Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól ültethetem a gyereket...

Mikortól ültethetem a gyereket babakocsiban vagy bevásárlókocsiban?

Figyelt kérdés
2020. szept. 10. 15:21
A kérdező szavazást indított:
Amikor magától kiül, de még támaszkodik.
Amikor magától támaszkodás nélkül kiül.
Egyéb.
47 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem amikor már képes magától ülni. Épp most láttam hogy az egyik facebook ismerősöm (17 éves anyuka) 2 hónapos a babája de már a babakocsin is a sport részt használják ültetve a babát. Nézni is rossz szegényt. Persze az ő dolga az ő gyereke. De másnak is feltűnt és szólt neki, amire az volt a válasza hogy szeret nézelődni
2020. szept. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

A babakocsiban az enyhe szögben döntött pózban kb 5 honapos kortól volt (mielőtt vki lehurrogna: a fejlodesneurologian is megkerdeztem, azt mondták abban a szögben döntve lehet). Fekve sírt. Egy akkora babanak általában már nem élvezet ha csak fekszik a hátán, mint egy tuskó, hanem inkább nézelődne.

Teljesen függőlegesen majd ha támaszkodas nélkül ül,de egyelőre az még nem megy (8 honapos).

2020. szept. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Bevásárló kocsiba csak ha nagyon stabilan ül. Ott nem támasztja semmi a hátát. Babakocsiban lehet dönteni picit, de nyilván nem 90 fokban. De amúgy az en fiam magától meg nem ül ki, de dönthető etetoszekben vagy babakocsiban felhúzza magat. Nézeget, aztan visszadol. Nekem azt mondta a gyógytornász, amit magától csinál, azt szabad. 7 hónapos már, szóval nem reflex. Konkrétan fel akar ülni és tudja is tartani magat kis ideig.
2020. szept. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Döntve babakocsiba már lehet 5-6 hónapos kortól. A mózest is kb fél éves koráig tudja használni körülbelül. Ha vmelyik baba 8-10 hónapos korában ül stabilan, addig nem lehet mózesben. Bevásárló kocsiban viszont csak stabilan üléstől.
2020. szept. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Kiül..? 🙄
2020. szept. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
5 igen ezt így hívják. Mivel a babák nem felülnek, hanem általában leterdelnek és kiulnek az egyik oldalra. Így kezdik az ülést.
2020. szept. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
54%
Én már etetőszékben ültetem, mert amikor az ölünkben van, akkor is teljesen előredől, hogy magától üljön, nem tudom magamhoz szorítani... És csak a székben hajlandó enni. Szépen tartja magát, de ő már kúszik és négykézlábazik egy ideje, és próbálkozik kiülni is. Én is azon az elven voltam, hogy nem szabad ültetni, máshol nem is engedem neki, de azt a napi 2x10 percet kibírja, főleg hogy az ölünkben sokkal többet ül. Babakocsiban 120 fokon van döntve, de abból is ki akar ülni, de oda tudom kötni szegényt.
2020. szept. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!