Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is pánikolt szülés előtt...

Más is pánikolt szülés előtt attól, hogy hamarosan ott lesz vele egy csecsemő és "életbe" kell tartani, fel kell nevelni, tanítani kell és már semmi se lesz olyan, mint azelőtt?

Figyelt kérdés

Heteken belül szülök. Tervezett baba, nagyon várjuk. Én kezdek pánikolni, hogy fogom etetni, altatni, később tanitani, nevelni.

Honnan tudom majd, hogy jól csinálom?!

A másik,hogy fogadtátok el, hogy minden megváltozik? Semmi se lesz olyan, mint azelőtt, kettesbe a férjemmel?

Vagy lehet ezt úgy is csinálni? Jönni menni?

Mert engem mindenki azzal riogat, hogy minden meg fog változni, és nem jó irányba...


2020. szept. 11. 20:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szülés előtt nagyon magabiztos voltam, hogy nekem ez menni fog :D Én utána pánikoltam. Amikor itthon voltam egy újszülöttel. Szabályos pánikrohamom volt (amire azért rásegített az is, hogy 3 nap alatt összesen 3 órát aludtam). Napokig sírtam, hogy minden megváltozott, hiányzott a régi életem stb. Mondjuk ebben a hormonok se segítettek :D

Most már 14 hónapos a fiam, és sose voltam még boldogabb, már tervezzük a következőt.

Persze, nem vagyunk már annyit kettesben, sokkal kevesebbet, de meg lehet oldani. Jövés-menés nálunk állandóan van, mindenhová visszük a gyereket. Figyelembe kell venni az ő igényeit, napirendjét. Nyilván nem lehet annyira spontánnak lenni, mint kettesben, de csak szervezés kérdése minden. Nekünk sokkal teljesebb lett az életünk gyerekkel, mint anélkül.

Azt pedig onnan tudod, hogy jól csinálod, hogy elégedett, mosolygós, kiegyensúlyozott babád van (nyilván nem az első hetekben, akkor elég, ha eszik, alszik és kakil :D Kell pár hét vagy pár hónap, mire beáll az új rend)

2020. szept. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

Én szülés előtt még magabiztos voltam, de mikor ott álltunk a férjemmel otthon szenteste egy négynapos kis csecsemővel, a tejem sem indult még be tökéletesen, védőnő, gyerekorvos csak karácsony után jön.... hát akkor jött a pánik.

Maradt is vagy 6 hétig.

Sokat sírtam, nem mertem mellőle elmozdulni, míg aludt is őriztem.

Aztán a baby blues után teljesen normálissá váltam. (Mármint szerintem)

2020. szept. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Juj én attól abszolút nem féltem. Én attól kezdtem panikolni hogy hogy fog kiferni azon a pici lyukon :D

A babák rugalmasak és sokmindent kibirnak :) szerintem a mai sok elvárás miatt ilyedunk meg ettől.

De gondolj bele meg a harmadik világban is életben tartják a csecsemőket! Neked aztán szuperül menni fog!!;)

2020. szept. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 vantel ***** válasza:
100%
Nálam is volt pánik, még az a jó,hogy a feleségem szűlt.
2020. szept. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
Túl van ez misztifikálva, hogy jaj-jaj, minden mennyire megváltozik. Nyilván kihívás lesz, de egy nagyon szép kihívás, és ez a "soha nem lesz már ugyanolyan" drámázás teljesen felesleges. Nem is kell, hogy ugyanolyan legyen, miért legyen mindig minden ugyanolyan? Abba bele lehet fásulni. Egy nagyon szép életszakaszod kezdődik. És igen, kérdező, nagyon is lehet jönni-menni, sőt, ha a kisbaba megszokja, hogy nem mindig csak otthon ülünk, akkor később is rugalmasan fogja kezelni a dolgokat, könnyebb lesz vele. Aki meg riogat, hogy minden rossz irányba fog megváltozni, az simán csak nem érzi jól magát a bőrében, és rosszindulatában azt akarja, hogy másnak se legyen jó. Dőlj hátra, élvezd ki a hátralévő terhességi heteket, aztán pedig élvezd ki a kisbabás hónapokat, olyan gyorsan elmúlnak. A férjeddel pedig, ha összedolgoztok, olyan szövetséget tudtok kialakítani egymással, amilyen soha azelőtt nem lett volna lehetséges. Jó lesz, meglátod!
2020. szept. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Jaj, de aranyosak vagytok! Nagyon köszönöm a biztató szavakat. Megkönnyeztem (ezek a fránya hormonok 😂)

Olvasnék még ilyen szépeket 😉

2020. szept. 11. 21:00
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is otthon jött elő.

Első este csak álltunk a kiságy mellett és néztük, hogy úristen, itt egy újszülött és mostmár csak mi vagyunk, nincsenek nővérek, csak magunk vagyunk. Ideges voltam, sokat sírtam, bennem is volt egy olyan érzés, hogy a gondtalan életemnek vége, mostmár mindig aggódni fogok miatta.

Szerencsére ez nagyon gyorsan elmúlt.

2020. szept. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezt éreztem. És én nagyon nehezen is rázódtam bele... Rengeteg kiborulásom volt az első három-négy hónapban. Sose kezdeném előlről. Nagyon szeretem a lányom, de az eleje nekem kínzás volt...
2020. szept. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%

Nézzük sorba, és ezek kizárólag az en tapasztalataim, érzéseim.

Nem, nem tartottam ettől az utolsó hetekben, mert annyira terhes terhessegem volt, hogy mindennel jobban vágytam rá, hogy kint legyen, nem volt elvezet már a létezés sem.


Nem féltem attól, hogy minden megváltozik és te se hallgass a karogokra. 7 hónapos a fiam, rengeteget utaztunk vele a nyáron messzebbre, közelebbre, csak egy séta itt-ott stb. Gyönyörűen belesimult az életünkbe. Csak rajtad és a te hozzaalasodon múlik, hogyan kezeled ezt az egészet. Van aki hadvezéres rutint vezet be. En mentem a babammal és nekem bevált. Alszik kocsiban, babakocsiban, akárhol. Sosem volt semmi akadálya annak, hogy bárhova menjünk (csak a karantén). Légy rugalmas, ennyi a titka.


Szoval, ne feszülj rá, ez nem feladat, hanem az életed szerves része. Az meg, hogy jó szülő leszel e. Nem. Ha a hülye cikkekhez és internetes kamu mamikhoz nézed magad (akiknek a gyereke soha nem esik el/le, soha le nem veszik róluk a szemüket, kizárólag egészséges adalék mentes ételt eszik a gyerekük 99 éves koráig stb stb). Legyél elég jó. Legyél ott neki. Szeresd. Szabd meg a határokat, meddig mehet el. Ennyi elég lesz.

2020. szept. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, én is otthon bomboltem, hogy most mi lesz, hogy fogoM életben tartani. De már 4,5 éves és még él.😀
2020. szept. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!