Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan, aki az anyagiak...

Van olyan, aki az anyagiak miatt mondott le a nagycsaládról?

Figyelt kérdés

Mindig nagy családot szerettem volna, legalább 4-5 gyereket, de sajnos semmiféle szülői támogatást nem kaptam az életben való elinduláshoz, ahogy a párom sem, így most 30 évesen jutottunk el odáig, hogy belevághattunk a családalapításba.


De sajnos max. kettő babát tudunk bevállalni, mert így is van pár millió forint hitelünk és már nem tudunk nagyobb házhoz jutni előreláthatóan, itt pedig csak két gyerekszoba van. Illetve, ezeket a gyerekeket nyilván fel is kell nevelni, etetni, fizetni a közlekedésüket iskolás korukban, később azért csak venni nekik egy telefont... nem vagyunk magamutogatóak, nem kell IPhone meg márkás cuccok, de sajna úgy érzem, nem tudnánk még alap dolgokat sem biztosítani ilyen sok gyerek részére.


Illetve, az is visszatért, hogy ha bármelyikünkkel történne valami, akkor ilyen sok gyerek mellett totál tönkremenne a család.


Arról nem beszélve, hogy már időm sem sok lenne ennyi gyereket szülni...


Van más is így, akinek azért nem lesz nagycsaládja, mert nem bírná anyagilag? Nem esik rosszul a dolog?



2021. jan. 22. 17:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

De. Nekem az anyagiak főleg annyiban akadályoztak, hogy az első gyereknél is 30 voltam már, és sorozatban nem bírnám őket. (A családom nem csak anyagilag de sehogy sem támogat, a férjem családja ugyanez)

Szóval legfeljebb 3 fér bele, de félek hogy közeledve a negyvenhez már meggondolom magam a harmadik gyereket illetően. (Most kettő van)

2021. jan. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
Hat mondjuk két szobára 3 gyerek nem extrém, ezen nem múlna nálam. (Főleg mert max megoldanánk úgy ha nagyok, hogy a nappaliban aludnánk mi aztán kész, pár évet ki lehet bírni.) A többi amit említettél sokkal reálisabb probléma. Minél idősebbek, annál drágábbak lesznek. Pl egy kamasz egy vagyon minden szempontból. Abból 3 egyszerre (ha kicsi a korkulonbseg) haaaaat. Igen. Nekünk is kettő a limit.
2021. jan. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Nekem nagyon rosszul esik, ugyanakkor belegondolok, hogy a meglévő gyerekemnek lenne rosszabb, ha ennek ellenére is belevágnék, és inkább kétszer megfontolom a dolgot. Szerettem volna én is 3-4 gyereket, de ha nincs pénzem 6-7 szobás lakásra (na nem mintha árulnának ilyeneket, vagy építettek volna valaha, az átlagembernek mármint), illetve most élünk kényelmesen, a több gyerekkel meg már szűkölködés lenne, akkor nem nagyon van mit tenni.
2021. jan. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
Nem esik rosszul, de az anyagiak nálam is nagyban közrejátszanak abban, hogy egy kislányom lett. Ha lenne plusz 40 millióm, vállalnék még 1-2 babát, de így nem tudok.
2021. jan. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

Jelen.

Abortuszom is volt, mert épp akkor rúgtak ki munkából és utcára kerültem. Veszprémben nagyon nehéz állást keresni és több, mint 8 hónapig nem találtam, nem bántam meg az abot. Azt bántam volna, ha megtartom és abban a nyomorban kell élnie, ami a következő 5 év volt.

Most 12 évvel később már vállaltam gyereket, de 40 felett ez már nem első sorban az anyagiakon múlik. Nem is jött össze 3 éven át!


Ha 20-24 évesen seggem alatt lett volna egy kégli, egész máshogy alalult volna! Már lenne 3 gyerek.

2021. jan. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

Persze és ez a felelősségtudó hozzáállás. Annyi gyereket vállalj, amennyit tisztességben és jólétben fel tudsz nevelni! Gondold magad a gyerek helyébe, ha majd mondjuk 20 éves lesz és neki is üres zsebbel kell elindulnia az életben, mert van még 2-3 testvére és a szülők nem engedhetik meg maguknak, hogy segítsenek neki a lakásvásárlásban vagy bármiben. Az baromi nagy szívás...régebben én is három gyereket szerettem volna, de ma már azt mondom inkább csak egy legyen, de neki mindent meg tudjak adni, persze csak amíg meg is tudja becsülni! :) Bár én még fiatal vagyok, simán lehet olyan párom is, akivel három gyereket is el tudunk tartani, de én inkább a saját jövedelmemből indulok ki, mert ha ne adj Isten lelép a jövendőbeli férjem, akkor is el tudjam látni a gyereket.

24L

2021. jan. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%
Mindig 3 gyereket szerettem volna, de 2 szobába elég volt 2 gyerek. Amikor nagyobb házba költöztünk megint gondoltam rá, de 37 elmúltam ez egy kicsit elgondolkoztatott, és ekkor a kolléganőm bejelentette, hogy terhes, 42 éves volt,így már nem is tüntem olyan öregnek. Most van 3 gyerekem és rá jöttem még egyet szeretnék, hogy a pici is tudjon kivel játszani. A nagyok 23,21 évesek.
2021. jan. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
58%

Tök megértem


Mi kivételes helyzetben vagyunk.

Teljesen àtlagosan élünk, van4 szoba nappalis házunk ami tehermentes.. mégis agyalok a 3. Gyereken

1,5 év különbséggel van a 2

A korom miatt a 3. Is max 2-2,5 éven belül jöhetne..


De 4 éven belül a 3 gyerek az kesőbb anyagilag horror


Nwm akarok én nekik házat/lakást venni, de a taníttatás nyilván a mi feladatunk.

Ha költségtérítésesek lesznek a felaőoktatások.. vagy csak a lakhatásuk..

Nah sok lesz

Úgyh agyalás a 3. Így is

2021. jan. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk pont emiatt lesz csak egy baba, akit most várok 30 évesen. Ezt éreztük felelős döntésnek.
2021. jan. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, én, és elég rossz. 36 évesen lett egy kétszobásunk... most van egy kisfiunk és valahogy szeretnénk megoldani, hogy lehessen második gyerekünk is, de harmadik már biztosan nem lesz, kizárólag az anyagiak miatt :(
2021. jan. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!