Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislánynak lehet adni a...

Kislánynak lehet adni a Mihály nevet Magyarországon?

Figyelt kérdés
Mint a Star Trek: Discovery-ben a főszereplőnő, Michael Burnham. :)

2020. dec. 29. 21:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Én úgy tudom h nem. Ez fiú név és van vmi törvény vagy jogszabály, h fiúnak fiúnevet, lánynak lány nevet kell adni 🤔,vagyis én így tudom.
2020. dec. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
24%

Sajna nem lehet, pedig én is nagy Trekker vagyok. :)


Eleve nem sok ilyen vaskalapos ország van, mint mi ahol csak névlistáról való nevet lehet választani a gyereknek, ami nemek szerint is szegregálva van, a Star Trek világát pedig még a legfejlettebb országoktól is legjobb esetben olyan 300 év választja el. :(

2020. dec. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

Ha megteszi a Mihaéla, vagy a Mikaéla, akkor igen, ezek a nevek anyakönyvezhetőek.

[link]


Igen, tudom, hogy a ST Discovery-ben Michael a női főszereplő neve (én is régi Trekker vagyok), de ugye a Trek a távoli jövőben játszódik, amit azzal is kifejeznek, hogy akkor már nem számít kinek milyen a neve, férfi, avagy női. Az Egyesült Államokban is lehet mindenféle neveket adni, még betegségek latin neveit is a gyerekeknek (Pl. Tonsillitis - Mandula gyulladás, vagy Appendicitis - Vakbél gyulladás), csakhogy említsek valami extrém szélsőséget.

Nálunk, még tradicionális, és engedélyhez kötött, magyar helyesírású neveket lehet adni a gyerekeknek.

2020. dec. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
3# Kandida ( gombás fertőzés) már most is van :D
2020. dec. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
Es akarnad ezt a ghyerekednek? Biztos csufolodnanak ezzel :/
2020. dec. 30. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet. Bár én ha leírva látnám a nevet, mellette a nemet, akkor inkább franciásan "Misel"-nek mondanám. Ha pasi, akkor "Májkül" . Vicces így hangzás szerint leírni...


A Kandida meg csak kellett valakinek, ha bevezették, de szerintem inkább Voltaire Candide c. műve alapján.

2020. dec. 30. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%
Idióta.
2021. jan. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, itthon lánynak max. Mihaéla és Misell adható, ami a Mihályból származik.
2021. jan. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%
Senki nem gondol a szerencsétlen gyerekre? Egyszer majd felnő, és úgy fog bemutatkozni, hogy "Jónapot, Misi vagyok!" (Mindeközben hosszú szőke haja van, meg melle) A kedvencem amikor valaki egy film miatt akarja elnevezni a gyerekét úgy ahogy. Ennyi erővel nevezhetnéd Gandalfnak vagy Frodónak is. Ha nem gundolsz a gyerekre ne vállalj.
2021. febr. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nevezheted is Gandalfnak meg Frodónak, mert mindkettő rajta van a listán. Mondjuk kiváncsi vagyok arra a gyerekre aki miatt anyakönyvezhetővé tették 😂😂
2021. márc. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!