Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Üres bébiételes üvegekkel nem...

Üres bébiételes üvegekkel nem lehet valami hasznosat kezdeni? Túl a szelektív szigeteken? Más környezetbarát vagy hasznos megoldás?

Figyelt kérdés
Szerintem ezeket kár bezúzatni, mert egy az egyben újrahasznosítható lenne.
2008. dec. 3. 15:15
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Én kicsi bébiételes üvegekből tanultam készíteni egy szép mécsest! Úgy kell elkészíteni, hogy üvegfestékkel bekened az egészet, és kendert tekersz rá körbe, és beleteszed a teamécsest! Nekem nagyon testszik!
2008. dec. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem annyira kicsik, hogy nem nagyon. Ha lekvart fozol be, akkor annak jo, es apropenzt gyujteni bele. De, nagyon kicsik. Sokaig nekem is alltak, mert sajnaltam kidobni oket, de aztan inkabb megszabadultam toluk, mert tenyleg csak a helyet foglaltak.
2008. dec. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
itt van egy kép róla: [link]
2008. dec. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

Én is most kérdeztem ezt meg magamtól:-) Most kezdtem a hozzátáplálást, bár többségében csinálni szeretném a babának a kajáját, de lesz néhány üveg.

Én párat biztos elteszek, tök jó, ha pl megyünk utazunk, előre bele tudom tenni a kajáját, jól zár, nem folyik ki, és nem kerül pénzbe (mint pl egy Aventes csavaros..)

Ezen kívül ha lesz még jó pár, egyformák, jók leszenk fűzseres üvegeknek. (a papírt lemosom róla, csak sima üveg lesz, paprikának, száraz petrezselyemenk)

vagy díszként száraztésztát tenni bele, vagy díszkavicsot...

De tényleg, nagy mennyiségben már nem tudod hasznosítani.

Max kérdezz meg valaki, aki árul mézet, kell-e neki (én Pécsen tudok ilyet)

2008. dec. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

tehetsz bele kis mézet, diót, mogyorót, és a fedore valami szep kockás textilt teszel, amit átkotsz spargaval.

az uveget is kifestheted, szep, olcsó és finom ajandek.


a masik, hogy ha valami extra dolgot csinalsz: hagymalekvárt pl. ismerősöknek kóstoló, hasonlóan feldíszitve az üveget. ezekből nem fogsz sokat csinalni, ha ajandekozni szeretned, pont eleg az az uveg.


vagy ahogy elottem irtak mecsestartó.


amugy párat érdemes eltenni, barmikor jol johet esetre (pl nalunk valamelyik nap elalvas elott a kovetkezo parbeszed zajlott le:

én: majd venni kell valami kis uveges dolgot, mert jo édes szuleink elvitték az osszeset

párom: bele akarsz pisilni, mi? (mintha valami nagyon perverz dolog lenne)

én: de a védőőnőőőnek keeell)

nem tudom a kisbabak pisijét kell e vinni orvoshoz, de neha bizony kellhet!

2008. dec. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Nekem fűszertartó a párom pedig csavart,szöget tart benne.
2008. dec. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Mind nagyon jó ötlet, köszi.

És mi van mondjuk az 50 feletti mennyiséggel? Mert azért szerintem itt százas nagyságrendben van összesen...

2008. dec. 3. 17:17
 8/9 anonim ***** válasza:
82%

az, hogy felkeresel egy méztermelot, nagyon jó otlet.

ha igy teszel, beszeld meg vele, hogy picit tobbet fizessen, de "termeszetben" (mézben), szerintem neki is jobban meg fogja érni.

2008. dec. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
82%
Ajánlanám a helyi iskolátokat vagy ovitokat, mi is a gyerekekkel csináltunk mécseseket de biztos másra is fel tudják használni.Meg hát ehogy az előttemszólók írták párat tarts meg utazáshoz, pisi stb..
2008. dec. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!