Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak engem idegesít, ha egy...

Csak engem idegesít, ha egy beszélni tanuló gyereknek pöszén beszélnek direkt?

Figyelt kérdés

Most épp kiakasztott egy anyuka, aki a beszélni tanuló gyereknek ilyeneket mondd hogy?


Fincikee a huszika?? Neked cinálta anya! Hamizsol? Nem ízslik?? Hogyan harapogy azt a kajcit?



Mindezt cukiskodva pöszézve...


2020. dec. 11. 16:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az, ha csak néha csinálja, azzal nincs bajom. Néha én is szoktam. De az, hogy állandóan, az kiakaszt. Tesómnak is egyidős babája van, mint az enyém. S neki a párja, folyamatosan így beszél mindkét babával, azt már nem birom elviselni. Nem fog így normálisan megtanulni beszélni, hanem ilyen pöszén. És persze, majd mondják, hogy jajj de cukiiiin pöszén beszélget, de amikor már nagyobb és lesnek hogy ajajj, mégsem olyan cuki már, majd akkor gondolkoznak el, hogy nem kellett volna így beszélni.
2020. dec. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen én is arra gondoltam, aki nonstop, csak így beszél a kisgyerekhez. Hát igen, aztán pedig jön a logopédus...
2020. dec. 11. 16:42
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát én sose hallottam még senkit így beszélni, magam sem beszélek így a lányommal, de mégis kinéz a logopédus neki, mert egyenlőre rettentő a magyarja.:/
2020. dec. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
20%

"mégis kinéz a logopédus neki, mert rettentő a magyarja"

Vajon miért 😂😂😂😂

2020. dec. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem nagyon idegesített, ha az én gyerekemhez így beszélt valaki. Volt ismerős, akire rá is szóltam emiatt. Megmondtam neki, hogy a gyerel nem hülye, csak kicsi, legyen szíves értelmesen beszélni vele, vagy tartsa a távolságot. Ha valaki a sajátjával beszél így, azt is idegesítő hallgatni, de az ő dolga, abba nem szólok bele. Ha én szólok más gyerekéhez, azt rendesen teszem, mert nekem az a természetes.
2020. dec. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
15%

Azért beszél így, mert sokkal jobban felkelti vele a baba figyelmét. Ha csak néha csinálja vagy amikor konkrétan tanítgatja nem így beszél akkor nincs semmi baj.

Bár alapvetően se, egy kisbaba még nem azzal van elfoglalva, hogy anya kajcit vagy kajcsit vagy kaját mond. Megjegyzi (jó esetben), hogy az adott szó evést, ennivalót jelent és kész.

Bőven ráér korrigálgatni a szavakat akkor amikor már tanulja..


Harmadszor, ne akasszon ki, semmi közöd a gyerekhez. Gondolom. Ha neked nem tetszik, ne csináld, én se csináltam, legalábbis ennyire biztos nem.

2020. dec. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
borzalmas, szerintem nem csak azért, mert a gyerek hibásan tanulja meg esetleg a szavakat, hanem mert hülyének nézi a gyereket! beszéljen vele normálisan, vegye emberszámba.
2020. dec. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

#6 Lehet nem pöszén is olyan hanglejtéssel beszélni a gyerekkel, hogy felkeltsék a figyelmét.

Nálunk az idős rokonok csinálják ezt, a hátamon feláll tőle a szőr.

2020. dec. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
59%

Kedves Kérdező!


Speciel engem is nagyon idegesít az, amikor gyerek előtt beszélnek direkt rosszul. Elképzelhető, hogy olyan dolgokat sajátít el (bizonyos életkorban), aminek aztán ő veszi kárát később. Úgyhogy csak egyetérteni tudok a felvetéssel, hogy idegesítő, és faragatlan.


További szép estét kívánok!

2020. dec. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Persze, hogy idegesít.

Rá kell dobni egy lapáttal, és visszagügyögni az ilyen ismerősnek, hogy jól meglepődjön, addig kedvesen köszönni, hogy csókojjom, nénite, és elsietni.

Nem érdemes mérgeskedni, humorral többre megyünk.

2020. dec. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!