Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy baj lehet? Nem tartja a...

Nagy baj lehet? Nem tartja a fejét! ha hatrafektetem és a kezétol húzom fel a 3hónapos és 2 hetes baba

Figyelt kérdés
Másnak is volt már ilyen vagy hasonló??
2021. ápr. 23. 23:43
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Védőnőnek mutasd meg.
2021. ápr. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Vajon mi lehet a baj?

Ha hasrafektetem azt is utálja. De szoktam fektetni hasra néha és emelgeti a fejét de nem sokáig, és nyűgös.


Mostanába szopás közben is elkezd nagyon sírni ordít , láttam mintha jönne a foga és 2 fehér pötty is van mintha szajpenesz lenne..

Vajon mi zavarhatja...?

2021. ápr. 23. 23:47
 3/9 anonim ***** válasza:
63%

Nagyon le van maradva, 3,5 hónaposan már 10-15 percet kellene bírnia hason, naponta többször. Védőnő ezt nem nézte státuszon? Minél előbb keress fel egy gyógytornászt!

Sajnos naponta többször kellett volna hasra tenni pár hetes korától, hogy erősödjön a hátizomzata, de ahogy olvasom erre nem figyeltél oda. Sürgősen keress fel szakembert!

2021. ápr. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

Tényleg nagyon nem jó, az én babám már a szülőszobán megtartotta és átfordította a fejét, egy hónapos korára pedig már elég hosszan megtartja, pedig nincsen hasra téve még annyit, mert ő sem szereti. Ennek ellenére már a hasról hátra forgást erőlteti nagyon, persze a technika még nincs meg, de néhányszor átbillent már.


Soha nem is tartotta a fejét vagy most kezdte el? Ha szopizás közben üvölt, az merev nyakizom miatt is lehet. Vagy éppen mert gyenge az izom és nem tudja sokáig tartani.

2021. ápr. 24. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

Hagyd a vedőnőt, sok csak legyint, hogy lusta.

Gyerekorvos, dévényes,és egy fejlődésneurologus.

Milyen szülés volt?

Időre született?

Magzatviz tiszta volt?

2021. ápr. 24. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
Nyaki hypotonia volt nálunk, ami miatt nem tartotta a fejét ülésbe húzásnál. Fejlődésneurológiára jártunk, de 3 hónaposan már bőven szépen tartotta. Minél előbb vidd el.
2021. ápr. 24. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
Először is ne ijedj meg, hogy nagyon nagy a baj! Valószínű, hogy kell neki fejlesztés/torna, minél előbb vidd el Dévényeshez vagy neurológushoz, de először a gyerekorvost is megkérdezheted, hátha tud ajánlani valakit. Most biztos nehéz bárhova is bejutni vagy időpontot kérni, de ne hagy magad, addig telefonálj, ameddig valaki nem tudja megnézni.
2021. ápr. 24. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, tehát csak felhuzasnal nem tartja a fejét, de ha hasra teszem úgy nézeget csak nem tudtam hogy a kezét alá kell tenni hogy támaszkodjon.

Hamarabb született 2800kg val.

2021. ápr. 25. 06:56
 9/9 A kérdező kommentje:
2800 gr-al
2021. ápr. 25. 06:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!