Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt amit feleslegesen vettete...

Volt amit feleslegesen vettetek meg?

Figyelt kérdés

Négy hónapos a kisfiam és már

öt zsák ruhát és egy karton pelenkát ajándékoztam el.

Megvettük a pihenőszéket is de egy percet nem maradt benne a hintaszékben sem.

Mindig azt mondták az ismerősök, hogy jól pakoljak fel a pelenkából is. Hát 500 db-ot rendeltem, de kinőtte persze. Volt amit ti is feleslegesen vettetek meg?


2021. jan. 15. 10:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%

Egyedül, egy plüss 0-3 m overállal lőttem mellé,mert végül bundazsákot használtunk, így feleslegesnek bizonyult.


Mást, mindent ki tudtam használni.


A másik, azt, nem mi vettük, de ajándékba kaptunk, egy új adamo hintát.

Borzalom! Csak a helyet foglalta.

2021. jan. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
Hálózsákot.
2021. jan. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%

Hordozókendő. Soha egyiknél sem használtam, ha mentünk valahova, inkább babakocsi, itthon meg elvoltak a játszószőnyegen, ha épp csináltam valamit. Nem kellett magamra kötni őket soha.


Bimbóvédő, tejeszacskó (amiben le lehet fagyasztani az anyatejet), melltartóbetét, és úgy kb. minden szoptatással kapcsolatos dolog. Ezeket mondjuk csak a fiamnál vettem meg előre, ő volt az első. Szinte semennyit nem tudtam szoptatni. Lányomat aztán tudtam kb. 3 hónapig, de nála sem dőlt úgy a tej, hogy attól kelljen félnem, hogy pl. le kell fejnem és fagyasztanom belőle, vagy hogy átázik a melltartóm. Bimbóvédővel meg szerintem még annyi sem jött volna. Volt mellszívóm is, de azt nem vettem, csak kölcsönkaptam.


Szintén kaptam kölcsön egy pihenőszéket. Párszor beletettem a fiamat, de nem volt elragadtatva, 1-2 hét után vissza is adtam (a széket, nem a gyereket 😃). Lányomnál már fel sem merült, hogy kéne.


Hálózsák. Egyiknek sem tetszett, hogy nem tud mozogni, a lakásban pedig dögmeleg van, így ha kitakaróztak sem volt baj.


Babáknak való "pipere" szett, amiben volt kerek végű körömvágó olló, körömreszélő, hajkefe, kis kézi pumpálós orrszívó, ilyesmik. Mind kuka, a körmüket körömcsipesszel vágtuk, orrszívóból porszívósat használtunk.


Illetve rengeteg átnőtt ruha nálunk is, mert amellett, amit mi vettünk nekik, kaptunk is rengeteget a mamáktól, nagynéniktől, nagybácsiktól, és egyszerűen nem tudtam mindet rájuk adni. Babacipők, azokat is kaptunk, de kb. sosem adtam rájuk.


Talán ennyi, amúgy szvsz mi egész "olcsón" megúsztuk, sikerült nem túl sok és nem több 10 ezres felesleges cuccba beruháznunk.

2021. jan. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%

Cumisüveg

Kézi mellszívó

Rácsvédő

Hálózsák


Ezeket nem használtuk. 2 évig szoptattam igény szerint, nem kellett sem cumisüveg, sem tápszer, sem mellszívó.

A rácsvédőt nem tettem fel végül, és takaróval takartam be.

2021. jan. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

A cumisüvegeket mi is feleslegesen vettük meg. Aventosak 6 db volt egy csomagban. Abból 4-et elajándékoztam.

Többet nem hallgatok senkire. 🙂

2021. jan. 15. 11:14
 6/18 anonim ***** válasza:
84%

Zenélő körforgó

A másodiknál felesleges volt a cumi, cumisüveg, a cumisüveg melegítő amit az elsővel rengeteget használtunk, nála elő sem vettük a légzésfigyelőt (teljesen elfelejtettem hogy van)

A kiságyat meg csak 6 hetes koráig használtuk, akkor is csak kb akkor volt benne mikor mondjuk elmentem wcre...

Hálózsákot kb 2x próbáltam az elsőnél, de nagyon rossz volt.

Bimbóvédővel nem tudott enni, a rá való krém felesleges volt, 1 kis dobozos sudocrem bőven elég lett volna a pelenkás korszakra, felesleges volt nagyot venni.

Cumilánc sem kellett, sem a fésű (ajándékba kaptuk, de haja is alig volt kb 1,5 éves koráig)

A babaolló is csak dísznek jó, ahogy a vízhőmérő és a kifogó.

Az elsővel viszont naggggggyon jó lett volna egy pihenőszék!!!

2021. jan. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
94%

Rugalmas kendő- téli baba, mire tavasszal kényelmesen hordozhattam volna, kinőtte. Helyette inkább csatos hordozót kellett volna venni, az sokkal hasznosabb lett volna.


Ajándékba kaptuk: bébikomp, rugóshinta, járóka, nyuszibicikli,temérdek plüss játék-egyiket se használtuk.


Sport babakocsi- mindenki azt mondta, hogy cseréljük le a 3in1 babakocsinkat, sokkal jobb lesz (én nagyon szerettem azt). Jó drágán vettünk sport babakocsit, de fél órát nem ült benne a lányom összesen.

2021. jan. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

7-es nekem a 3in1-ben kocsit nem szerette. Vettem neki egy sportot most. Ebben elvan.

A plüssöktől én is kivagyok.

2021. jan. 15. 11:32
 9/18 anonim ***** válasza:
82%

Én minimalista vagyok, gyakorlatilag semmit nem vettem, ami felesleges lett volna. Kivéve, hogy csomagban vettem ruhakat, és néha volt közte olyan ami szetnyult volt, ezért nem tudtuk használni.

Kapni se nagyon kapunk senkitől semmit, de ha mégis, akkor tuti plüss játékot :( ja meg penny marketes plüssoket...

2021. jan. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
82%

Hálózsák, babakocsi.

Túl sok 62-es ruhát vettem, plusz kövér kisfiam van, így ami hosszra jó, az széltében nem... 😅

2021. jan. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!