Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Régen a babákat nem altatták...

Régen a babákat nem altatták el napközben?

Figyelt kérdés
5 hónapos a kisfiam, napi 3-4 alkalommal alszik 30 percet. 2 óra ébrenlét után el kell kezdeni altatni vagy nagyon nyűgös, sírós lesz. Van hogy jön hozzánk családtag, vagy mi megyünk esetleg ebédre. Ilyenkor ha mondjuk hogy most el kell altatni, folyamatosan megpróbálják ébrenrartani, direkt hangosabbak lesznek. Nem hiszik el nekünk hogy álmos, mondván minek mindig aludni és hogy régen nem így volt. Elmondásuk alapján régen a babák nem aludtak mindig, csak este. Dédszülőkről van szó egyébként(66,70 évesek), illetve egyik papáról(48 éves). Dédipapája most jött hogy olvasta az újságban, hogy a babáknak sokat kell aludni a fejlődésük miatt, de hogy ez szerinte nagy butaság mert annó nem így volt. Nem értem komolyan. Mi csinálunk valamit rosszul? Esetleg csak az én családom ilyen? Párom oldaláról nagymama és a dédszülők is értik hogyha álmos akkor aludni kell. Tudja valaki hogy az ő családjában, ezeknél a generációknál hogyan volt?
2021. febr. 11. 09:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom, hogy aludtak-e. Gondolom. Azért ez nem így megy egy babánál Nekem anno a dédim mesélte, hogy ha este nem aludtak a gyerekek akkor mákos tejet kaptak. Persze ők egesz nap a földeken voltak kinn és a babákat is vitték.

Nekem ugyanezt csinálja a szintén öt hónaposom amit leírtál. Reggel fél hétkor kel, olyan nyolc óra körül alszik két órát és onnantól két óráként 40 perceket. Majd este valamiért kibír 4 órát is akár ébren. Van olyan, hogy nyolckor elalszik, felkel kilenckor és onnantól éjfélig fenn van. Kezdek kicsit fáradni mert ugye nekem is kelnem kel fél hétkor vele. Remélem változik. Egyszer már eljátszotta ezt. Két hét után vissza állt. Próbáltam én is fenntartani de épp az ellenkezőjét értem el vele. Nem bírtam vele mert olyan fáradt volt, hogy sikított. Ha elaludt felsírt álmában és nyugtalan volt.

2021. febr. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Upsz, nekem édesanyám 70, nem a dédik 🙊

Természetesen aludtunk nappal. Nem csak csecsemőként, de kisgyerekként is mindig. Erről saját emlékem van, hogy 10 éves kor alatt az összes rokon gyerek csendes pihenőzött családi összejöveteleken is délután.

2021. febr. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ne is mondd. Kisfiam is esténként , miután az apukája hazaér simán fent van3-4 órát is. Próbáltam én is ébren tartani tovább, de elalvás után 5 perccel sírva ébred ilyenkor. Talán annyi szerencsénk van hogy amikor 8 után alszik el, onnantól már nem kel fel, csak éjféltől. Bár akkor meg akár 10 alkalommal is.😅
2021. febr. 11. 09:38
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem aludtak. En nagymamám meg trükköket is ajánlott a nappali altatashoz. Meg amikor náluk voltunk ő hamarabb észrevette hogy kezd fáradni, mint en és vitte az ágyába. 80 éves. Csak régen nem volt internet uh kb mindenki úgy csinálta ahogy a saját családja vagy szűk környezete...
2021. febr. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
34%

Az ebéd utáni alvás mindig általános volt, nemhogy csecsemőknél, de gyerekeknél, sőt felnőtteknél is.

Alapvetően egy éves korig két alvás szokott lenni: egy délelőtt, egy ebéd után. Napközben 3-4 alkalommal 30 perc, ez nekem is furcsa. Az egészen kicsi babák természetesen szinte mindig alszanak vagy szopnak, de a tiéd már nem olyan kicsi. Nemsokára már a hozzátáplálás kezdődik. Én próbálnám a napi kétszeri alvásra beállítani, de ebből viszont nem engednék.

És nem kell unos-untalan vendéget fogadni vagy vendégségbe menni egy ekkora babával. Pláne most, hogy a gyerek születése óta folyamatosan járványügyi veszélyhelyzet van (koronavírus). Aki pedig mégis jön, az tartsa tiszteletben a baba igényeit.

2021. febr. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%

5 hónaposan még bőven kell a három alvás!! Az én lányom 10 hónaposan állt át a kettőre, és egy hónapja áll át az egyre, tehát kb felváltva alszik 1-2-t.

Velünk is az volt amúgy, hogy ha vendégségbe mentünk, akkor rendesen megsértődtek, hogy elvittem aludni a babát... Hogy így alig láthatják 🤦‍♀️ Hát mondom ez engem annyira nem érdekel, inkább aludjon a csöppem eleget.

2021. febr. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
70%
Nekem a kedves anyós szólt be mindig, hogy "ez mindig alszik?". Pedig akkor már csak 3x aludt nap közben. Nem tudta eltalálni, hogy mikor van ébren. 8,5 hónaposan állt át a napi 2*1,5 óra állásra, így 3 órát van fent egyhuzamban.
2021. febr. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
61%

De, régen is aludtak.

Én 97-ben szültem, és azt látom, hogy akkor mi alkalmazkodtunk a gyerekhez, alvásidőben, étkezés idején nem mászkáltunk. MA a gyerknek kell alkalmazkodni, ha a szülő menni akar, hát megy, a agyerek meg majd eszik, alszik, ahol éppen vannak...

2021. febr. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
71%

Dehogy, csak rosszul emlékeznek...

Az anyósom szokott néha bődületes dolgokat mondani, első gyereknel meg néha kicsit szaranyasan is éreztem magam. Aztán rájöttem, hogy teljesen keveri a fejében, hogy mit hány évesen csinált anno az ő fia, és azért vár néha túl sokat tőlem is meg a gyerekektől is :D

2021. febr. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
66%
8 de hat ez nagyjából azt jelenti, hogy egy évig nem mentél sehova. Merthogy a gyerek eszik, alszik, pisil-kakil, újra. Mire a ciklus végére érsz már nincs/ nem lenne értelme bárhova is menni 🤷🏼‍♀️
2021. febr. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!