Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vigyem gyógytornára ebben a...

Vigyem gyógytornára ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Nehéz szülés/születés volt a miénk, sajnos átmeneti oxigénhiány, pár O2 befúvás és pár perces ingerlés kellett, hogy felsírjon a fiam, mert beszorult a szülőcsatornába. A kezdeti sokk után sorra jártuk a dokikat, minden vizsgálata rendben volt(2x agyi, koponya, hasi UH, csípőszűrés, hallásvizsgálat, szemvizsgálat, konduktor). Látta neurológus és gyógytornász is nemrég, eü-s vagyok abban a kórházban, ismerem őket. A neurológus szerint baromi nagy baba, 3 hós létére azt hitte fél éves(ruhákból is fél évesre valót hordunk, 6700 gramm és 67 cm volt 3 hósan a fiam) . A neurológus azt mondta egy kis torna nem fog ártani, minél nagyobb, ducibb egy baba, annál nehezebb a nagymozgás számára, de megnyugtatott, hogy semmi neurológiai baja nincs, az elvárt dolgokat mind tudja, hason is bírja, tartja a fejét, alkartámasz, ülésbe húzás, reflexek stb rendben. Szerinte nagyon minimálisan hipotón, de ez alkati VALÓSZÍNÜLEG!? A fizioterapeuta főorvosnő is megdicsérte, azt mondta felír pár gyógytornát, még akkor nem forgott, de tulajdonképpen egy kis erősítésen kívül nincs szüksége semmire. A papíron forgásos, kúszásos gyakszik is fel voltak írva, amit nem nagyon értek minek siettetni a kúszást? Nem feszes, nem is kórosan laza, ezt mondják. Na én elvittem a tornára, maszkban kellett lenni, már akkor üvöltött, mikor vetkőztettem. Keservesen sírt, nem működött együtt, holott itthon a babatornát szereti, mondókázunk, csikizem stb. Én eleve megegyeztem a dokival, hogy pár alkalommal elmegyünk, s itthon fogunk tornázni (eddig nem sok újat mutattak, minden gyakorlatot tartalmazott a korababa tornás videó). Na, a fiam az első torna után (véletlen?!nem tudom) hátról hasra fordult, mind2 irányban gyakorolja azóta is, szeret hason lenni, játszik, rágcsálja a játékokat, gőgicsél. Mint anya is érzem, látom, hogy semmi baja. Hasról hátra még csak 3x sikerült neki, de van idő, így is nagyon ügyes szerintem. Még 7 alkalommal kellene mennünk, de a nőci azt mondta ha 1x-2x megyünk ebben a covid-os helyzetben sem baj,tiszteletben tartja. Mit tegyek? 35 km a kórház, ebben a helyzetben szívem szerint nem is mennék, csomó ismerősöm a kórházakban kapta el a covid-ot. Ha valami nagy baja lenne, nem mondom, de így megéri nyüstölni egy 3,5 hós babát hetente többször?
2021. márc. 18. 11:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Voltatok személyesen. Tudod a feladatokat. Csináljátok otthon. Nalunk eleve csak online volt gyógytorna a babammal. 1-2 személyes konzultáció volt aztan kamerán csináltuk a feladatokat a gyógytornász meg nézte és ha kellett behívott. En nem rohangál el most korhazba csak ha nagyon muszaj.
2021. márc. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Minden baba sír az ilyesmin, az a része természetes. Ha valójában nem indokolt, akkor ebben a helyzetben teljesen érthető, hogy nem erőlteted a dolgot. Én nem vinném. Korlátozás előtt mi dévényre jártunk, minden torna után valahogy szárnyalt a gyerek. Mintha feljebb lépett volna egy fokot a lépcsőn, akár fizikai, akár intellektuális értelemben. De nem tudhatod, hogy 1-2 héten belül megtörtént volna magától, vagy sem. Nyilván fejlődnek, új dolgokat tudnak csinálni, a stimulálás után kicsit látványosabb. Gondolom, ezért a vívódás. De ezek olyan dolgok, amik mindenképpen megtörténnek. Viszont a kockázat valós. Szívem szerint hordanám még továbbra is, de ez nem az a helyzet. Én így döntöttem, te is dönthetsz szerencsére. Tudod mérlegelni, hogy nektek megéri-e.
2021. márc. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszi, igen, anyukam, anyosom is ezen az allasponton van. Ugy dontottem 1x meg elviszem, mert a noci emlegetett meg masfajta gyakorlatsort, de ha orditani fog megint kb.15 perc alatt lezavarjuk es tobbet nem megyunk 🙊
2021. márc. 18. 16:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!