Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok a babahámról?...

Mit gondoltok a babahámról? Ráadnátok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 38 éves vagyok 3 gyerek edesanyja! Egy 14, 8 és egy 18 hónapos kislányom van! Az első két gyereknél meg sem fordult a fejembe amit akkor póráznak hívtam. Viszont most elgondolkodtam rajta! Annyira sok sajnos a baleset hogy kiszalad a gyerek az útra. Mondjuk mindig fel emeltem őket amikor a zebrához közeledtem. Arra lennék kíváncsi hogy ti édesanyák hogy álltok ehez a kérdéshez! Mindenkinek a véleményét tiszteletben tartom. Csak tanácstalan vagyok ebben az ügyben. Köszönöm előre is a válaszotokat édesanyák!!
2020. szept. 13. 13:26
1 2 3
 1/23 Derjaderja ***** válasza:
92%

Nekem semmi bajom vele, ha indokolt. Pl nagyon aktív a gyerek, vagy nagymama viszi vagy hallassérült vagy nagyon veszélyes a környék.

Annyi hogy hám mellett is úgy kell nevelni mintha nem lenne, és csak végszükség esetén azzal megállítani, és ha ez kellett, utána megbeszélni.

2020. szept. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem hasznos. Nekünk csuklóra rakható és hátizsák is van. Nagyon szép mintákban lehet kapni. Nem tudok olyan gyorsan utána futni (sajnos eü okokból mint a csiga olyan vagyok), mindig fogom a kezét de néha hirtelen ki tudja magát tépni a kezemből. Akinek nem tetszik az az ő baja, soha nem érdekelt. Régen itt óránkénti 1 kocsi ment el, most idióta bringások, csak mennek de nem látnak ki a fejükből, autó rengeteg és néhány agyalágyult 50 helyett 150nel száguld, hát köszi. Más a világ mint régen.
2020. szept. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
76%
Én kissé korlátozott vagyok a mozgásban, emiatt vettem egy olyan hátizsákot, amihez van póráz, a pórázt sosem használtuk, lecsatolható, de a hátizsák elöl, mellkason is záródik, így meg tudom fogni az akasztójánál, nem tud kibújni belöle, szeretem ezt a megoldást, nem feltűnő, szerintem észre se lehet venni, hogy miért vettem.
2020. szept. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
90%
Simán használnám ha az érdek úgy kívánja. A gyerekem biztonsága az első, és nem érdekel, hogy más mit szól hozzá.
2020. szept. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
31%
Nem adnám.
2020. szept. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
37%
Miért kell! Minden mondat után! Felkiáltójelet! Tenni!
2020. szept. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
77%

Az összes ilyen balesetnél, amiből mostanában hír lett, idősebb gyerek volt az áldozat. Olyan idős (3, 4, 6!), akikre eszedbe se jutna hámot tenni, mert már közösségbe jár, ott is közlekednek velük, ha nem értelmi fogyatékos, akkor 100 esetből 99 alkalommal gyönyörűen közlekedik kézen fogva. Mégis mindenki azzal jön a posztok alatt, hogy "megmenthette volna az életét", igen de életszerűtlen egy iskolás korúnál a hám.

Egyébként 3 év alattinál bizonyos helyzetekben el tudom képzelni. Több 3 éven aluli, forgalmas helyen, mozgáskorlátozott anya, beteg gyerek.

2020. szept. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
88%

Ahogyan az a szegedi anyuka mondta. Sosem volt kirohangálós a gyerek, egy konkrét esetre sem emlékszem. 6 éves az enyém is. 2 hete szóltam neki, hogy jön az autó, az út szélén álltunk, de nem a fűben, szemben a házunkkal. Megfogtam a kezét, léptem volna hátra, jogy biztos elférjen az autó, ő meg kitépte a kezét az enyémből és átszaladt az úton a macskánkhoz, aki épp a kapu alatt jött ki. Nagyon megijedtem ez az egész 1 másodperc volt az autó kb ekkor ért oda. Ahogy rákiáltottam, hogy "autó", mikor szaladt át annyira megijedt, hogy szét sem nézett, hogy mi van, majdnem vissza akart szaladni és gyakorlatilag majdnem akkor ütötték el, nem is amikor átszaladt. Kiáltottam, hogy "állj meg", és szerencsére még éppen időben megijedt, nem lépett előre!

Amíg kicsi volt, felvettem mindig. Mikor nagyobb lett magyaráztam neki, hogy mi történik ha elütik, neki kell figyelni stb... de ennyit jelent ha meglát pl egy macskát.

Ezzel csak azt akartam mondani, hogy becsapós az élrtkor. Nagyon nagy figyelmeztető jel volt ez nekem, mert nem az ő hibája volt, le sem szidtam, mert láttam, hogy felfogta ez mi volt. Elmondtam neki, hogy nagyon szét kell nézni, de magam is levontam a tanulságot. Nem MÁR 6 éves, hanem MÈG 6 éves.

Nem a pórázos időszak szerintem a kritikus, mert akkor fel vannak erre készülve a szülők, hanem ez a 6 év körüli.

2020. szept. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
81%
4 gyerekem van. Az első kettőnél nem használtuk, olyna fura volt számomra, hogy póráz a gyerekre. Egyébként ők nem is goltak kia sajtkukacok. A 3.gyereknél kezdtem gondolkodni, hogy lehet, csak kéne egy. Mi is ilyem hátizsákoa verziót vettünk(nagyon cuki cápás). A 4.gyereknél már nem volt kérsés, neki a skiphoptol vettünk, ott is arqnyos állatosak vannak. Másfél és 2,5 éves a két kisebb gyerek. Még a 2,5 evesnel is hasznaljuk.
2020. szept. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
81%

"Nem a pórázos időszak szerintem a kritikus, mert akkor fel vannak erre készülve a szülők"

Tény. De a későbbi időszakra van ötleted?

Mert a fejlődés része, hogy egyre lazítunk, kevésbé vagyunk résen, hagyjuk önállósodni illetve sokszor ott se vagyunk, mással van (óvodával, iskolával).

Mit lehet tenni azon túl, hogy kiskorától fogva jártatjuk a szánkat, fogjuk erősen a kezét, tanítjuk a szabályokat és bízunk benne hogy átmegy, idővel beérik?

Egyébként szerintem a hám nem segít a tanításban, mert pont arra nem tanít meg, hogy figyelni kell. A szülőnek is hamis biztonságérzetet ad, hajlamos kevésbé figyelni, a gyerek pedig úgy érezheti hámmal, hogy mehet amerre lát. Főleg ahogy én látom használni. A gyerek elől, a szülő 1,5 méterre utána. Így még az életét se mentené meg, mert vissza se tudja rántani. A szegedi esetnél kirántotta volna a kisérőt is az útra a teherautó alá.

2020. szept. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!