Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet baj, nagyon félek?

Lehet baj, nagyon félek?

Figyelt kérdés
9 hónapos kislányom ma este hanyatt fekve leszippantotta a nurofen szirupot (összesen 2,5 ml volt az adagolóban), nem tudom pontosan mennyit. Én h.lye hanyatt adtam be neki, és felrenyelte. Nem kapott levegőt, ellilult, majd köhögni kezdett, ütöttem a hátat, úgy tűnik semmi baj nincs már, viszont nagyon félek, hogy lejuthatott belőle az alsó légutakba. Van ennek esélye? nagyon aggódom, nem tudom, mitévő legyek. Most itt alszik már mellettem, nem merek elaludni. Szerintetek lehet baj meg később ebből, vagy ha már most semmi baja nincs, nem is lesz? Soha többet nem adom igy be neki.
2021. máj. 19. 21:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj nem lesz,nyugi, felköhögte, ami a légutakba ment.
2021. máj. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi baja. Ha te félrenyelsz, te is felköhögöd. Szépen veszi gondolom a levegőt. Nem szörcsög, nem kapkodja...
2021. máj. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Utána már jól volt, nem szorcsog, nem kapkodja a levegőt, ha lement volna, azt hallanám, nem?
2021. máj. 19. 21:47
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
2es vagyok. Persze hogy hallanád. Nyugodj meg, és pihenj. Semmi baj :)
2021. máj. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szepen!!
2021. máj. 19. 21:55
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért köhögsz durván, ha félrenyelsz, mert a szervezet így szabadul az idegen testtől. Ez egy reflex. Ha lenne bármi a tüdejében, még mindig köhögne, de mivel jól van, gondolom sikerült visszaköhögni a folyadékot.
2021. máj. 20. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Gondolom azóta is minden rendben :) ne aggódj, előfordul.

A múltkor én is fekve adtam be neki, de ezek után akkor sosem fogom így csinálni én se

2021. máj. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs semmi baja,

felköhögte 🙂


Egyébként az újszülött elsôsegélynyújtó tandolyamon azt mondták, folyadék félrenyelésétôl az ember nem fullad meg. Ezt csak a késôbbiekre írom.

2021. máj. 20. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az éjszaka jól telt, azóta is jó a kedve, nem látok rajta semmit. Nagyon köszönöm a megnyugtato szavakat. 🙂
2021. máj. 20. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!