Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba-mama klub tapasztalatok?@

Baba-mama klub tapasztalatok?@

Figyelt kérdés

Sziasztok! 7 hetes a babam, egyelore a szopizas korul forog a napunk de szeretnek majd elmenni 3 honapos kora korul valamilyen klubba vagy programra (ringato pl) ahol esetleg talalkozhatok mas anyukakkal. Egyaltalan ilyen helyen lehet ismerkedni? A masik kerdesem ha sir a baba vagy

Ilyesmi akkor nem ciki? Mennyire figyeli barki hogy melyik gyerek milyen? Meg lehet szoptatni ha kell? Nem akarok beegni de jo lenne kimozdulni, elso gyerek.


2020. okt. 17. 16:54
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Nem ciki ha sír, nem ciki ha szoptatsz, de én biztosan nem vinnék 3 hónapos babát influenza (korona) szezonban télen a ringatóra, amikor még ki se lát a fejéből, olyan kicsi. 1 éves kor alatt semmi értelme az ilyen foglalkozásoknak.
2020. okt. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tenyleg? En azt olvastam 3hotol lehet vinni. Ilyen kis babak nincsenek is ilyen foglalkozasokon?
2020. okt. 17. 17:28
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező, vidd nyugodtan, vannak ilyen kis babák is, sőt, aki nagytesót visz és nem tudja hova tenni a kicsit viszi a kicsit is.

Lehet ismerkedni, bár mi több helyre járunk és általában változik a társaság mindenütt, életre szóló barátságot nem kötöttem senkivel, de beszélgetni a foglalkozás előtt-után lehet, aztán meglátod hogy alakul, kinek mire van igénye. Én amúgy sem vagyok annyira nyitott, könnyen ismerkedős, lehet ha más lenne a személyiségem már rég összejárnék valamelyik anyukával foglalkozason kívül is, nekem erre nincs igényem.

Nem ciki, ha sír a baba, nem is kirívó, általában a foglalkozás elején elmondják hova lehet vele elvonulni ha nagyon nem tudod megnyugtatni az adott közegben, úgy 90%-ban erre is van lehetőség.

Meg lehet szoptatni, általában szinten el szokták mondani mi az erre kijelölt hely, lehet pelenkazni is bármikor a foglalkozás alatt. Egyébként általában úgy vannak összeállítva ezek az alkalmak, hogy tűrhető hosszúságú legyen egy nagyobb (értsd 2-3) éves gyereknek is és elég inger érje hogy ne unja el, de így is 45-50 perc nálunk a legtöbb, ennyit talán kibír a szopi és a peluscsere nélkül is majd ha nagyobb lesz.:)

2020. okt. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Koszi 3-as. A ferjem is johet vagy ide egyedul jarnak az anyukak?
2020. okt. 17. 17:51
 5/8 A kérdező kommentje:
Bocs meg egy kerdes. Babauszas mikortol ajanlott? Erdemes koran menni?
2020. okt. 17. 18:15
 6/8 anonim ***** válasza:
72%
Ringatóra nyugodtan viheted a férjed, baba-mama jógára viszont ne. Babaúszás 3 hós kortól javallott.
2020. okt. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én 6 hetesen már vittem a fiam baba-mama klubba. Novemberben. Semmi baja nem lesz. Ilyen helyre nem mennek beteg gyerekkel.

Az ilyen programokra, hogy uszás, ringató sztem megadják milyen idős kicsit lehet már vinni. Van ahova mehet apa van ahova inkább ne. Pl nálunk a klubb és a játszóház az anyukás program.

Klubban lehet ismerkedni. Legalábbis nálunk. Nincs kötött program. A gyerekek játszanak mi meg beszélgetünk

2020. okt. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#3 vagyok. Babaúszásra három hónapos kortól lehet menni, mi akkor kezdtük, szerette a lányom az elejétől.

A legtöbb helyen általában egyedül van anyuka a babával, de szerintem azért is, mert ezek a foglalkozások általában hétköznap délelőtt vannak, nálunk legalábbis a legtöbb 10 körül kezdődik. Zenebölcsiben nem akadály egyébként ha megy apuka is, de ez is olyan, hogy helyszíne válogatja, ha nem tüntetik fel külön, hogy csak egy fő lehet a babával akkor is érdemes rákérdezni a biztonság kedvéért. Nálunk babaúszáson pl. két felnőtt lehet a gyerekkel, de van olyan helyszín, ahol csak egy szülőt engednek be.

2020. okt. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!