Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért viselkedik így az...

Miért viselkedik így az unokatesóm kisfia?

Figyelt kérdés

Egy év van a kislányom és az unokatesóm kisfia között. (Lányom 2,5, az uncsom kisfia 1,5 évesek)

A családi rendezvényeken sűrűn találkozunk, de valami nekem nem stimmel.

A kisfia kb fél éves kora óta folyamatosan ha valami nem úgy van ahogy ő akarja sír, nyavalyog, bömböl. Most 1,5 éves és még mindig ilyen. Teljesen mindegy mit mondd neki az ember neki megy a hiszti. Pl. ha nem nyithat ki egy ajtót, vagy nem kap meg vmit üvölt. Ez elég kellemetlen mert az egész együttlétet utáljuk már, mert a gyerek állandóan műsorozik. Pedig én nagyon szeretem az unokatesómékat meg úgy általában a gyerekeket is, de a kicsitől fél óra után égnek áll a hajam.

Miért ilyen a kicsi szerintetek?

Nekem két gyerekem van, nálunk is van otthon hiszti meg nyavalygás de nem ilyen. Meg nem vendégségben. Megemlíteni nem akarnám neki mert nem akarom megbántani. Csak hogy mit lehet ilyenkor tenni?


2021. jan. 16. 18:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Hihetetlen. A tieid sosem voltak 1-másfél évesek? Mázlista. Az unokatesó teljesen hozza az átlag totyogóst.
2021. jan. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Egy másfél éves simán hisztizik, ha a tieid nem, az jó, de attól még sokat nem lehet várni másfél éves gyerektől, játszani más gyerekkel nem tud, beszélni nem tud.
2021. jan. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Azert, mert 1,5 eves. Vannak nehezebb termeszetu gyerekek, akikkel egyebkent nincsen semmi baj, csak erosebben dacolnak, mint a tobbiek. Aztan persze az is lehet, hogy valami problema all a hatterben, de 1,5 eves korban, mivel ez eletkori sajatossag, nem nagyon fogjak vizsgalgatni es diagnozist adni, ha egyebkent mas tunet nincs.

Elhiszem, hogy nektek nehez, de valoszinuleg a szuloknek is eleguk van mar es nyilvan tudjak is, hogy nehez eset a gyerek.

Plusz az a lehetoseg is felmerul, hogy esetleg nagyon feszult a csaladi legkor, a gyerek ebben no fel, nyilvan nem lesz o sem nyugodt, kiegyensulyozott.

2021. jan. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%
Azért azt lehet látni, ha ebben a korban még adják alá a lovat. Könnyen lehet, hogy ennél a gyereknél is adják alá a lovat.
2021. jan. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Vannak temperamentumos babàk/gyerekek, a lànyom is ilyen. Hidd el, az anyjànak nehezebb egèsz nap ezt hallgatnia, mint neked 1òràra.
2021. jan. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
1%

Már ügyesen elrontották a nevelését.

Azt mondod, nem akarod szóvá tenni. Pedig kellene, mert ez csak rosszabb lesz.

2021. jan. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%

Hát nekem 2 darab 1 éves fiam van, az egyik olyan, mint akit leírtál, a másik a béke szigete. Egyszerűen ilyen a természetük.

De nem csodálkozom, én is türelmetlen és akaratos vagyok.

2021. jan. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Derjaderja ***** válasza:
100%

Lehet ilyen természetű. Illetve ahogy látom, vannak ilyen kifejezetten "romboló" gyerekek, akik folyton olyasmire vágynak, amit nem lehet pl mindenre felmaszni, szétszerelni. Ők többet is frusztrálódnak.

A lányom unokaöccse ilyen "tudományos" típus. Azonnal talàl vmi szézszedhetőt, ami az amúgy szintèn temperamentumos lányomnak hetek óta fel sem tűnt.

2021. jan. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%

Másfél évesen pont van dackorszak.

6# te egy vicc vagy

2021. jan. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
84%
Hehe.. Az én 11 hónapos lányom mostanság kezdi ezt... Alig alszik napközben, így fáradt, és mindenért visít... 🤦‍♀️ De nem gondolnám, hogy bármi baja van, csak fáradt vagy túl van pörögve és ha nem sikerül neki valami akkor üvölt... Pedig még nem is neveltük, csak most kezdi megérteni azt, hogy nem (és erre is hisztivel válaszol :D) ugyanitt tanácsot várok, hogyan kell a hisztit kezelni...🤦‍♀️
2021. jan. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!