára, minden a baba körül forog és ettől elkezdenek kikészülni. Te is épp annyira fontos vagy mint a kisbabád. Illetve dolgozatok össze a pároddal.
2020. szept. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
2020. szept. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

Az első és legfontosabb: soha senkinek ne engedd, hogy beleszóljon bármibe is. (anyós, szomszéd Julcsi néni, saját rokonság)


Bízz önmagadban és a gyermekedben.


Pihenj amikor csak tudsz. A háztartás megvár. Boldog anya boldog gyerek.


Adj magadnak időt regenerálódni. Fogyni vagy amit épp szeretnél önmagaddal kapcsolatban.


Ne akarj meghalni az első gyerekes anyukák oltárán ( lásd be ha valami nem megy azt ne erőltesd mindenáron (pl szoptatás - ez rengeteg görcsöt okoz az első gyerekeseknek, nem leszel rossz anya ha nem megy akármilyen okból kifolyólag is)


Nem fogsz megszünni mint nő, mint személy. Van a gyereken túl is élet. Semmi baj nincs abból ha néha átveszi valaki pár órára a babát.


Nem csak a gyerek létezik hanem a párod is.

2020. szept. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

Türelem, alázat, beszélgess olyan nőkkel, akik már szültek. Az első 2-3 hétben legyen veled valaki mindig, ha megoldható. És bár igazuk van az előttem szólóknak, azért az első 3 hónap igenis csak a babádról szól, te és a többiek akkor kicsit hátrább szorulnak, de ezzel nincs baj. Utána könnyebb lesz.

Nekem első perctől volt fix. hajtódós, szőrtelenítős napom, meg amikor levágtam a körmöm, feltettem egy arcpakolást. Kb. 30 perc, de sokat segített😊

2020. szept. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
7%

"Pihenj amikor csak tudsz. A háztartás megvár. Boldog anya boldog gyerek."

És a retek meg a kosz majd megeszi őket...



"Nem fogsz megszünni mint nő, mint személy. Van a gyereken túl is élet. Semmi baj nincs abból ha néha átveszi valaki pár órára a babát."

Miután megszülte a gyereket, onnantól fogva nem nő.

2020. szept. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

#5


Attól, hogy te nem vagy, más még lehet.

2020. szept. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

#5

🤣🤣🤣🤣


Hm.. szóval mert valaki szül akkor onnantról kezdve már csak is anya, háztartásbeli cseléd. Értem. 🤣🤣🤣 🤦‍♀️


A pihenj amikor csak tudsz, nem arra értendő, hogy egye meg őket a kosz. De nagyon sokan mániákusan sikálják a lakást görcsösen akarnak erejükön felül bizonyítani..

2020. szept. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%
A 3. válaszoló jól összefoglalta. Annyit tennék hozzá, hogy ugyan jó ha van nagymama, nagynéni, akárki segítségnek, DE elsősorban van a gyereknek egy apja is. :) Ne akarj mindent egyedül csinálni, vegye ki ő is a részét.
2020. szept. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a tanacsokat💕
2020. szept. 6. 20:26
 10/12 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem pont ne beszélj más anyakkal, marmint igy tanács kérés szinten, ugyis csak a licitálás megy, kinek nehezebb meg az ijesztgetes. En azt tudom mondani, mindig a baba jelzésére figyelj, az osztoneidre es aszerint cselekedj. Nem kell martirkodni, szepen fokozatosan epitsd bele a babát a mindennapi eletetekbe. A haztartas megvar, pont ezaz, senki nem fogja helyetted csinalni, igy azt tanacsolom minden nap szánj rá keves idot, ugy nem fogsz eluszni. A faradtsagot ne fogd arra, hogy nem szexelsz paroddal, vagy nem vagy vele csan ugy, mert az nagyon rossz lesz mindkettotoknek. Hidd el, azok az anyukák akik rendszeresen pajkoskodnak, szexelnek, azokról sugarzik a szepseg, kiegyensúlyozottság.. Ne akarj frusztrált, besavanyodott, csak a gyerek tipusu nő lenni. Hiszen a babának is az a legjobb ha anya apa boldog, szeretik egymast, viccelődnek, jatekosak, humorosak.
2020. szept. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!