Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor és pontosan hogyan...

Mikor és pontosan hogyan kezdett beszélni a fiú gyereketek?

Figyelt kérdés

Fiú babank 13 hónapos korában 3 napig mondogatta, h apuka-apuka-apuka. Egyértelmű volt, h tudja h mit jelent. Ugyanekkor utanozta még a cica-kutyát (kika-kuka), ezt is 3 napig. Azóta nem mond semmit, csak a szokásos baba-mama-papa-pápá és hasonlókat, de szerintem ezeket a szavakat hosszan nem azért mondják a babák, mert értik őket, jóval a megértésük előtt gagyogjak őket. Mintha a beszédtanulas egyáltalán nem érdekelné a mi babankat. Érteni sok mindent megért, összetett dolgokat is, pl vidd a hűtőmágnest a hutore v hozd ide anya telefonját. Ja engem úgy tűnik, h mama-memének hív.

Szerintetek le van maradva?

Másban dolgokban jól fejlődött.



2020. dec. 28. 18:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam határozottan hablatyolt, hangsúlyozva és “mondatokban”. Idővel alakult ki, hogy utánozni kezdte a szavakat. De leginkább a rámutató dolgokat gyakorolta eleinte: autó (mutat arra), kutya, stb. 2 évesen voltak összetett szavai, 3 éves korára értette meg a rokon és a szomszéd is, hogy mit is mond valójában, addigra lettek szép érthető hangjai a szavainak. Addig a hangya “annnya” volt meg hasonlók. Most 4 éves és még a róka “jóka”, de szépen összetett mondatokban beszél és mesél.

Se a védőnő, se az orvos nem mondta, hogy lassú lett volna a fejlődési ideje. Nektek is van időtök még.

2020. dec. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
35%
2.5éves volt amikor meguntam hogy csak vinnyog és nyüszít mindenért. Mondtam neki hogy most már vagy el mondja mit akar, vagy nem kap meg semmit amire gondol, mert nem vagyok hajlandó kitalálni. Másnap el kezdte használni a szavakat. Most mindjart 4 és folyékonyan, mondatokban beszél.
2020. dec. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Mások is írjanak légyszi, ha tudnak.

Köszike 😃

2020. dec. 28. 19:14
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia

20 hónapos, kb egy hónapja indult be, hogy utánozza, amit mondunk, mostmár mindent próbál vagy sikerül vagy nem. Elég sok szót mond ki érthetően.

2020. dec. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
27%

Február elején lesz 5 éves, aki nincs vele napi kapcsolatban a nehezen érti, hogy mit mond. Úgy egy éve volt dadogós korszaka is.

Mivel még nincs 5 éves a kutya nem foglalkozik ezzel, nem is tudom igazán, hogy kellene-e

Az óvónő is azt mondja, hogy megérteti magát, mindent megért, így nincs "baj"

Úgy 1,5 éve még én sem igazán értettem, hogy mit mond, 2 éves kora előtt meg max pár szava volt

(cserébe a 2,5 évvel idősebb nővére 4x ennyit beszél 🤦‍♀️😑)

2020. dec. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%
Az elsogyerekem aktivan 10 szot hasznalt 2 eveskoraban, es 50-60-atmondott utanozva vissza hallas utan, 2,5 evesen kezdettrovidebb mondatokban beszelni. A kicsi 9 honaposan tudatosan hasznalt par szot, (pesze volt nala is ezababababa, mamama, nemezekre gondolok, hanem anya, apa, cici, tesoja neve, kutya, cica). Aztan 10 honaposan ez megallt, elotte sok szot visszamondott utanozva, majd csak par szot hasznalt. Most 13,5 honapos, kb. 1 honapjakezdett totyogni, es most 2-3 hete neha mond 1-1 ujabb szot, illetve babajelbeszeddel is mutogat tobb dolgot. De ez meg nagyon korai, ahogy nalatok is, sok baba ilyenkor meg semmit sem mond, szoval dehogy van lemaradva. Leallhat siman akar honapokra, hogy barmit mondjon.
2020. dec. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idos most?
2020. dec. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
17 hónapos a kisfiam. Még ennyit se mond. Egy alkalommal hajlandó volt mondani, hogy anya. Egy időben a kutyánk nevét próbálta. Meg annyit mond, ha ugaznak a kutyák, hogy vaugvau. Ha cicát lát nyávog. Ennyi. De láthatóan érti, amit mondunk, utasításokat követ. Nem aggódom, az apja is 2 éves kor után kezdett beszélni. Úgy tudom én se kapkodtam el. Van még rá idejük bőven.
2020. dec. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Jövőhéten lesz másfél éves és még nem beszél,de egész nap duruzsol. 3-4 szó van,amit értek de igazából az lehet akármi :D
2020. dec. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
43%

Fiam 10 hónaposan már tudatosan mondta, hogy apa, 2 évesen folyékonyan beszélt.

Lányom 2 évesen kezdett el szavakat mondani, de hamar ráérzett mert 3 hónap múlva komplett verseket tudott.

2020. dec. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!