Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Arra lennék kiváncsi hogy...

Arra lennék kiváncsi hogy alapjáratba véve milyen az ikrekkel?Mire kell számítani?

Figyelt kérdés
Tapasztalt emebreket szívesen meghallgatok.úgy értem hogy mennyibe más mint egy gyerek nevelése?Sok eltérés van köztük?Mennyire befolyásolja a hasonlóságuk?

2021. márc. 11. 13:54
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk unokatesómék ikrek.

Amire emlékszem, h.az altatások voltak nehezek. Volt, hogy az egyikük felébredt, az anyuka szaladt be és hozta ki a szobából, nehogy felkeltse a tesóját a sírás.


Youtuben, instán fatimapankát ajánlom, neki ikrei vannak.

2021. márc. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én iker vagyok :D anyu rengeteget mesélt. Van egy nővérünk 8 év van közöttünk így egy gyerekes anya tapsztalata is van. Azt mondta nálunk az jobb volt, hogy mivel mindig együtt voltunk/együtt játszottunk Ő pl egyáltalán nem kellett a játékhoz. Etetni egyszerre etetett mindig. Sokat segített neki a mama , de nem volt egyszerű így se:/ inkább úgy egyszerűbb, hogy mindig együtt lehetett kezelni a programokat(etetés,altatás,iskola,ovi is könnyebb volt együtt hasonló életkori problémáink voltak jobban kezelte) míg a nővérünk külön életkori gondjait is kezelni nehezebb volt. Még snnyit mondott, hogy amikor mi születtünk külön ágyban aludtunk,mert sz volt a “divat” és pl az ikertesóm rosszalvó volt amit utólag erre fogott, hogy jobb lett volna egy ágyban hagyni Minket. Ezen változtatna:) de mi összenőttünk így is csodás dolog ikernek lenni <3
2021. márc. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ikreim vannak. Mire vagy konkrétan kíváncsi? Igen nehezebb nevelni mint 1 gyereket. Szoptatás, altatás büfiztetés hogy csak az elejét mondjam.

Nekem különböznek elég sok mindenben, fejlődés, érdeklődés temperamentum, igények ízlések. igaz vegyes páros. Nemmtudom mit értesz a befolyásolja a hasonlóságuk alatt? Az egypetéjüekre gondolsz ?

2021. márc. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja és ugye a közlekedés is baromi nehéz.
2021. márc. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Egypetéjű ikrek az első két gyermekem, utána jött egyedül az öcsi.

Hát nem lehet összehasonlítani sem a terhességet, sem ami utána jön.


Kezdettől törekedni kell arra, hogy senki ne vegye egy kalap alá az ikreket, pláne nem a szülő.

Amikor itt a gyakorin kérdezik leendő ikresek, hogy ugye milyen jó ez meg az az összecsengő név, szétröhögöm az agyamat :D

Nincs két egyforma ember.

Még ha mások számára hasonlóak is, fel kell mutatni a különbözőségeiket, különben nagyobb korukban FRÁSZT KAPNAK majd attól, hogy az oviban, suliban keverik őket. Ez nem cuki, ez bántó! Legalábbis ha egészséges mentalitással fejlődnek!


Amúgy meg ikres témáról kb. bármennyit lehet regélni, a kérdésed túl tág...


Egészségesek legyenek, minél kevesebb gond legyen a terhesség, születés és a továbbiak kapcsán...

2021. márc. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%
Ha egypetéjûek lesznek, figyelj oda! Egyszer régebben volt itt egy kérdés, hogy anyuka félkómásan fürdette az ikreket, és fürdés után a nem tudta megállapítani melyik melyik.
2021. márc. 17. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A közlekedés valóban szívás, de ha elég lazán kezeled a gyereknevelést, akkor nem lesz baj.
2021. máj. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!