Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az anyáknak van nehezebb...

Az anyáknak van nehezebb élete vagy az apának?

Figyelt kérdés
Érvelő fogalmazást kell írni hogy kinek a nehezebb az élete az anyának vagy az apának. Én az anyát választottam és kéne írni 3 kifejtett érvet de nem jut eszembe semmi. Segítsetek SŰRGŐS!!!!

2021. febr. 23. 10:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Az anyànak. Azért mert 0-24es szolgàlat, nincs szabadnap. A tàrsdalam is többet tesz az anyàra, ha egy apa link azt nem nézik annyira rossz szemmel, mintha egy anya a nemtörődöm.
2021. febr. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

Szülés, szoptatás, ebbe nem lehet belekötni, mert ez tényleg az anya dolga.

A többi nehézség már olyan, hogy igazából az apa is csinálhatná, csak általában nem szokás.

Pl én beleírnám, hogy nagyon megerőltető folyamatosan fejben egybentartani az egész család működtetését. Ki-mikor-hova megy, mindig legyen kaja, ruha, csekk befizetve időben, ezek általában az anyákra hárulnak.

2021. febr. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%

Én mai fejjel visszautasítanám ennek a fogalmazásnak a megírását. Mert pont itt kezdődik az ellentétek szítása, ami a következő 30-40 évetekre hatással lesz.

Kinek nehezebb? Nem tudom.

Nálunk ilyen kérdés nem merül fel. Igyekszünk egyenlő mértékben tenni a családunkért, és nem, egy percig sem foglalkozunk azon ki mit tett hozzá.

2021. febr. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Az anyákat mondanám elsősorban. Tényleg 0-24. Nem mondom h nincsenek lazább napok, de elég megterhelő 8 órás munka után még nekiállni az itthoninak, plusz ott a kisgyerek v több, meg az éjszaka... én még rendszeresen kelek pedig már 4 éves múlt. Apának se könnyű, legalábbis az én férjem nagyon sokat dolgozik értünk, igaz másfajta a kettőnk munkája , de azért ő is kivan a nap végére.
2021. febr. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
35%
Ez családfüggő.
2021. febr. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
10%

A szülés és a szoptatás nem nehézség, hanem jutalom - én sajnálom, hogy a férjemnek ezek a csodálatos pillanatok kimaradnak. Egyébként mivel nálunk a férjem teljes értékű szülő, csinál házimunkát, foglalkozik a gyerekekkel és mindezt rendes bejárós munka mellett csinálja, szerintem neki nehezebb.


Én ha fogzik a kicsi, akkor tudok pizzát rendelni és elengedni a háztartást aznapra. Vagy ha nem alszanak el valami front miatt ebéd után, akkor kihagyok egy napot a munkában, ami hobbi szintű nálam, csak pénzt is keresek vele. Neki akkor is be kell menni dolgozni, ha szar éjszakánk volt, nem teheti meg, hogy elenged ezt-azt. 100%-on teljesít a munkában és itthon is, ez szerintem sokkal nehezebb és fàrasztóbb, mint a házimunka és a gyerekek ellátása.

2021. febr. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%
Az anyáknak sokkal nehezebb, mert mindenki azt hiszi, hogy nekik könnyű. Az ő testük szenvedi meg. Nekik kell egyedül felnevelni a gyereket, amikor az apa lelép. És 0-24-es szolgálatot kell teljesíteniük aggódva s egyszerre több fronton is helytállva: munka + gyereknevelés + háztartás + este kiszolgálni az apa igényeit az ágyban is miközben toppon kinézni mosolyogva. Míg apuci a 8 órás munkából hazajőve ehet, pihenhet és játszhat a gyerekkel...
2021. febr. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%
Mindkettőnek. Hülyeség a kérdés. Vannak link anyák és lusta apák is. Az én férjem egész nap dolgozik, hogy legyen pénz, fél hatkor kel és este fél nyolcra ér haza. Nekem se könnyű itthon.
2021. febr. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
96%
Családfüggő. Nekem pl azért nehezebb, mert csak én kelek éjjel a babához, a férjem fel se ébred rá, így sosincs nyugodt alvásom. Sőt reggel is én kelek fel vele, a férjem durmolhat, amíg akar. Egyre fáradtabb és frusztráltabb vagyok emiatt sajnos, hogy nekem sosincs igazi pihenő, a férjem munkája meg végetér 5-kor. Amúgy HO-zik, szóval besegít, de igazából az én dolgom minden. Mindig. Nincs pihenő. Éjszaka sem. Folyamatos műszakban vagyok 4 hónapja, plusz főzök és takarítok. Ez a nehéz.
2021. febr. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%
Csatlakozom a 3. válaszolóhoz. Miért kell már az iskolában egymás ellen hangolni az embereket? Miért nem lehet mondjuk arról írni, hogy hogyan működhet együtt az apuka és az anyuka, vagy hogy miként egyészítik ki egymást?
2021. febr. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!