Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinaltok ebben a helyzet...

Mit csinaltok ebben a helyzet a gyerekkel?

Figyelt kérdés

1,5 eves gyerekem van, egy csomo programunk volt korabban, zenebolcsi, babauszi, csoprtos tsmt torna ami imaaaadott, jatszohaz, kispajtasokhoz atmenni, kispajtasok atjonnek na meg persze rengeteg szaladgalas a szabadban, nyaron egesz nap strand(balatoniak vagyunk) szoval marha jo volt minden nap.


Most ezek kozul semmit nem lehet csinalni, akinek kozossegbe jar a gyereke(bolcsi ovi stb) azokkal nem is talalkozunk igy covid idejen szoval igazabol most itthon vagyunk egesz nap es napi 2x kb 1 orat elmegyunk setalni es ennyi ez a nagy program. A seta se tul jo mert hideg es nyalkas ido van, jatszoteren minden vizes, celtalnul maszkalunk a setaloutcan amit kb 1 ora alatt mindketten megununk.

Itthon amugy tok jol elvagyunk mezes kalacsot sutunk, jatszink, meset olvasunk stb de kezd mar ez mindkettonknek keves lenni egyszeruen kezdek befordulni nagyon egyhanguak es unalmasak igy a napok, en elvezem az anyasagot de ez a covid szitu ez egyszeruen annyira ramegy a minden napjainkra, ez mar tenyleg borzasztoan unalmas, minden nap egyforma, semmi program nincsen, iszonyat ingerszegeny minden nap, szornyu...


Ti higy veszelitek at ezt az idoszakot kisgyerekkel? Vagy csak en elem meg ilyen rosszul?


2020. dec. 11. 20:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
68%
Ha nagy a társaság- és aktivitásigénye, talán érdemes lenne korábban beadni bölcsibe, mint tervezted, esetleg nem egész napra.
2020. dec. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem tudatosítsd magadban, hogy nagyon sokan vannak most így és ennek egyszer vége lesz!


Mindenki szenved, mindenkinek máshogyan rossz (nincs munkahely, online tanulás van, szórakozás semmi nincs, bezártság,stb...)


Örüljünk, hogy jól vagyunk. Hamarosan jobb lesz!


(Rossz helyzet, nincs jó tanács, tuti otthoni programok.)

2020. dec. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
75%

Együttérzek veled!


Én is kivagyok már itthon az egy éves babámmal...


Változzon már a helyzet, mert ebbe bele lehet csömörleni.

2020. dec. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
81%

Szintén az 1 éves kislányommal vagyok itthon,nekem is tele van a ...mindennel

Egy hete elvittem magammal bevásárolni,mert apuka nem volt itthon,nem tudtam kire hagyni,ebédet meg azért csak készítenem kell,és olyan csúnyán néztek ránk az emberek,mintha embert öltem volna

Majd a biztonsági őr,még megszólt engem,hogy ő 12 órázik,de kisgyermeket az elmúlt másfél hónapban nem nagyon látott,azért odafigyeljek már a gyermekem egészségére...értem én,hogy covid van,de lassan már házhoz kell rendelnem az ebédet,mert ha a gyermeket nem tudom kire hagyni,akkor csak el kell vinnem magammal


Meg lehet bolondulni

Igyekszem ezek után ugy vásárolni,hogy a férjem ide haza legyen,vagy őt elküldeni vásárolni

Szar helyzet,remélem minél hamarabb véget ér az egész

2020. dec. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
72%

Mi a baj azzal, hogy a játszótéren minden vizes? 🤔

Megfelelő ruha és nem akadály.

2020. dec. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
93%

Ahol mi lakunk,még játszótér sincs,ha lenne..annak nagyon örülnék

Még én is használnám,kikapcsolódásképp😄

2020. dec. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
91%

Felénk szerencsére a lehetőségekhez képest a falunk igyekszik programokat csinálni.

Pl: a falu karácsonyfájára gyerekek díszeit kérik,jutalom is lesz. Vagy adventi számkereső van..minden nap más háznál van kirakva az adott szám,azt megkell keresni,fotózkodni vele és 25én nyertest sorsolnak.

Ezzel egyidőben mézeskalács díszítő,és betlehem alkotás verseny.

Tudom tudom ezek nagyrésze netes dolog,de mégis plusz.

A kislányom 2 éves,este is kiszoktunk menni a fényeket nézni. Vagy most pl a csillagszórás megy 3 napja minden este odakint.

Szoktunk az udvaron festeni,nagy méteres zsírpapír darabot leterítek és alkothat. Vagy épp most a díszek készítése van napirenden mindig.

Van helyben egy lovarda,oda is kimentünk,illetve egy nyugdíjas pár akik mindenféle állatot tartanak,ott mindenkit szívesen látnak.

Ha van a lakóhelyednek esetleg face oldala lehet érdeklődni ilyenről..hátha😀

Játszótér itt nyitva van,és a kültéri kondiparkunk is. Nameg van egy híres tavunk is.

Tudom hogy nehéz a bezártság érzés,folyton csak ismétlődnek a napok. Ki kell tartanunk.

2020. dec. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
93%
Az én lányom 3 és fél éves, nem jár oviba covid miatt, de általában nincs is nyitva az óvoda és semmi más programlehetöség sincs, vele már nehéz így, másfél évesen szerintem sima ügy lett volna. Ami sokat segített az a kerti trambulin, bár most már hidegebb az idő.
2020. dec. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
43%
Haa sok szarra hordas helyett foglalkoztál volna vele, most nem lenne ez probléma. Most mas nem tudja szórakoztatni.
2020. dec. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
73%
#9 gratulálok a jóindulatodhoz
2020. dec. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!