Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan, akinek a...

Van itt olyan, akinek a babajanak sulyos ekcemaja volt? Esetleg tejfeherje allergias?

Figyelt kérdés
Mar teljesen kiakaszt ez a dolog. Fiam lassan 4 honapos es fogalmunk sincs mi okozza ezt nala. A la rose posay lipikar termekcsalad sem jott be, talan puhabb a bore, de ennyi. Most kaptunk uj termeket kiprobalasra az egyik Linola, a furdovizbe kell rakni. Szaraz, piros csunya foltok vannak mar mindenen. Fejbor, kezek, labak, most mar a hatan is van. Eleve nagyon ezrekeny boru, egy kis dorgoles, irritacio es full piros a bore. Az arca is olyan, most meg nyaladzik es meg az is ratesz,de ott nem szaraz hatasu neki, csak csunya, piros foltok,neha olyan, mintha holyagos lenne picit. Kaptunk steroidos kremet, ami hasznal, de allandoan visszajon, mar eg, hete tart a szteroidos kura.. Mas gondunk nincs. Lovela baby mososzert hasznalok, vasalok. Csak a la rose posay al erintkezik furdesnel a bore vagy a ruhakkal. Vagy belso gond,tejfeherje allergia okozhatja? De akkor csak lenne hasmenes, hasfajas vagy valami, nem? Kinek mi valt be ilyen atopikus baba borre? Ja es szoptatok, teljesen kizartam a tejet, allergeneket megsem javult, mar attol felek elmegy a tejem annyira stresszelek ezen es mar enni sincs kedvem, mert mindig azt hiszem en okozom a bajt :(
2021. márc. 21. 15:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem túldrámázod.Próbáljátok ki azt a fajta fürdetőt amit az orvos ír fel nektek.Nálunk pld csak attól nem jött elő neki, az összes hiperszuper frankó ekcémás babáknak való pacsulitól úgy foltosodott, hogy csak.Ne fürdessétek, hanem zuhanyozzon.Kevésbé ázik be a bőre és elvileg ettől kevésbé foltosodik.Mi bephanten sensidermet használtunk közvetlen a foltokra, pár nap alatt rendszeresen eltűntek.Sőt nekünk az orvos azt is mondta, hogy mivel ennyire van ne mindennap zuhanyoztassuk.2-3 év között szinte teljesen kinőtt.Nincs semmilyen allergiája.Egyedül a málna meg a paradicsom az ami még mindig előhoz neki 1-1 foltot ha nagyobb mennyiséget fogyaszt belőle.Meg mielőtt egyértelművé válik, hogy beteg lesz van rajta 2 folt a combján.Ezt leszámítva évi 330 napban semmi gond a bőrével.
2021. márc. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Igaz, nálunk nem csecsemokorban hanem bölcsis korban derült ki, de ekcémás volt kis kortól, ami később durvult be.

Amikor elkezdtük a diétát hónapokig megőrültem attól, hogy miért tünetel ha nem kapott olyat. Ő még tojás allergiás is lett (szója déli gyümölcs is)

Legalább fél év telt el diétával, hogy teljesen kitisztult. Amíg a szervezetük le van terhelve, kb a tartosítószer és étel festék is tünetet okozott

Iletve mi is kerestük a tökéletes krémet de mivel ez belülről jön, amikor kitisztul a bőre is csodás, és kb a dmes olcsó tusfurdo sem szárítja ki. Nem kellenek a méregdrága krémek, ha az allergén nem okoz tünetet

2021. márc. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Szteroidos krém vàlt be...amit az orvos ír fel

Kikeverős


Gyógyszertàri fürdető, de a kikeverős, nem a naturland..


Egyébként két éves korában váltottunk dove baby derma care-re nem a sina dove baby-re


Minden mástól lobbant

La roche-ra is


A sima bőrszárazságra eddig az Alsol vált be


A vasalásnsemmit nem ért


Amúgy a szàrítógép használatával javult mind2 gyereknek.


Nàlunk nem étel, hanem vegyszer okozza ( naptej, fürdető, testápoló, sampon

Stb


Sampon a Babé vált be csak

2021. márc. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
25%
Nekem az ekcémám speciel ételallergia miatt jön ki, laktóz és cukor miatt úgyhogy ezeket ha nem eszem akkor szinte teljesen eltűnik. Szerintem érdemes lenne elvinni gasztroenterológiára, ismerősnél ilyen esetben, szintén durván ekcémás babának Neocate tápszert írtak fel és teljesen megszűnt a probléma. Krémből szerintem a basic gyógyszertári zsíros kenőcsöt probáljátok ki.
2021. márc. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
31%
A szoptatáshoz meg nem kell ragaszkodni, ha még ezen is görcsölsz az senkinek nem segít. Az én véleményem szerint ezerszer inkább kapjon speciális tápszert mint szenvedjen anyatejen.
2021. márc. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
32%
Diéta segít. Semmilyen kence nem oldja meg az alap problémát. Ha tejfeherje allergia akkor csak és kizárólag diéta fog segíteni. Vidd el gasztos dokihoz. Neocate lcp tápszer amit tudnak javaslatra írni. 2 tejfeherje allergiás gyermekem van . És nem a hasmenés a tünete ez sajna tévhit ( az a laktóz).
2021. márc. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
51%

Jelen. Nálunk is a téli időszakban csak a szteroid jött be.

A mosószertől is lehet, mosódiót próbáld ki és ne használj öblítőt. (Max ecetet.)

Shea vaj valakiknek használ, de súlyosabb esetben szerintem nem. Nekünk eleve a kakaóvaj jobb, meg a jojoba olaj, de télen egyik sem elég. Most írhatom, hogy a fiamnak télre a Bioderma ABCDerm valamennyit segít, a Te gyerekednek lehet, hogy más fog.

Mi már minden ételallergiára vizsgáltattuk, illetve kísérleteztünk, de minden negatív. Ahogy nagyobb lesz, jobb lesz a helyzet, bár nálunk nem múlt el teljesen. (Most 5 éves.)

2021. márc. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ugy tudom allergia tesztre ilyen pici babat nem lehet vinni?A doki emlitett egy vertesztet tejfeherje allergiara, de fel eves kortol javasolta, mert sok esetben nem mutatja babaknal...ahhoz nem kell gasztros doki. Csak ekcemaval, mindenfele gyomor-emesztesi panaszok nelkul bevesz a gasztro doki?? Nem borgyogyasz a kompetens?
2021. márc. 21. 21:02
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem bőrgyógyász, gasztros doki kell. Valóban ilyen picibél nem szoktak tesztet de gasztros dokit keress fel, beszélj vele.
2021. márc. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ha teljesen elhagytad a tejet és szoptatsz, akkor nem tejfehérje allergia.

Nekem egy bőrgyógyász azt mondta, hogy az esetek jelentős részében nem derül ki, mi okozza. Néha van csak egyértelmű oka.

2021. márc. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!