Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a külömbség a babánál a...

Mi a külömbség a babánál a gőgocselés és a torokhang között?

Figyelt kérdés

Olvasgatok itt a babák beszéd fejlődéséről. De valahol azt olvasom hogy csak torokhangot ad ki. (az elvileg egy bizonyos kor után probléma előjele is lehet)

De ezt hogyan külömböztetjük meg? Ez is hangkiadás, nem?



2020. dec. 2. 20:26
 1/4 A kérdező kommentje:
*bocsi a kérdésnél gőgicselést akartam írni
2020. dec. 2. 20:27
 2/4 anonim ***** válasza:

Torokhangok a k és g hangokkal indított hangkapcsolatok. A gőgicsélésnek ez is egy eleme, teljesen természetes. Főleg abban az időszakban, amikor sokat fekszik háton és "játszik" a torkába csurgó nyálával.

Érettebb korban a gőgicsélés gyakoribbá válik, amikor már örömét leli a hangadásban. Ebből lesz a gagyogás.

2020. dec. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Örülök hogy értetted a kérdésem, mert egy kicsit értelmetlennek tűnik.


A lényeg, hogy a babámnál nem tudtam eldönteni, hogy torokhangot ad ki vagy az már gőgicselésnek minősűl.


Nyílván a gagyogást fel fogom már ismerni.


Csak olvastam 1-2 topiknál, hogy ítrák hogy baj lehet e az hogy a babám ennyi meg annyi idősen még csak torokhangot ad ki, én nem gőgicsél.


Ezért érdekelt, hogy hogyan külömböztetem meg a kettőt, mert mindkettő hangkiadás😅


Nézzétek el ezt a tudatlanság légyszi🙈

2020. dec. 2. 21:02
 4/4 anonim ***** válasza:
A torok hang inkább hörgés. A gőgicsélésben már vannak hangkapcsolatok is.
2020. dec. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!