Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt még olyan anyuka...

Dezsiandi kérdése:

Van itt még olyan anyuka akinek a babája 1 éves és még nem tud mászni és fel állni? Az én kisfiam 15.-én lesz 1 éves de még nem mászik és nem áll fel.

Figyelt kérdés
Mivel ő úgy született,hogy újra kellett éleszteni így 2 havonta járunk gyermek neurológushoz. Azt mondta a doktornő,hogy minden rendben van de én mégis aggódom. A Dévény tornán gondolkodom csak arról meg nem hallottam sok jót :/ :(
2021. ápr. 7. 23:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
68%

Annyira nem értek hozzá, de ha a doktornő alatt a helyi gyermekháziorvost érted akkor szerintem mielőbb indulj el szakorvos irányába. Akár megnyugtatásképo is. Biztos írnak majd még tanácsokat de a devenyes is jó.


Melyik városban éltek, hátha van aki tud írni jó gyógytornászt vagy szakembert?

2021. ápr. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
58%
Gyógypedagógus - mozgás fejlesztő szakvizsgázott pedagógusra gondoltam. Nem csak a Dévény módszer létezik. Ő tornát és tanácsot is tud adni mi egyébre van még szüksége
2021. ápr. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%
Hol tart mozgásfejlődésben? Kúszik? Ül? Nyújtott karral kitámaszt? Érdekli a környezete? Semmilyen fejlesztést nem kapott eddig? Dévényről nekem csak pozitív tapasztalatom van. De ezerféle módszer létezik. Ingyenes például az állami korai fejlesztés. De az jelenleg szünetel. Mindenképp megmutatnám addig is magán szakembernek: gyógytornász, konduktor vagy szomatopedagógus.
2021. ápr. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem háziorvosra gondoltam. Gyermek neurológushoz járunk korházba 2 havonta ott mondták,hogy minden rendben van. Konduktorhoz is jártunk de oda már nem kell járnunk. Egyébként ezen kivül mindent csinál ügyesen kúszik,ül,térdel,gurul.Nagyon gyorsan megtanul mindent már fél szavakat is mondd,minden érdekli. Négykézlábra áll úgy meg is tartja magát és hintázik csak elindulni nem akar.
2021. ápr. 8. 00:24
 5/18 anonim ***** válasza:
80%

Ha négykézláb hintázik hamarosan .ég fog indulni. Picit le van maradva, de valószínű a születési körülmények miatt. Ha 18 hónapos koráig nem indul el, akkor valóban érdemes felkeresni gyógytornászt.

Dévényi torna pedig nagyon jó. Babának kellemetlen és sír , de működő módszer.

2021. ápr. 8. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Május 13.-án kell vissza mennünk a neurológushoz addig várok. Ha akkora sem mászik vagy áll fel akkor megpróbálom a Dévény tornát.
2021. ápr. 8. 01:00
 7/18 anonim ***** válasza:
38%

Ne csak dévény tornát próbálj hanem tsmt tornát. Ha gondolod el tudom küldeni a mi feladatsorunkat, ugyanezzel a problémával küzdöttünk. 16 hónaposan még semmi nem volt, 18 hónaposan már járt. Írj privátot, szívesen átküldöm.

Illetve a korai fejlesztés nevű dolog segítene, persze a dévény is jó, de azt fiatalabb babáknak szokták ajánlani.

2021. ápr. 8. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Szerintem a Dévényből már kicsúsztatok (de persze ezt azért kérdezd meg egy Dévényes szakembertől), nektek inkább tsmt kellene.
2021. ápr. 8. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Volt, 13 hónaposan mászott és állt fel, de a mi neurológusunk ezt nem találta annyira jónak, mindig sápítozott. Folyamatos fejlesztéssel érte ezt el. Nem Dévény, hanem aktív gyógytorna.
2021. ápr. 8. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Derjaderja ***** válasza:
20%

Érdemes lenne hallgatni a neurológusra. A gyerek mozgásfejlődése rendben van. Minimálisan késik csak. Pl az én egészséges lányom 11,5 hónaposan mászott.

A szabad mozgás biztosítása a legjobb fejlesztés, ismered ezt a koncepciót?

A Dévény arra való, ha valamilyen konkrét károsodás látszik a gyereknél pl izomtónus-eltérés.

2021. ápr. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!