Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a jó abban, hogy valaki...

Mi a jó abban, hogy valaki akár 7 gyereket is szül?

Figyelt kérdés
Komolyan, minden rosszindulat nélkül, kíváncsi vagyok erre. Miért? Kényszeres? Muszájnak érzi?
2021. ápr. 16. 22:31
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
40%
Hat azert 7 gyerek ritka...
2021. ápr. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
66%

Mondok valami olyat, amit úgysem fogsz megérteni: szereti a gyerekeket és nagy családra vágyik.


És nem, nem tudom elhinni, hogy minden rosszindulat nélkül kérdezed. Akkor nem írtál volna a végére olyanokat, hogy "Kényszeres? Muszájnak érzi?"

Teneked lehetett kényszer azt az egyet vagy kettőt is megszülni, vagy még egy sincs és azt gondolod, annál nagyobb szenvedés nincs a világon, mint gyereket felnevelni.

Ők meg úgy érzik a férjével együtt, hogy annál nagyobb boldogság nincsen.

2021. ápr. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
89%

7 gyerekes családot nem ismerek. Sógornőmnek 5 van. 4-et akart mindig is, aztán nagyobb kihagyással vágyni kezdett még egyre.

Amúgy az összes 5+ gyerekes távoli ismerősöm mélyen vallásos, ez szokott lenni az oka.

2021. ápr. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
81%
Szomszédomnak 8 van több apától.. Egyik gyerek sem tervezett. :(
2021. ápr. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
93%

Én a kórházban egy szobában voltam egy roma asszonnyal, akkor szülte a 7. gyermekét. Amúgy teljesen normális volt a nő, nagyon sokat beszélgettem vele.


Azt mondta, hogy az orvosa már javasolta, hogy köttesse el magát, de ő ettől fél. Gyógyszert nem akar szedni, a spirálban meg nem bízik, mert szerinte sokan lesznek terhesek mellette. Magyarul volt ezer kifogása, de simán csak nem akar védekezni valószínű.

Nem tudom milyen körülmények között élhetnek, de látszott rajta, hogy hiányoznak a gyerekei, sokat sirdogált is miattuk. És nem, nem jajgatva vagy ilyesmi, csak telefonálás után törölgette nagyon a szemeit.

2021. ápr. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
48%
Szaporítja a problémákat (többnyire)
2021. ápr. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
55%

1 vagyok

Nem tudom miert lettem lepontozva, azt ne mondjatok hogy 7! gyerek gyakori 😅 inkabb 4-5 van a nagycsaladosoknal is. Szerintem ez egy nagyon ritka pelda.

2021. ápr. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
72%
Páromék 3-an tesók, én egyke vagyok. Tökjó megtapasztalni, hogy náluk sokan ülünk az asztalnál ebédkor, mindig van társaság. Nyáron, esténként kint ülünk a kertben, beszélgetünk, iszogatunk, együtt megyünk kirándulni, bulizni stb. Párom szülei is élvezik, h.jó a hangulat náluk, fiatalosak. Szóval van sok előnye, ha nagy a család szerintem.
2021. ápr. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
57%

1es, én ugyan nem pontoztalak le, sose pontozok, nem érdekel ez a része, de!!!


Először is nagyon nem ritka a 7 gyerek és nemcsak a romáknal nem ritka!


Másodszor, nem a kérdésre válaszoltál, nem az volt a kérdés hogy a 7 gyerek gyakori - e?


Viszont a kérdésre én sem tudok válaszolni, mert elképzelni nem tudok kettőnel többet (nekem egy van), szóval valószínűleg teljesen más a gondolkodásmodja és a világszemlelete olyan embereknek, akik halomra vállalják a gyerekeket. Megjegyzem, a gyerekeknek viszont valószínűleg jó lehet nagy családban nevelkedni.

2021. ápr. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
77%
A nagy család szép és jó...de szálomra rejtély, miből élnek ezek a családok....
2021. ápr. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!