Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tízoraizik és ebédel a 7...

Mit tízoraizik és ebédel a 7 hónappos babátok?

Figyelt kérdés
Már evett több fajta gyümölcsöt és zöldséget, olivaolajat és napraforgó olajat is kevertem már az ebédjébe, rizspépet, zabkását, 7 gabonás pépet, csirkét. Mit lehetne még neki adni, amivel kicsit érdekesebbé tehetném az ebédet? Illetve a tizorai altalaban zabkása, tejpép vagy gyümölcs szokott lenni, az ebéd az mindig zöldség, gabonaféle plusz husi legyen? Milyen gabonafélét adtok a babatoknak? :)
2021. jan. 3. 10:29
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

7 honaposan csak tízóraizott és uzsonnázott


Tízóraira gyümölcsöt


Plusz bevezettem az újst


Uzsira a későbbi ebédet

Általàban tartalmas zöldsègeset, sütőtököset.. stb későbbiekben ezt húsoztam..


Mire 8 hós lett, akkor vezetten be az ebédet

Az uzsi került át

Uzsira pedig valami gabonapépet kapott..

2021. jan. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Holnap lesz 7 hónapos a kislányom. 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást. A tízóraira általában párolok gyümit es/vagy zöldséget (alma,banán, répa, burgonya, sütőtök) , pürésítem es összekeverem gabonapéppel(3 gabonás). Idő hiányában üveges gyümipep felét keverem gabonapépbe. Vagy több gyümi, kevesebb gabona. Illetve pár napja vettem egy Milupa tejpépet(cukormentes), azt is adom már néha neki. Ebédre 1 üveges babakaját eszik. Csirkehúsosat még csak.6 hós kortól valót. Ebedre még nem kotyvasztottam neki. Csak nem tudom elég e neki a 163 grammos babakaja. De ha ennyi egy adag...
2021. jan. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
az én babám egy üveges bébiételt kb 2-3 napig eszik :D
2021. jan. 3. 10:55
 4/7 anonim ***** válasza:

Uhh


Az enyémnek már ekkor sem volt elég az üveg


Most a 220-as se



A nagyobbik ugyanilyen volt..

De a mai napog 2,5 éves


A kicsi többet eszik, mint ő..

2021. jan. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2es vagyok.

Nem marad éhes ebed után, de lehet bírna még enni. :) Volt h a Kecskemeti 190 gr-t is simán megette.

Aztán az uzsiig általában eltelik 2,5-3 óra.

Na de az én babám nem kicsi. Több mint 9 kiló es 73 cm kb.

2021. jan. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a tízórai valamilyen gyümölcsök pürésítve 7 gabona kásával, ebéd valami tartalmasabb, s nem édes (burgonya, édesburgonya, répa, sütőtök) mikor mit mivel, plusz csirkehusi. Uzsonna pedig ilyen vegyesen, pl alma-burgonya, vagy néha sinlac zeroval az ebédből megmaradt zöldséghez, itt már husi nélkül. De van hogy magában keverem ki a sinlacot, ezt olyan napon, ahol nem evett burgonyát, mert akkor már sok keményítő lenne egy nap, s megfogja a pocakják.

Üvrges babakajcsit ritkán eszik, inkább ha megyünk valahova. De van itthon is, ha nem lenne kedvem csinálni :) de általában majdnem 1 üveggel elfogy. Plusz közben cicizik is, hogy valami folyadék is legyen, a vízből nagyon keveset iszik meg.

2021. jan. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1. És 4 vagyok



Enyém is 10 kg 75 cm


A nagylány 2,5 évesen 11,5 kg és 86 cm...

2021. jan. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!